Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Question Router - jedno IP?

Mam taki problem:
    Mam internet chello z jednym adresem IP. Czy da się zrobić tak, żeby IP było różne dla każdego komputera podłączonego do routera?
    Jeśli nie to czy może jest jakaś opcja żeby można było grać z kimś przez internet? (Dawn of war)

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
    marvillas

EDIT: Jak tylko mój komputer jest włączony, to wszystko działa.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Hmm z logicznego pkt. widzenia jeżeli kilak jednostek jest podłączonych do jednego routera to IMHo ip. będie identyczne. A grać możesz zawsze, tylko trzeba uważać bo ban na ip unieruchomi wszystkie jednostki przy próbie zalogowania na dany serwer .

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mozesz grac przez net, ale tylko jesli tylko jedna osoba z twojej sieci gra w dana grę... Z kumplem zza sciany niestety juz nie zagracie w teamie przeciwko innym

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No to jak mogę to dlaczego NIE mogę? :???:
    Przy podłączaniu (niezależnie czy to ja tworze grę czy ktoś inny) zawsze pojawia się komunikat: "Host not found [...] coś tam o ustawieniach firewalla lub routera". Po wyłączeniu firewalla nadal nie działa.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

EDIT: Jak tylko mój komputer jest włączony, to wszystko działa.
    ..i podlączony przez router, tak? Czy bezpośrednio do internetu przez chello?...

pozwoliłbyś poznać typ, producenta i nazwę routera?...

Aaaa jeszcze jedno, router przydziela dynamicznie adresy ip komputerom? To jest domyslne ustawienie zazwyczaj. Mozna to poznac po tym że we własciwościach połaczenia w ustawieniach TCP/IP masz ustawione(zaznaczone) "pobierz automatycznie" i reszta pól jest szara.

Jesli masz automatyczne przydzielanie IP to napisz jakie IP dostajesz kiedy tylko Twoj komputer jest właczony, a jakie wpp. Czy jesli jesteś sam, dostajesz IP takie jak to zewnetrzne?...
    IP możesz sprawdzic właczając konsolę (kiedyś konsola trybu MS DOS ) i uzywając komendy: ipconfig /all.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał robsontpm Zobacz post
    ..i podlączony przez router, tak? Czy bezpośrednio do internetu przez chello?...
    Przez router

pozwoliłbyś poznać typ, producenta i nazwę routera?...
    D-link 524

Aaaa jeszcze jedno, router przydziela dynamicznie adresy ip komputerom? To jest domyslne ustawienie zazwyczaj. Mozna to poznac po tym że we własciwościach połaczenia w ustawieniach TCP/IP masz ustawione(zaznaczone) "pobierz automatycznie" i reszta pól jest szara.
    sorry za głupie pytanie, ale gdzie to sprawdzić? ;-)

Jesli masz automatyczne przydzielanie IP to napisz jakie IP dostajesz kiedy tylko Twoj komputer jest właczony, a jakie wpp.
    Zawsze mam to samo IP.

Pozrdo

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

sorry za głupie pytanie, ale gdzie to sprawdzić?
    np. tak:
    Moje Miejsca Sieciowe > wyświetl połaczenia sieciowe > prwym klawiszem na połaczenie lokalne i wybierz własciwości > na liście zaznacz protokuł internetowy (TCP/IP) i przycisnij przycisk właściwosci, który stanie sie aktywny. Tam juz bedzie to co napisałem

jak to mówią nie ma głupich pytań tez kiedys nie wiedzialem

PS. rozwiązanie jest dla windowsów XP i wiekszości wczesniejszych, Viste widzialem tylko raz jak muliła kompa koleżance

Ok, skoro dostajesz zawsze to samo, to jednak sie myliłem, nie ta przypadłość... musze pomysleć troszke nad tym, bo sie jeszcze z takim przypadkiem nie zetknąłem...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Pobiera automatycznie.

Dzięki za poświęcony czas .
    A może wie ktoś czy przez Hamachi będzie działać? (ja niezbyt się orientuje co to jest ale o tym słyszałem)

Pozdro

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał marvillas Zobacz post
    Mam taki problem:
    Mam internet chello z jednym adresem IP. Czy da się zrobić tak, żeby IP było różne dla każdego komputera podłączonego do routera?
    Jeśli nie to czy może jest jakaś opcja żeby można było grać z kimś przez internet? (Dawn of war)
    Jezeli masz tylko jedno zewnetrzne IP, to aby grac w ta sama gre, po sieci, na kilku komputerach przylaczonych do tego samego routera, musisz:
    - albo powiadomic o tym administratora gry, moze sie zgodzi, o ile w ogole jest taka mozliwosc
    - albo sprobowac filtrowac ruch na reszcie komputerow przez serwery proxy
    - albo postawic wlasny serwer gry, o ile sie da - tutaj moze przydac sie programik hamachi, ktory tworzy wirtualna siec lan dla komputerow, ktore moga byc nawet setki kilometrow od siebie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mnie jednak ciekawi, dlaczego kiedy jest podłaczony jeden tylko komputer, to przechodzi, a kiedy podłaczy sie wiecej, nawet jesli nie uruchamia sie tam tej gry to wtedy juz nie działa?

Kiedys coś czytałem o przydzielaniu i transformowaiu adresów przez router, ale nie chcę gafy strzelić (sieci nie są moim "konikiem", wiem tyle ile trzeba zeby sobie postawic w domu sieć :P ), ale chyba czytałem, że jak router ma pule adresów IP zewnetrznych wystarczającą aby obsluzyc wszystkie komputery to wtedy mapuje adresy wewnetrzne sieci na te zewnetrzne, a w przeciwnym przypadku stosuje "opakowywanie pakietów" (w skrócie). Wie ktos coś o tym?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)