Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Kupno nowego Notebook'a

W najbliszym czasie planuje kupi Laptopa. Bdzie on uywany gwnie do word'a excel'a jak i innych prac biurowych, od czasu do czasu jaki film. ( nie zaley mi na wydajnoci w grach ). Chciabym sie dowiedzie co sdzicie o TAKIM notebook'u?

Czy ten laptop jest dobrym wyborem? Moe jakie inne pomysy?
    Maksymalna cena jak mog wyda to 1500z.

Dziekuje za wszelk pomoc

Zapomniaem doda i komputer musi byc przystosowany do pracy z windows'em XP. (adne linux'y nie wchodz w gre).

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Do takich zastosowań, jak podałeś, to każdy nowy laptop wystarczy z dużym zapasem. Podany wygląda na niezły, ale dwie wady bym wymienił: brak BlueTooth i błyszcząca matryca.

Moje rady, jeśli szukasz kompa do pracy:
    – Szukaj lapka z matową matrycą – błyszcząca jest straszna już przy odrobinie światła słonecznego.
    – BT — mnie na przykład nie jest potrzebny, ale to cenna rzecz, nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda.
    – Czytnik kart — można dokupić osobno, ale po co targać? Karty SD to wręcz odpowiednik dawnych dyskietek dla mnie.
    – Kompa z XP coraz trudniej dostać, a Visty na razie lepiej unikać. Możliwe wyjścia przy braku oferty z XP: kupno kompa gołego (lub z Linuchem) i dokupienie XP osobno, należy zwrócić uwagę, żeby producent udostępniał sterowniki dla XP (bywają z tym problemy); można kupić kompa z wersją Visty (lub Vistę osobno), która pozwala na legalne zainstalowanie XP zamiast (czasem nawet od razu postawiony jest XP zamiast Visty), w przyszłości można legalnie wtedy XPka zastąpić Vistą. Należy zwrócić uwagę na sterowniki (jak wyżej). Ta wersja Visty to bodaj Ultimate.
    – Przy XP 1 GB pamięci wystarczy spokojnie, przy Viście zalecam 2 GB.
    – Procesor w zasadzie dowolny przy takich zastosowaniach, ale polecam dwurdzeniowe ze względu na bardziej stabilną pracę: wieszający się program nie zaiwania od razu całego procesora, a tylko jeden rdzeń, dzięki czemu nie blokuje nam pracy.
    – Grafika dowolna, zintegrowana ma tę zaletę, że mniej prądu żre, więc dłużej na bateriach podziałasz. Jeśli filmy, to szukaj lapka z wyjściem na TV — tego się praktycznie niczym nie sa zastąpić.

Jakie marki są dobre, nie wiem, nie znam się dość, by radzić. Wielu zaleca branie lapka z gwarancją dwuletnią, ze względu na (rzekomą?) większą awaryjność niż kompów stacjonarnych.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)