Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Alimenty po 18

Witam, mam 22 lata moi rodzice rozwiedli się 9 miesięcy temu, studiuję wieczorowo i kiedy mogę to pracuję, w trakcie roku dorywczo, przez wakacje także, mam pytanie czy mam prawo wystąpić w takim przypadku o alimenty od ojca??? no studia dzienne w tym momencie przejść nie mam możliwości a pieniędzy moich i mamy nie wystarcza mi na opłacenie płatności za studia, mieszkania i życia w Krakowie. Słyszałam już różne opinie na ten temat więc proszę o odpowiedz osobę pewną swojej wiedzy. Dodam że ojciec prowadzi własną firmę z usługami elektrycznymi ale w sądzie wykazał poprzednio dochodu 1.200 zł oczywiście jest to dochód znacznie zaniżony. Totalnie nie wiem jak się za to zabrać :???: dlatego będę wdzięczna za wszelkie sugestie.:

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Po pierwsze potrzebny Ci będzie porzadny prawnik. Z jego pomocą będziecie musieli w jakiś sposó udowodnić, że kwota przychodu brutto Twojego ojca jaką podał jest zaniżona i najlepiej podać orientacyjnie przybliżony prawdziwy dochód. To będzie podstawa i jeśli wam się uda w zależności od wysokości jego przychodów będziecie mogli wnioskować o wysokość alimentów.

Witka
    Gość

Odp: Alimenty po 18

Też wydaje mi się, że bez prawnika sie nie obejdzie.
    Może zamów sobie w sieci jakąś e-poradę w tej kwestii, żeby się mniej więcej zorientować CO możesz, jak i od czego zacząć?
    Na pewno prawnik lepiej doradzi niż my tutaj...
    W prawniczym portalu rozwodowym http://www.mojrozwod.pl/ jest tam u góry taka opcja jak zamawianie e-porady - wydaje mi się, ze to tańsze będzie niż wizyta u prawnika, no i będziesz mieć zarys sytuacji i tego co możesz, a co wręcz powinnaś od ojca oczekiwac.

Blueone
    Gość

Rozumiem, że na chwile obecną masz zasądzone alimenty jednak wypłacana przez Twojego ojca kwota jest niewystarczająca. Zgadza się? W takiej sytuacji proponuję zebrać "materiał dowodowy" o faktycznym stanie zarobków ojca, chociażby informację z Krajowego Rejestru Sądowego o istnieniu firmy, posiadanych przez niego dobrach, w tym dom/samochód itd. i oczywiście o Twoich kosztach utrzymania.

Jeśli nadal się uczysz do 25 roku życia masz prawo wnioskować o alimenty.

Adwokat Kraków - alimenty

masterchef
    Gość

Jeżeli potrzebujesz szczegółowych informacji na temat alimentów, polecam zapoznanie się z artykułem na temat sprawy alimentów na rzecz dzieci o które może ubiegać się zarówno rodzić jak i pełnoletnie dziecko. Co do wieku, jeżeli nadal się uczysz, masz do nich prawo do 26 roku życia. Szkoda tylko, że obecnie tak wiele osób zmuszonych jest do wnoszenia wniosków sądowych, które powinny być zapewniane bez jego ingerencji.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mają obowiązek płacić do 26 r.ż.

Początkujący
    Mieszka w
    Lublin
    Siła Reputacji
    0

Prawnik to podstawa, ale kwestia kolejna jest taka, że jeśli ojciec nawet zaniża dochody to ciężko będzie mu to udowodnić. Robi to wiele osób. W grę być może wchodzi jakiś detektyw, później donos do Urzędu Skarbowego.
    Mój sąsiad ma firmę, 5-ro dzieci, zarabia z 20k miesięcznie o czym świadczą 2 samochody dość nowe, wakacje dla całej rodziny. Dochodów nie wykazuje bo jest takim jakby specjalistą na dojazd. Wszędzie pieniądze do ręki i koniec. Co najlepsze każde dziecko dostaje coś z MOPSu, Ci co studiują birą kosmiczne stypendia naukowe prawie po 500 zł. To jest masakra.

A próbowałeś chociażby pogadać z ojcem, żeby Ci te studia zasponsorował? Albo pożyczył? Nie wiem jakie masz stosunki z ojcem, ale wiem, że w wielu wypadkach jeśli chodzi o dzieci to idzie się dogadać.
    Jaką masz pewność, że ojciec faktycznie zarabia?
    Alimenty płacić trzeba jeśli takie jest prawo i wiem, że za to ludzie wyroki odsiadują. Jeśli go prawnik więzieniem postraszy to może zmięknie.

simian raticus
    Gość

Jestem przeciwnikiem płacenia alimentów i funduszy alimentacyjnych! Jeśli rodzic nie ma zamiaru na dziecko łożyć i w je inwestować to niech potomstwo zdycha! Wadliwe i słabe geny same się wyeliminują! Dominujące und najlepsze and najzdrowsze geny zawsze mają przewagę nad słabszymi! Niedostosowani wymrą! najgłupsze jednostki są skazane na zagładę! Widziałem patologiczne studentki z blokowisk z niskim IQ ruchające się z robolami, lecz niedające się im zapłodnić! Młodzieńcze miłości naiwne! Po co dzieci w komunie płodzić w nadmiarze by w kapitaliźmie z głodu zdychały? Napatrzyłem się już na wszystko! Klienci prostytutek pożenili się z głupimi studentkami humanistkami! Jestem zwolennikiem walki o przetrwanie! Zakaz płodzenia dzieci dla inwalidów! Zakaz zakładania rodzin dla narkomanów i alkoholików! jak najmniejszy wgląd rządu, urzędu, policji i lekarzy w życie obywatela! Żadnej kontroli nauczycielskiej! Jestem za likwidacją patologii społecznej! Jestem przeciwnikiem zawierania małżeństw! Tylko dobór najinteligentniejszych i najzdrowszych i najzwinniejszych i najszybszych i z szybka rozmową! Kto ma powolną gadaninę ten ma niskie IQ! Nie czytam książek starych, ani nowych, bo wszystko jest zmanipulowane! każdy wpisze w książke swój własny pogląd wyuczony, albo przedstawi wszystko jak chce! Prawda jest oczywista i niepodważalna! W edukację polską zakłamaną nie wierzę i nigdy na studia polskie się nie wybiorę!

simian raticus
    Gość

Jestem zdania, że trzeba mieszkać samemu i zapracować samemu na swoje książki! Sam pieniądze zarabiam od małego i mój mózg oraz mięśnie jadą na potwornych obciążeniach! Widziałem powolnych studentów, którym pracę załatwili i przepuszczali z klasy do klasy chociaż oni IQ mieli niskie! Nie umieli nawet masy mięśniowej zbudować bez kreatyny, czy sterydów! Nie urośli, bo ich rodzice za słabi byli by im dobre geny przekazać! jestem darwinista i ewolucjonista i racjonalista i ateista i realista! Słaby organizm się rozchoruje! Najsłabsi wyginą! Widać już w podstawówce kto jak szybko pisze i jaki ma talent do pisania! Polskie klero-kuratorium przepuszcza w ogólniakach rencistów z porażeniami mózgowymi, których czeka renta do śmierci, a w rolniczych szkołach to już ćpanie i chlanie na potegę! Rządy komunistyczne promują i wspierają patologię oraz nieuków! I tak zawsze wygrywa najlepszy! tego nie da się oszukać! Prawda jest brutalna i boli! Nie bierz od ojca kasy! Żżeknij sie ich i zerwij kontakty! Zmień imię i nazwisko! Zakładanie rodziny to ciemnogród! Po co ojciec Cie płodził więc? Wpadka? IQ masz wypisane na twarzy! patologiczne mordy mają ryje jak z horroru zazwyczaj! Prawo polskie jest głupie! Obejdź prawo! Polscy politycy są głupi, bo nie umieją oszczędzać! Polscy politycy marnują pieniądze tylko! Zostyań moja córeczka to ja Cie wykarmmię i wykształce i zrobię Ci dziecko bedąc Twoim tatusiem, a nie bedąc z Tobą pokrewniony! hehe hah hihi hehe buhahaha buheheh!

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)