Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Czy strona jest zainfekowana i może zainfekować komputer?

Witam wszystkich.
    Mam następujący problem: chciałem pobrać i zainstalować aplikację Shoot the messenger,niestety po kliknięciu na pobieranie tej aplikacji ArcaVir wyemitował okno z komunikatem o trojanie.Gdy przeskanowałem sam plik ArcaVirem nie wykazał żadnej infekcji.Również virusscan.jotti.org nie dostrzegł infekcji.Przy powtórnej próbie pobrania historia się powtórzyła.Jako niedoświadczony i nie wiele umiejący zastanawiam się czy jednak plik jest zainfekowany, czy może plik jest czysty ale zainfekowana jest strona i czy jeśli infekcja(trojan) jest na stronie to czy przy pobieraniu pliku nie zainfekuje komputera? Co o tym myślicie?
    Załaczam linki do screenów komunikatu ArcaVira i strony Shoot the Messengera.
    http://s3.zapodaj.net/68759220.jpg.html
    http://s3.zapodaj.net/75583835.jpg.html
    :sad:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Na bank jakas trefna stronka, omijaj takie z daleka. Caly ten plik to pewnie jeden wielki wirus. A antywirus mogl usunac z niego tylko szkodliwy fragment, ktory rozpoznal.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Do Marshalla.Cd.do pytania o infekcję

Marshall.
    Wysłałem tę strone do analizy do ArcaBit.Dzisiaj otrzymalem odpowiedź,że plik jest czysty a błąd w rozpoznaniu w najbliższym czasie usuną.
    Co o tym myślisz?:demon09: ? :hmmm:
    Pozdrawiam.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dzis sprawdzilem Kasperskim i on tez nic nie wykrywa. Ale z drugiej strony po co Ci to? Jakis stary programik (ostatnio aktualizowany prawie 3 lata temu) do Microsoftowego komunikatora, ktorego nikt nie uzywa...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jeśli gdzieś wysłać do sprawdzenia, to polecam http://www.virustotal.com/ — plik zostanie sprawdzony przez kilkadziesiąt największych antywirusów.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Marshall Zobacz post
    Dzis sprawdzilem Kasperskim i on tez nic nie wykrywa. Ale z drugiej strony po co Ci to? Jakis stary programik (ostatnio aktualizowany prawie 3 lata temu) do Microsoftowego komunikatora, ktorego nikt nie uzywa...
    Sądziłem że może być używany do wszystkich komunikatorów a zamyka otwarty port.
    Co do Firefoxa to czytałem że jest bardzo cięzki i po zainstalowaiu potrzebnych wtyczek zaczyna mulić. Czy to prawda?
    Dzięki:???:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi Zobacz post
    Jeśli gdzieś wysłać do sprawdzenia, to polecam http://www.virustotal.com/ — plik zostanie sprawdzony przez kilkadziesiąt największych antywirusów.
    Zgadzam się z Tobą.Plik wysłałem do sprawdzenia do ArcaBit ponieważ mam zainstalowany ich pakiet 2008 i Arca
    wyemitował te ostrzeżenie.A więc sprawdzanie u źródła.

Dzięki:-?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał andrzej2y Zobacz post
    Co do Firefoxa to czytałem że jest bardzo cięzki i po zainstalowaiu potrzebnych wtyczek zaczyna mulić. Czy to prawda?
    Firefoxa uzywa juz ponad 40% userow jako domyslnej przegladarki i sa to zazwyczaj osoby, ktore maja komputer od dluzszego czasu. Po prostu przekonali sie, ze jest to najlepsza przegladarka.
    Co do wtyczek - konkurencyjne programy nie maja nawet polowy tylu dodatkow co ff. Jasne, ze nie ma co przesadzac, ale na poczatek nie potrzeba Ci zadnej wtyczki. Osobiscie uzywam tylko dwoch dodatkow: adblock i flashblock - dzieki temu strony wyswietlaja sie szybciej, a nie wolniej.

Andzeju, przyznam, ze troche Cie nie rozumiem - instalujesz dziwne programiki z nieznanych stron, a boisz sie zainstalowac przegladarki, ktorej uzywaja miliony...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dla początkujących podobno lepszy jest Flock — ten sam silnik co FF, a jest ponoć przyjaźniejszy. WIielu chwali. Ja sobie chwalę Operę (za ergonomię i bezpieczeństwo).
    Ale przede wszystkim: wszystko lepsze niż Internet Exploiter. Może sobie zainstalować i FF i Flocka i Operę i zdecydować, co ci się bardziej podoba. Nie pogryzą się.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)