Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 77
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

To prosimy, po przeczytaniu, o krótką recenzję

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Oj, krótka to ona by niebyła.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zmobilizowałem się wreszcie, aby zrecenzować „Lato przed zmierzchem” Doris Lessing.

Cytat Napisał Wikipedia
    Doris Lessing, z domu Doris May Tayler (ur. 22 października 1919 w Kermanszahu w Persji) – pisarka brytyjska, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Wczesne dzieciństwo spędziła w Kermanszahu w Persji. W latach dwudziestych XX w. rodzina przeniosła się do Rodezji, gdzie jej ojciec, Alfred Cook Tayler, kupił farmę. W roku 1948 przeprowadziła się do Anglii. Była znana z krytycznych opinii o polityce wewnętrznej RPA okresu apartheidu.

Uznanie zdobyła dzięki książkom psychologicznym i obyczajowym z życia kobiet. Ze względu na wymowę części swojej twórczości Doris Lessig stała się żywym symbolem marksizmu, feminizmu, antykolonializmu i sprzeciwu wobec apartheidu. Jest autorką ponad czterdziestu dzieł.

`Jej epicka proza jest wyrazem kobiecych doświadczeń. Przedstawia je z pewnym dystansem, sceptycyzmem, ale też z ogniem i wizjonerską siłą.` (fragment uzasadnienia decyzji Komisji Noblowskiej)
    Niestety, moja recenzja (wbrew wszystkim) nie jest zbyt pozytywna i ośmiela się polemizować z Komisją Noblowską. No, ale może akurat trafiłem na niewłaściwą książkę? Albo to pisarka faktycznie tylko dla kobiet? Czytał ktoś coś tej autorki? Chętnie poznam zdanie innych.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To ja polecę coś zdecydowanie dla kobiet, choć nie jest to zaden romans, a i pewnie nie jeden facet by był pod wrażeniem> Mianowicie "Notatki z wystawy" Patricka Galea. Piękna powieść psychologiczno-obyczajowa, o iwelu trudnych tematach, podanych w miły, ludzki sposób. Batrdzo empatyczna i poruszająca.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Bartekkk Zobacz post
    A coś dla faceta? Możecie polecić?
    Pytanie: "jaką książkę kupić?", to jakby zapytać: "jakie perfumy lubi kobieta?". A może wcale nie lubi czytać.

Powiem, jak przedmówca: "zależy...". Myślę, że upodobania mogą zależeć od wieku. Spróbuj przejść się do znajomego popatrzeć na jego biblioteczkę, podpytać jego kolegów/koleżanki...

Książka akcji, w której się coś dzieje jest warta uwagi. Myślę, że sensacyjne w stylu "Blaze" Stephena Kinga i inne jego są dobrym pomysłem. Spróbuj także zorientować się w kryminałach.

Jeśli zaś fantastyka, to pamiętam, że bardzo miło pracowała mi wyobraźnia podczas czytania Harrego Pottera. W przeciwieństwie do ekranizacji. A może trylogię Tolkiena...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał xara Zobacz post
    To ja polecę coś zdecydowanie dla kobiet, choć nie jest to zaden romans, a i pewnie nie jeden facet by był pod wrażeniem> Mianowicie "Notatki z wystawy" Patricka Galea.
    Niejeden facet byłby pod wrażeniem, zgadzam się A ja nawet byłem, bo czytałem I także zgadzam się z tym, że to doskonała książka, niby kobieca, ale śmiało może przeczytać ją też facet

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

tak danny. Cieszę się, że Ci się podobała. piękna jest. I mimo, ze nie jest książką akcji to trzyma poziom cały czas i zaciekawia czytelnika. Mi się podobało takie pomieszanie czasów w tekście.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No właśnie ja na co dzień czytuję raczej takie książki, jak wspomniałaś (akcja, thriller), ale właśnie te Notatki... wciągnęły mnie nie mniej, niż najlepszy thriller

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał xara Zobacz post
    To ja polecę coś zdecydowanie dla kobiet, choć nie jest to zaden romans, a i pewnie nie jeden facet by był pod wrażeniem> Mianowicie "Notatki z wystawy" Patricka Galea. Piękna powieść psychologiczno-obyczajowa, o iwelu trudnych tematach, podanych w miły, ludzki sposób. Batrdzo empatyczna i poruszająca.
    To pierwsza ksiazka wydana przez tego sympatycznego Autora w Polsce. Mam nadzieje, ze nie ostatnia, bo- zaiste- lektura jest zacna. Tez czytalam i pochlonelam w ciagu paru godzin.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dawno nikt nic nie polecił więc ja podsunę wam bardzo fajna kobiecą książkę pt. "Cukiernia pod amorem" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. To pierwsza część sagi, bardzo kobieca, ale na pewno nie jest typową ksiażką obyczajową.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)