Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
    Gość

Twoja ocena: Yes No

...KNOPPIX 3.3...

Jest mały problem z Knoppixem, a w zasadzie z Kadu (odmianą Gadu Gadu na Linuxa). Więc, korzystam z Knoppixa od 30 minut!!! HeHe... Nic nie kumam, ale chcę na sam początek mieć Gadu Gadu, by komunikować się z qmplem, żeby w razie co mówił mi co mam robić. czy ktoś jest mi w stanie napisać zasadę instalowania Kadu???? Tylko proszę o tłumaczenie łatwe do zrozumienia dla amatora! Dzięki!

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ściągasz paczki z jakiegoś mirrora, klikasz 2 razy (tar.gz pewnie to jest), automat powiniene Ci wszystko ładnie rozpakować do odpowiedniej lokacji (wskazanej przez Ciebie) i po wszystkim. Chyba, że chcesz z konsoli korzystać instalując, wtedy jest inna sprawa. Polecam poczekać na Piotrka Górskiego, on Linux zna jak własną kieszeń :-) Ja mogę tylko ogólnie napisać, bo zrobić potrafię, ale wytłumaczyć niespecjalnie ops:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

RE:

Knoppix... hummm... nigdy tych live cd wynalazków nie używałem... No ale nie o tym... jesteś leniwy i tyle. Jak dalej taki będziesz to nigdy nie nauczysz się obsługi linuxa. Teraz cytat z kadu.net:

Instalacja Kadu w Knoppiksie uruchamianym z CD

żeby zainstalować Kadu trzeba otworzyć konsolę i wpisać:
    wget -c http://www.kadu.net/download/binary/...staluj_kadu.sh && chmod a+x instaluj_kadu.sh && ./instaluj_kadu.sh

skrypt ściągnie wszystko i zainstaluje, a sam program odpala się poprzez skrót na pulpicie lub w ten sposób:
    nohup /ramdisk/bin/kadu &

paczka była robiona na Knoppiksie 3.4

żeby zbudować samemu paczkę należy wykonać z konsoli następujące komendy:
    wget -c http://www.kadu.net/download/binary/...uduj_paczke.sh && chmod a+x buduj_paczke.sh && ./buduj_paczke.sh

Jeżeli masz problemy z Kadu zajrzyj na stronę główną programu oraz tamtejsze forum.

Gość

Hmm... Leniwy?? Napiewno, ale jak każdy z nas!!! Denerwuje mnie knoppix!!! Live to chyba nie dla mnie!! Dostałem go od qpla, bo chciałem się nauczyć obsługi Linuxa, a on powiedział, że z Knoppixem najłatwiej. Denerwuje mnie to, że po zakończeniu sesji z Knoppciem wszyskie ustawenia, pliki i... w zasadzie wszystko znika bezpowrotnie!!! Zafascynował mnie Linux, ale to chyba nie dla mnie!

P.S. Wyskakują błędy przy instalowaniu KADU!!!

!!!POZDRAWIAM!!!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Spokojnie, stary...
    Ja od miesiaca probuje sie ogarnac w kwestii Linuxa i jakos mi nie idzie a Ty juz wymiekasz?
    Ok, brak kontaktu przez gg moze byc stresujacy... Ja proponowalbym najprostsze rozwiazanie - nie Knoppix jako taki a oparta na nim dystrybucja - ]Linux-EduCd Kadu masz juz w komplecie, bez problemu instaluje sie na hdd, jest w co pograc i w ogole Francja-elegancja Z reszta co ja bede gadal - podrasowany :wink: Knoppix po polsku...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał muminek
    Spokojnie, stary...
    Ja od miesiaca probuje sie ogarnac w kwestii Linuxa i jakos mi nie idzie a Ty juz wymiekasz?
    Linux nie jest systemem, którego można nauczyc się w chwilę. Miesiąc, to i tak skromnie. Jeszcze wiele przed Tobą

A co do wersji, ja za łatwość obsługi mogę pochwalić Auroksa (prosty i bardziej po polsku, niż inne) i chyba Kadu jest od razu zainstalowany, wystarczy swój numerek podać, o ile pamiętam.

Ja uzywam Linuxa od prawie roku i i tak uwazam ze malo potrafie
    Za najprostsze distra uwazam : MDK[nienawidzie], Suse[calkiem calkiem] i dla troche juz kumajacych Fedora...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

na początek melisa/szklanka zimnej wody

"Hmm... Leniwy?? Napiewno, ale jak każdy z nas!!! " - nie śmiem przeczyć.
    "Denerwuje mnie knoppix!!! Live to chyba nie dla mnie!!" - odczycie subiektywne, j.w. "Dostałem go od qpla, bo chciałem się nauczyć obsługi Linuxa, a on powiedział, że z Knoppixem najłatwiej." - bynajmniej nie najtrudniej.
    "Denerwuje mnie to, że po zakończeniu sesji z Knoppciem wszyskie ustawenia, pliki i... w zasadzie wszystko znika bezpowrotnie!!!" - a wystarczy zapisać ustawienia na dowolny nośnik - ładuje się ciut dłużej (ale pamięta! ); jak się uprzesz, to wysilę się na instrukcję krok po kroku.
    "Zafascynował mnie Linux, ale to chyba nie dla mnie!" - skoro tak twierdzisz...
    a teraz konkrety: 1. chcesz mieć klienta GG czy KADU?
    bo o ile pamiętam w knoppixie jest co najmniej jeden messager na tyle uniwersalny, że i z GG sobie poradzi. knoppixa masz w wydaniu.... ?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Linux - sorry ale obecnia mamy taki wybr pingwinw e niema co narzeka. Od Mandriv poprzez ubuntu do bardziej pojechanych os'w. Mao jest dystrybucji bez X'w co prac czyni user friendly na starcie. Instalacja repo czy podobne zabawy .. pojawiaj si z czasem. Tak czy inaczej:
    Linux jest do uywania "out of box"!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał iWojtek Zobacz post
    Linux - sorry ale obecnia mamy taki wyb�r pingwin�w �e niema co narzeka�. Od Mandriv poprzez ubuntu do bardziej pojechanych os'�w. Ma�o jest dystrybucji bez X'�w co prac� czyni user friendly na starcie. Instalacja repo czy podobne zabawy .. pojawiaj� si� z czasem. Tak czy inaczej:
    Linux jest do u�ywania "out of box"!
    Ja osobiście polecam..."Ubuntu" najlepiej z Gnome.
    Jest badrzo prosty,i intuicyjny.
    Ma dwa instalatory oprogramowania t.zw. repozytoriach w których m.in. znajduje się Pidgin będący multikomunikatorem. Dodam jeszcze,że łatwo konfigurowalnym.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia