Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Question kupno urządzenia wielofunkcyjnego

Witam,

po raz pierwszy piszę na forum, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli nie uda opisać mi się od razu precyzyjnie mojego problemu.
    A mianowicie, chcę kupić nowe urządzenie wielofunkcyjne.
    W tym momencie mam HP PSC 1400. Byłam z niego raczej zadowolona, ale ponieważ kupiłam nowy komputer z vistą, muszę wymienić go na inny, ponieważ nie jest kompatybilny z vista.
    Poza tym przyda sie jakias odmiana ;]
    Potrzebuje skaner, ksero i drukarkę. Drukarkę chce atramentowa. Zalezy mi rowniez na druku w kolorze.
    Drukarka jest mi potrzebna do drukowania ksiazek, dokumentow, ale także zdjęc-choc nie chodzi mi w tym temacie o jakis profesjonalizm, tylko mozliwosc wydrukowania czasem kilku zdjec na wlasne potrzeby.
    A wiec ogolnie ma byc to drukarka do pracy w domu.
    <chce, aby był port usb>
    Zalezy mi rowniez na tym, aby tanio mozna było uzupełnić tusz.
    Chce przeznaczyc na zakup do 400 zł.
    Potrzebuje paru typów, aby wiedziec w ogole w jakim kierunku szukac.:hipiska:
    Z gory dziekuje za wskazowki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie jestem zwolennikem urzadzen wielofunkcyjnych. Patrzac na to co chcesz robic (a widac, ze chcesz solidnie wykorzystywac to urzadzenie) to zainwestowal bym w lepsza drukarke i nie tracil pieniedzy na tonery.
    A czy nie wolalas poszukac sterownikow do swojego starego sprzetu pod Viste?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie znam się na tym w ogóle, ale jeśli jest taka możliwość, to mogłabym spróbować.

Jednak jeśli ktoś chciałby coś doradzić w temacie urządzenia wielofunkcyjnego, to czekam na wieści.

Pozdrawiam i dzięki z góry. ;]

Spróbój skorzystać z tych sterowników:
    http://tnij.org/azrl

Do serii psc 1401 jest juz driver do visty. Ogolnie zawsze mozesz poszukac w okolicy kogos kto sie dobrze z komputerami dogaduje i pomoze

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał paig Zobacz post
    Nie jestem zwolennikem urzadzen wielofunkcyjnych. Patrzac na to co chcesz robic (a widac, ze chcesz solidnie wykorzystywac to urzadzenie) to zainwestowal bym w lepsza drukarke i nie tracil pieniedzy na tonery.
    Viste?
    Toner i drukarka atramentowa ma sie jak piesc do nosa. W przypadku atramentowek nazywa sie to cartridge, ale ja bym polecal cos wlasnie z tonerem czyli laserowke. Jak sie wie od kogo kupic to na pareset zlotych da sie kupic ogromna z szufladami(w tym A3) kolorowa laserowke z modulem druku dwustronnego. Za to koszty drukowania sa potem znikome, zaden tusz nie zasycha, i ogolnie nic sie nie psuje.
    Urzadzenia wielofunkcyjne z definicji do niczego sie nie nadaja, i nie darady w tej klasie urzadzen znalezc niczego porzadnego(choc mialem wieelee lat temu fajnego Canona, co dzialal bez problemu 5 lat na jednej glowicy, ale to byly urzadzenia z glowica w drukarce a nie jednorazowka w cartridgeu).
    Natomiast zamiast zmieniac Urzadzenie, zmienilbym ten System Pseudoperacyjny na dowolnego UNIXa, ktory nie porzuca wsparcia dla sprzetu bez powodu, a Drukarki i Skanery pod UNIXami sa obslugiwane z przestrzeni uzytkownika przez CUPS i SANE, ktore sa niemal identyczne czy to MacOSX, Linux, *BSD, itd.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

to ja pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą - w zakresie laserówek i urządzeń wielofunkcyjnych.
    Polecam urządzenia atramentowe firmy Brother. Od najtańszych za 189 zł za DCP135c w górę.

Zalety:
    - tanie drukowanie - kupujesz same pojemniki z tuszem, głowica drukująca jest wbudowana w urządzenie - tusz czarny kosztuje 70/20 zł (Org./zamiennik ActiveJet) i wystarcza na ok. 500 stron wydruku;
    - zadowalająca jakość wydruku i skanowania (po wydrukowaniu w jakości HIGHEST PHOTO zdjęcia powędrowały do albumu i muszę pokazywać palcem, które są od fotografa, a które z drukarki);
    - każdy kolor składowy w osobnym pojemniku;
    - dwa lata gwarancji - na głowicę też;
    - nawet jak Ci serwis odrzuci reklamację ze względu na stosowanie zamienników, serwis ActiveJet wymienia takie urządzenia na nowe :brawo:

Wady:
    - słabsza jakość wydruku niż w przypadku HP/Canon/Epson - w pełni rekompensowany kosztem wydruku.

Jeżeli masz zamiar drukować dużo i często - polecam! Ja skracając wszystkie marginecy do 0.5 cm i zagęszczając wydruk (rozmiar czcionki 9) na połowie pojemnika wydrukowałem 280 stron!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witam,
    żeby nie śmiecić napisze tutaj:

Poszukuje urządzenia wielofukcyjnego, posiadającego funkcje drukarki, skanera i kopiarki. Najlepiej drukującego w kolorze. w cenie do 360 zł.
    Najważniejszym parametrem jest to, żeby była w miarę tania w eksploatacji - tempo druku i głośność pracy są mniej ważne - i tak będzie używana do sporadycznego druku w domu.
    Czy będzie atramentowa, czy laserowa, jest dla mnie obojętne (chociaż wątpię, żeby coś laserowego, co sobą prezentuje jakieś wartości :P).
    Chociaż fakt, że dobrze by było, żeby wydruki były w jakości która nie powoduje wymiotów, tak samo jakość skanów.

Co byście polecili?
    Pozdrawiam

Joanna Bartosiuk
    Gość

Odp: kupno urządzenia wielofunkcyjnego

Urządzenie wielofunkcyjne... myślę że Canon by spełnił Twoje oczekiwania. Faks do firmy kupiłem od (wycięta nieoznaczona i nieopłacona reklama) - może się konttakt przyda. W sumie ważne tez czy potrzebna jest drukarka kolorowa czy monochromatyczna
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 04-08-16 o 08:11

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)