Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

2 systemy operacyjne z poziomu logowania.

Mam taki problem dotyczący wyboru jednego z dwóch systemów operacyjnych (XP , oraz Vista), a mianowicie dotyczy on możliwości wyboru do jednego z nich , przy logowaniu - tak jak się robi przy zalogowywaniu naprzykład jednego z użytkowników na komputerze.Posiadam dwa niezależne dyski twarde w komputerze , pracujące niezależnie od siebie.Jeden 80 GB, a drugi 500 GB.Na jednym jest zainstalowany Windows XP, a na drugim Windows Vista.I teraz przy restartowaniu komputera mam oczywiście wybór z pozycji Dosu czyli nim się system wczyta mam wybór w postaci XP bądź Visty , oczywiście wybieram za pomocą klawiatury.Ja natomiast wiem że można coś takiego zrobić (ponieważ 3 lata temu widziałem na zajęciach informatyki przy włączonym komputerze plansze (tak jak na XP) - z 2 użytkownikami - czyli tak jak okienka użytkowników podczas logowania któregoś z nich , z tą różnicą że w nazwach pod tymi ikonkami widniał napis dwóch systemów operacyjnych.A mianowicie jeden był to XP , a drugi - Linux.Jeśli ktoś przypadkiem spotkał się z czymś takim , i wiedział by jak takie logowanie sie bezpośrednio do danego systemu operacyjnego się odbywa , i jak to założyć w komputerze , to bardzo proszę o poradę.

Jesteś pewien, że nie pomyliło Ci się nic? Wybór systemu z poziomu logowania nie wydaje się być możliwy, bo wtedy konkretny system jest już załadowany.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Możesz ustawić coś takiego, ale tylko przy włączaniu komputera, a nie już logowaniu użytkownika.
    Poguglaj o GRUBie

Obawiam się jednak, że ustawisz w ten sposób tylko wybór Windows/Linux
    Windows ma to do siebie, że przy instalacji 'nadpisuje' poprzednie wersje. Jeżeli chcesz mieć do wyboru np. Windows Vista i XP musisz zainstalować każdy na innym dysku (dysku, nie partycji) i zmieniać w BIOSie kolejność bootowania

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Co do pierwotnego pytania, to rowniez nie slyszalem o logowaniu do innego systemu z juz zaladowanego, no chyba, ze do wirtualnego...

Cytat Napisał queyas Zobacz post
    [...]Jeżeli chcesz mieć do wyboru np. Windows Vista i XP musisz zainstalować każdy na innym dysku (dysku, nie partycji) i zmieniać w BIOSie kolejność bootowania
    Nie zgodze sie, bez problemu mozna postawic oba systemy na jednym dysku, choc nie polecam na tej samej partycji.
    Jezeli wczesniej byl XP, a potem byla doinstalowana Vista, to ten drugi system rozpozna pierwszy i da mozliwosc wyboru przy starcie komputera.
    A jesli XP byl doinstalowany jako drugi, to potrzebny bedzie zewnetrzny programik, ktory pogodzi oba systemy i tez da menu wyboru przy starcie kompa. Taki programik to np. Vista Boot Pro.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

A jesli XP byl doinstalowany jako drugi, to potrzebny bedzie zewnetrzny programik, ktory pogodzi oba systemy i tez da menu wyboru przy starcie kompa. Taki programik to np. Vista Boot Pro.
    Niekoniecznie, wystarczy narzędziami(bootsect.exe) dostarczonymi z vistą "naprawić" MBR, a potem dodać odpowiednie rekordy przy pomocy bcdedit, więcej tu.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zgadzam sie, ale takie reczne klepanie jest o wiele trudniejsze dla (poczatkujacego) uzytkownika. Trzeba miec rowniez pod reka plytke dvd visty.
    A ten programik instalujesz jedynie pod XP, uruchamiasz, "wyklikujesz" pare opcji i masz to samo.

Ja również nie wyobrażam sobie i nie spotkałem się z czymś takim. U nas na uczelni owszem z listy tuz po włączeniu linuksa można sobie wybrać Win2k ale to sie sprowadza do ponownego uruchomienia. A takie menu jak opisujesz to kojarze tylko z Microsoft Virtual PC. A to raczej nie o to chodzi..

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)