Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Linux, pendrive , steam, cs :)

Tytuł tego tematu może troszke przeraża ale postram sie dokładnie wytlumaczyć mój "problem" . Chce zainstalować na swoim pendriv'ie jakąś dystrubucję linux'a ( nie mam sprecyzowanej jaką, pendrive 8gb ). Następnie musze skonfigurować neostrade, a jako że miałem mało do czynienia z linuksem to potrzebuje dokładne wytlumaczenie jak mam to zrobić :wink: ( na ubuntu miałem nawet problem z zainstalowaniem jej poprzez "UbuDSL" . Gdy bede już miał zainstalowany system jak i neostrade, to następny krok jaki chce wykonać to odpalenie Programu steam a następnie gry counter strike 1.6 . Czy jest możliwość właczenia linux'a z pendriv'a a włączenie steam'u ( przez jakiś emulatro czy cos podobnego :wink bezpośrednio z dysku twardego na którym mam zainstalowany steam? Jeśli nie to chce go zainstalować na pendrivie, miejsca wystarczy, ciekaw jestem jak będzie z wydajnością :-? ).
    Bede bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Z wydajnoscia bedzie oczywiscie gorzej niz przy pracy z dysku twardego, ale glownie to zalezy od szybkosci pendrive'a.
    Ale ja bym nie instalowal na nim systemu, bo taki pendrak ma duzo mniejszy mtbf (czas bezawaryjnej pracy) niz dysk twardy i dostanie sporo w kosc przy intensywnych odczytach/zapisach danych.

Jesli juz chcesz koniecznie, to wpierw odlacz fizycznie wszystkie dyski twarde, zostaw tylko wlozonego pendraka, a instalke z systemem odpal z plyty.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zmieniłem decyzje i zainstalowałem ubuntu na dysku twardym. Wszystko działa tak jak powinno, jednak jedna rzecz mnie denerwuje, podczas właczanie komputera pojawia sie okno gdzie mam do wyboru system który chce uruchomić. Jest ich tam 5 ( windows i jakies 4 od ubuntu, jakieś recovery, command list itd.). Otóż na wybranie systemu jest tylko 10 czy tam 15 sekund, domyślnie po tym czasie uruchamia sie ubuntu. Ja chciałbym aby domyślnie właczanym systemem był windows XP , z którego jednak będe częśćiej korzystał. Jak moge to zrobić?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

/boot/grub/menu.lst

W internecie nie brakuje opisow jak edytowac ten plik, ale tak naprawde wystarczy podstawowa znajomosc angielskiego i troche dobrej checi by pozmieniac kolejnosc w menu, domyslny system(pamietaj ze pierwszy to 0, a nie 1, przydaje sie takze opcja robienia domyslnym ostatnio startowanego), czas czy tlo.
    A jak ci sie tego nie chce, to mozesz sobie wygooglac graficzny konfigurator.

A co do steama, to zobacz sobie na appdb.winehq.org, w repo ubuntu tez masz wine'a. A jak sie nauczysz co to symlinki, to mozesz sobie wladnie podlinkowac windziane Program Files, katalog z grami, Dokuments and settings, itd, i poimportowac odpowiednie klucze z rejestru, tak ze bedziesz mial wiekszosc katalogow jak Moje dokumenty, itd wpsolne pod linuksem i winda. Odradzam ntfs-3g do tego, msofficea (z powodu braku mmap w ntf-3g) z niego nie odpalisz.

Początkujący Avatar ScottStephanie
    Siła Reputacji
    0

Odp: Linux, pendrive , steam, cs :)

Quão diferente é a velocidade do CS: GO no Linux em comparação com o Windows?

Początkujący Avatar ScottStephanie
    Siła Reputacji
    0

Odp: Linux, pendrive , steam, cs :)

nie rozumiem problemu przecież co drugi tutorial na yt pokazuje ci jak to zrobić… albo jakakolwiek strona z poradami typu pl.tips.gg serio musisz pisać o tym na forum? W każdym razie wystarczy ze znasz angielski i od razu ogarniesz zmiane kolejności w menu no i tez musisz pamietac o domyślnym systemie albo znajdz sobie po prostu jakiś graficzny konfigurator. Ogolnie widziałem ten probem z milion razy gdzie już nawet w najczęściej zadawanych pytaniach w sensie faq co druga strona to opisuje… nie wiem czemu ludzie zanim najpierw sprawdzić odp to pisza swoje i potem się powielają te pytania tak w nieskonczonosc

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)