Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Twoja ocena: Yes No

Lista gatunków niebezpiecznych - petycja do MŚ.

Witam.

Dzisiaj małe ogłoszenie i prośba w jednym. Na biurku Ministra Środowiska leży w tej chwili lista gatunków niebezpiecznych. Wszystko byłoby OK gdyby nie to, że MŚ planuje na nią wciągnąć również niektóre gatunki ptaszników.
    Oczywiście osoby mające do czynienia z ptasznikami lub posiadające choć trochę informacji na ich temat wiedzą, że pająki te nie niosą żadnego zagrożenia dla zdrowych osób. Chcąc zdelegalizować ptaszniki MŚ musiałby również zdelegalizować np. pszczoły, bo użądlenie tych owadów może spowodować wstrząs anafilaktyczny prowadzący nawet do śmierci osób uczulonych na ich jad.

Na stronie:
    http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=554

Można znaleźć petycję wystosowaną przez polskich terrarystów do MŚ, w której rzeczowo argumentują bezsens zakazywania posiadania ptaszników.

I tutaj prośba, aby petycję podpisała jak największa ilość osób. Liczy się każdy głos.

A może DI wesprze akcję i wspomni o niej w jakimś króciutkim artykule? Terraryści byliby wdzięczni.

Bardzo bym prosił o wypowiadanie się w tym temacie dopiero po przeczytaniu treści petycji.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Szaman, DI nie jest powiazany tematycznie z hodowlą dzikich owadów.

Osobiscie nie popieram tej petycji. Te zwierzeta powinny żyć na wolności a nie ku uciesze ludzi, w zamknietych pojemnikach...obojetnie jak wielkich, ale w niewoli. Minister dobrze robi, obojetnie czy myślal tworząc te liste, bo przyczynia się do zycia wiekszej ilosci pająków tam gdzie natura chciala.

Owszem - DI nie jest związany z hodowlą pajęczaków (pająki to nie są owady lecz pajęczaki), ale jest gazetą, która w moim dotychczasowym odczuciu próbuje pokazywać m.in. różnego rodzaju absurdy naszego prawa.

Widzisz, cały dowcip polega na tym, że inną sprawą jest odławianie zwierząt z ich naturalnego środowiska, inną hodowanie (i rozmnażanie) ich a jeszcze inną uznanie niegroźnych zwierząt za niebezpieczne. Ty niestety pomyliłeś te trzy rzeczy. O odławianiu zwierząt mówi ustawa o zwierzętach zagrożonych - tutaj jej nie poruszam (choć umiejscowienie jej w formie obecnej w naszym kraju również jest absurdem).

Druga sprawa - mówiąc o niewoli i wielkich lub małych pojemnikach poświadczasz, że nic nie wiesz o hodowli tych zwierząt, które są zwierzętami mocno terytorialnymi.... Prawdopodobnie postrzegasz je przez pryzmat jakiegoś domowego, ruchliwego szczura. BŁĄD.
    Ponadto w naszym kraju praktycznie nie ma ptaszników pochodzących z odłowu więc nie bardzo rozumiem argument mówiący o życiu tam, gdzie natura chciała. Paradoksalnie hodowle domowe ograniczają odłów zwierząt z ich naturalnego środowiska a nie je zwiększają...

Nie zmieniajmy proszę tematu. Mówimy o tym, czy ptaszniki są niebezpieczne a nie o naszych wyimaginowanym pojmowaniu etyki. Tym bardziej, jeśli ta etyka próbuje bazować na fundamentach niezasadnych argumentów.

admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Ponieważ faktycznie nie znam się na hodowli ptaszników i innych pajęczaków (dziekuje za uwage), przyznam Ci rację w kwestii bezpieczeństwa i hodowli

Tak czy inaczej ja bardzo często wypowiadam się nie na temat, dlatego pozostane przy swojej wersji, że jestem przeciwny wszelkiemu HODOWANIU czegokolwiek co żyje i się porusza (poza roślinkami) i wydaje mi się, że mam prawo do swojego zdania i nie popierania petycji.

Natomiast:

Owszem - DI nie jest związany z hodowlą pajęczaków (pająki to nie są owady lecz pajęczaki), ale jest gazetą, która w moim dotychczasowym odczuciu próbuje pokazywać m.in. różnego rodzaju absurdy naszego prawa.
    Nie (być może mylisz Dziennik Internautów z istotą forum GNIEW). DI angażuje się w absurdy polskiego prawa gdy chodzi o coś, co ma związek z technologią informatyczną, telekomunikacyjną lub w wyjątkowo bulwersujących przypadkach, o których trudno nie mówić. DI może napisać o serwisie petycje.pl i o jego bieżącej aktywności w Internecie, bo to wchodzi w zakres jego tematyki.

Gdy zamawiasz prenumeratę DI lub rerejstrujesz się w serwisie, na pewno przeczytasz takie oto fragment tekstu, ktory powinien się rzucać w oczy:

Dziennik Internautów (DI), to pismo dla każdego, kto korzysta z Internetu, klientów firm telekomunikacyjnych oraz osób prowadzących e-biznes. Na łamach jednej z najstarszych (działa od 1998 r.), niezależnych i największych polskich gazet informacyjnych on-line prezentujemy bieżące wydarzenia z polskiej i światowej sceny WWW. Poruszamy sprawy polskich Internautów, ostrzegamy przed czyhającymi w Sieci zagrożeniami, informujemy o najnowszych trendach w e-biznesie oraz IT. Ponadto prezentujemy doniesienia ze świata telekomunikacji oraz nowinki komputerowe. Szybko i bez owijania w bawełnę!
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Cieszę się, że doszliśmy do konsensusu jeśli chodzi o rozdzielenie bezpieczeństwa hodowli od samej hodowli.

Do swojego zdania prawo ma oczywiście każdy.

Natomiast co do samego tekstu, który mi zacytowałeś to zarejestrowałem się u Was na tyle dawno (jeszcze pod starą domeną), że mam prawo o nim nie pamiętać.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

czegokolwiek co żyje i się porusza (poza roślinkami)
    Nie żebym się czepiał, ale roslinki napewno nie poruszają się (chyba, że na wietrze)... Co do ptaszników i innych pajączków - ZDECYDOWANIE ZA :-) Sam nie mam ale kolega ma ptasznika - cudeńko. Bardzo przyjazne i zupełnie niegroźne jeśli się nie drażni. Co do DI - niestety branżą IT leży kawałek dalej od zainteresowań terrarystów, ale prywatnie podpisałem petycję :-)

admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Nie żebym się czepiał, ale roslinki napewno nie poruszają się (chyba, że na wietrze)...
    Pewnie się zdziwisz Wojtku ale każde zywe stworzenie się porusza. Rosliny robią to znacznie wolniej, chociażby odwracajac listki w strone promieni slonecznych. Dobrym przykladem są róznego rodzaju pnącza, winorośle, które wspinają się po różnych przedmiotach
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Dzięki Nimitz.

Po raz kolejny sprawdziła się zasada, jeśli choć trochę pozna się temat to większość jeśli nie wszystkie uprzedzenia gdzieś się rozmywają.

Jak do tej pory większość spotkanych przeze mnie osób, które były przeciwne trzymaniu ptaszników stanowili ludzie, którzy wiedzieli co najwyżej tyle, że słyszeli nazwę ptasznik i że to jest pająk.

No ale czego się spodziewać po społeczeństwie karmionym wizjami straszliwych i krwiożerczych bestii made in holiłót... :roll:

admin
    Siła Reputacji
    10

W ankiecie brakuje mi odpowiedzi "nie mam zdania/nie wiem", bo np. ja totalny laik w temacie pajaczkow nie mam pojecia co o tym myslec.

Staram sie nauczyc moje bable by nie rozdeptywaly pajakow i innych robaczkow, ktore stana im na drodze. Jednak ktos wyzej powiedzial, ze te ptaszniki sa niegrozne dopoki sie nich nie drazni... no to kurde felek se pomyslalem, ze cholera zatem wie co o tym myslec ;-)

Uwazam, ze na ten temat powinni sie jednak wypowiadac fachowcy w temacie (jak szanowny szaman), choc powinni podejsc do tego z odrobina zdrowego rozsadku i zrozumienia dla tej ogromnej wiekszosci, ktora tak jak ja jest betonem w tej kwestii. I nie chodzi tu o to zeby nagieli prawo na szkode pajakow, tylko zeby na podstawie lamerskich pytan niewiedzacych zrobili taki maly FAQ, w ktorym wyjasnia co pajaczki ptaszniki moga zrobic, a czego nie, co jest mitem a co prawda.

Z pewnoscia wielu z nas pomogloby to w podjeciu decyzji po czyjej stronie sie opowiedziec.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia