Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

żona, mąż - najbardziej pożądane cechy

Żona, mąż to w założeniu decyzja na całe życie. Jednak patrząc na to ile dzieci w klasie mojej córki doświadczyło rozstania się ich rodziców wydaje mi się, że coraz częściej jednak już nie na całe. Na złym doborze partnera cieprią niestety przede wszystkim dzieci.

Ciekawy jestem czy macie jakieś ogólne, albo szczególne preferencje, a może nawet wymagania, co do swojej przyszłej lub obecnej drugiej połówki, czyli żony lub męża.

Na czym skupiacie się na początku znajomości, a co potem ma rzeczywisty wpływ na to, jak postrzegacie swoje potencjalne "ofiary", które wydają się wam kandydatami na wymarzone żony, mężów - jednym słowem partnerów na dobre i na złe w związku na całe życie?
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Uczestnik Forum moderator Avatar Rybzor
    Siła Reputacji
    0

Hm, jeśli chodzi o wymagania, to jakoś nie mam szczególnych wymagań, po za tym, jakich bym nie miał, to i tak się okaże, że spodoba mi się osoba zupełnie inna... jedyne co mogę powiedzieć, to to, że lubię brunetki :P

Szczerze mówiąc znajomości, ze swoją "przyszłą ofiarą", jak to napisałeś nie rozkładam na czynniki pierwsze, tzn nie myślę jakoś tak intensywnie, co jest tak, a co nie, na czym się skupiać itp. Po prostu muszę czuć się swojo w "jej" towarzystwie, czas spędzany z daną osobą uznać - jak to mówią informatycy - za OPTYMALNY : D. Ogólnie rzecz biorąc musi być dla mnie jak siostra

Co do samego problemu z rozwodami. Fakt - coraz więcej par bierze rozwód, zwłaszcza młodych. Niektórzy idąc z duchem czasu myślą, że zawarcie małżeństwa w młodszym wieku pomoże w czymś więcej, niż wzięciu kredytu na mieszkanie, rzeczywistość jest czasami brutalna :P

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Trzeba sobie ufac i moc na siebie liczyc

Jak mnie ktos na poczatku zawiedzie,wystawi,to moge i jej dac druga szanse, ale to zle zwiastuje zwiazkowi. Chce po prostu moc liczyc na kogos. To jest cecha dobrej zony i meza. Idealny partner powinien tez zawsze uczestniczyc jakos w moim zyciu, nie nachalnie, ale powinien znac z grubsza chociaz :hmmm: moj swiat zewnetrzny i wewnetrzny.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Dla mnie najważniejsze są (u kobiety):

- brak nałogów ;
    - empatia, umiejętność słuchania, a jednocześnie tworzenia czasem atmosfery "szczebiotem" ;
    - naturalność (kolor włosów, czyste pazurki bez naklejek i lakieru, makijaż - jeśli już, to jak najmniej widoczny) ;
    - mądrość i rozwaga ;

Psiakość, wyszły mi tylko cztery cechy, a szukam takiej Pani od lat, szukam... i znaleźć nie mogę :evil:.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał BlackLargo Zobacz post
    Witajcie

A nie jest przypadkiem tak ,że im więcej tych założonych cech tym więcej przeszkód by tą idealną znaleźć? (...)
    Zakładacie coś logicznie czy bardziej na czuja?:-D
    Rozumiem, o co Ci chodzi, ale w moim przypadku są to tzw. "warunki brzegowe". Po prostu któraś z cech, które wymieniłem wyżej na "nie" odstręcza mnie od dalszej rozmowy, od próby poznania takiej osoby.
    Przecież jest jeszcze ogromna ilość cech, o których nie wspominam (wykształcenie, pracowitość, zaradność, czy choćby... figura ) które zdają mi się być drugorzędne (sam Apollo nie jestem :-D).
    Ale jako, że poznaję z daleka typ wlosów, szatynka ufarbowana na blond plus - co gorsze - "lejący się" makijaż plus tłusta świecąca szminka plus - nie daj Boże - lakier na nieobciętych od dawna paznokciach i śmierdzący papierosek - taki "zestaw cech" odrzuca mnie na wstępie, i to zwykle bardzo daleko.
    Może jestem nadmiernym idealistą, estetą?
    A może widzę swoją Wybrankę w snach od dawna, i tylko szukam jej w swym realnym świecie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Peterek Zobacz post
    Dla mnie najważniejsze są (u kobiety):

- brak nałogów ;
    - empatia, umiejętność słuchania, a jednocześnie tworzenia czasem atmosfery "szczebiotem" ;
    - naturalność (kolor włosów, czyste pazurki bez naklejek i lakieru, makijaż - jeśli już, to jak najmniej widoczny) ;
    - mądrość i rozwaga ;

Psiakość, wyszły mi tylko cztery cechy, a szukam takiej Pani od lat, szukam... i znaleźć nie mogę :evil:.
    Widzisz, wszystko z powyższych byłoby dobrym kryterium wyboru. Jednak zastrzeżenie mam do make up'u. To jest właśnie wąskie gardło, bo istnieje niewiele kobiet, które uważają swoją cerę za idealną. Inne dostrzegają nawet najdrobniejsze mankamenty...

Najlepsza rada na znalezienie kobiety to... Przestać szukać kobiety na siłę, a sama się znajdzie. Jeśli jesteś świadom, że potrzebujesz znaleźć kobiety, to na mogłeś przeoczyć wiele do tego sytuacji. Życie przecież na wciąż podsuwa nam samo rozwiązania, tyle, że nie jesteśmy w stanie dostrzec ich wszystkich.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał dankot Zobacz post
    (...)Jednak zastrzeżenie mam do make up'u. To jest właśnie wąskie gardło, bo istnieje niewiele kobiet, które uważają swoją cerę za idealną. Inne dostrzegają nawet najdrobniejsze mankamenty...
    Mankamenty, których zwykle nie mają, bo nie znam nic piękniejszego, niż czysta skóra, i natuaralny zapach...
    Zresztą dyskretny, umiejętnie zrobiony makijaż jest do zaakceptowania całkiem.

OK -przyznaję się - znam taką osobę, już Ją zlokalizowałem (ja, rocznik `59), niestety... szanse mam nadal mizerne, ale nadal robię, co mogę...

Raquel
    Gość

No wiesz, to bardzo dobty rocznik

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Przyszli malzonkowie powinni dobierac sie na zasadzie przeciwienstw.Jedno nerwowe, to drugie spokojniejsze.Dwoch nerwusow pozabijalo by sie.Musza sie przede wszystkim dazyc zaufaniem i szacunkiem.W razie problemow rozmawiac,wytlumaczyc sobie wszystko,dojsc po prostu do porozumienia,bez klotni,bo klotnie raczej do niczego dobrego nie prowadza.Byc cierpliwym,nie zloscic sie jeden na drugiego z byle powodu.Itd,itd-mozna by wyliczac i wyliczac,a i tak kazdy zrobi po swojemu.Bo wiadomo,ze jak sie ktos zawezmie,to nie ma rady i nikt nie wytlumaczy,ze robi ktos cos zle.Bo wiadomo tez,ze wszyscy mlodzi wiedza wszystko najlepiej.Znam to z zycia.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Raissa i oczywiscie masz sluszna racje,zaufanie,dojrzalosc,szacunek,a nie pospiech bo dziecko w drodze.Tak ,poniewaz jest to decyzja na cale zycie,wiec powinna byc dokladnie przeanalizowana,przemyslana.A teraz 18 lat i chca sie zenic,a po 3 m-cach rozwod.A co sie dzieje w swiecie gwiazd?Ten ostatni rozwod znanego aktora? 8 m-cy po slubie i juz po rozwodzie?,bo zona sie w innym zakochala.Czy to nie smieszne?A wydawaloby sie,ze rozsadni ludzie?.Szkoda slow.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)