Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

VAT a TP SA , czymoge zerwac umowe

Witam
    Czytałem artykuł o VAT i mam taki problem:
    jestem uzytkownikiem Neostrady TP od poł roku, w artykule pisało, ze TP poinformuje mnie przed marcem w rachunku za internet, wczoraj dostałem rachunek i nie ma tam ani słowa o tym, moge w takim razie zerwac umowe?
    Pozdrawiam

Od moda
    Temat przeniesiony do właściwego subForum.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Czekamy na odpowiedz z URTiP oraz UOKiK w tej sprawie.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witam,

W żaden sposób nie masz prawa zerwać umowy bez ponoszenia kosztów a to tylko dlatego, że ustawa podatkowa nakładająca na dostep do internetu 22% jest ustawą nadrzędną. Podpisując umowę, TPSA zakłada że zgadzasz się na załącznik do umowy gdzie przedstawione są ceny netto. Firmy, takiej jak TPSA nie interesuje VAT, gdyż jest on neutralny to znaczy że placi Vat klient końcowy. TP S.A. jest zoobowiązany dostosować się stanu prawnego i dlatego podwyższa VAT do 22 %.

Inną, rzeczą jest że TP S.A. jest jest zoobowiązana poinformować klienta na jeden okres rozliczeniowy do tyłu.

pozdrawiam,
    Jakub Stróżyński

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jesli czytałes post w ktorym mowa jest o całym tym podatku i reszcie pisało ze moge zerwac umowe bez ponoszenia jakichkolwiek kosztow poniewaz TP nie poinformowało nikogo w zwiazku z dodamien podatku VAt do opłat.
    Taka sama informacja jest na stronie Dialogu, mozna zerwac umowe

"Każda zmiana w cenniku usług internetowych będzie dawała klientowi prawo do wypowiedzenia umowy, co jest wymagane przez prawo."

Wyrwane z tekstu, który mozna przeczytac na stronie Dialogu.

admin
    Siła Reputacji
    10

Cytat Napisał tuszmarkt
    Podpisując umowę, TPSA zakłada że zgadzasz się na załącznik do umowy gdzie przedstawione są ceny netto. Firmy, takiej jak TPSA nie interesuje VAT, gdyż jest on neutralny to znaczy że placi Vat klient końcowy.
    Tymczasem w info prasowym od URTiP zawarta była poniższa informacja:
    Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 5 lipca 2001 r. o cenach (Dz. U. Nr 97 poz. 1050 z późn. zm.), pod pojęciem ceny należy rozumieć: wartość wyrażoną w jednostkach pieniężnych, którą kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę. W cenie uwzględnia się podatek VAT oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru lub usługi podlega obciążeniu podatkiem VAT oraz podatkiem akcyzowym.
    To co obchodzi firmę, z kolei nie obchodzi klienta, który musi wysupłać z kieszeni i wpłacić do kasy tej firmy kwotę brutto, a nie netto. Dlatego też firma jest obowiązana przedstawiać w cennikach kwoty brutto.

Skoro podwyżka VAT jest ustawą nadrzędną i w związku z tym firmy nie poniosą odpowiedzialności za opóźnienie w informacji, to jak zwykle poszkodowany jest w tym przypadku zwykły szary człowiek. Ustawa została znowelizowana chyba 25 stycznia br. więc firmy tłumaczą się, że nie miały czasu na przygotowanie stosownych pism, etc. Z drugiej strony, o tym, że będzie podwyżka VAT na internet wiedziano już od listopada 2004, więc ich tłumaczenie jest trochę naciągane.

Jeśli chodzi o TPsę to już w ogóle olali klientów. Informacje o podwyżce prześlą wraz z marcową fakturą, czyli już po wprowadzeniu podwyżki.

Co do odpowiedzi z UOKiK i URTiP. Przed chwilą dostałem maila z UOKiK, że na tytułowe pytanie może wypowiedzieć się jedynie URTiP. A ja myślałem, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów powinien zajmowac się sprawami konsumentów...

Z kolei na odpowiedź od URTiP czekam już kilka dni. Wysłałem do nich 2 maile, jak na razie otrzymałem jedynie kilka standardowych informacji prasowych, które przesyłają co kilka dni, ale odpowiedzi na moje 2 listy wcale.
    W kwestii szybkich odpowiedzi brawa należą się za to UOKiK, TPsie, Dialogowi i TELE2, ale to już OT się robi ;-)
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czyli na konkretne wieci musimy czeka a askawie kto z URTiP odpowie na pytania Redaktora Krzyka.
    Prosz o umieszczanie jakichkolwiek NEWS'w, wieci o tej sprawie w tym pocie(temacie).
    Pozdrawiam

admin
    Siła Reputacji
    10

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czytałem dzisiejszy artykuł i mam ostatnie pytanie, jeśli podpisałem umowe na czas określony na konkretną sumę to dalej nie moge zerwać umowy?
    Jedynym problemem jest to, że miałem aktywacje za 1.22 zł oraz modem za 1.22zł :x .
    Nie wiem co robić...

admin
    Siła Reputacji
    10

Z tego co powiedział mi rzecznik URTiP to w takim przypadku operator może obciążyć Cię kara za przedterminowe zerwanie umowy. Sprawdź w umowie jej wysokość (kary) oraz czy nie było zapisu, że operator nie może podnosić ceny brutto usługi w trakcie trwania umowy, dopiero potem zdecyduj czy opłaca sie walczyc.

Możesz także - i to według rzecznika URTiP jest najsensowniejsze wyjście - reklamować podwyżkę. Wtedy jeśli operator Ci jej nie uzna należy zgłosić tę reklamację/skargę wyżej, czyli do URTiP. Jeśli URTiP dostanie dużą liczbę skarg, mogą operatora skontrolować i nałożyć na niego karę. Nie wiadomo jednak, czy coś to pomoże w odzyskaniu nadpłaconej kasy.

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Jest wyrocznia w rachunku.
    Każdy może zerwać umowę czyli wypowiedzieć a kosztuje to 48.80 za każdy pełny miesiąc przed terminem umowy zawartej na czs określocy.
    Jeżeli masz umowe do końca września tego roku to nie korzystając z usługi musisz płacić po 48.80 ale czy to się opłaca?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia