Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

[Poradnik] Jak nie dać się wykiwać. Praca w internecie.

Temat bardzo rozległy, bo w internecie można "naciąć się" praktycznie na wszystkim. Zajme się zagadnieniem ZARÓB 5000 zł miesięcznie nie wychodząć z domu. Problem ten dotyczy szczególnie młodszych stażem i wiekiem internautów, którzy przy pierwszym zetknięciu zazwyczaj dają się naciągnąć na piramidki, systemu argentyńskie i inne świństwa, które ludzie oferują. Nie przekreślam szans na legalną pracę w internecie, bo taka też jest, ale nie dajcie się zwieść. Ludzie to oferujący chcą Was wciągnąć na swoje listy referencyjne i otrzymywać procenty od Waszych i tak śmiesznie małych pieniędzy. Zazwyczaj albo zniechęcicie się prędzej, albo firma wyszuka punkt w regulaminie i nie wypłaci Wam tych pieniędzy. Także apeluje do wszystkich o to, żeby nie pakowali się w coś takiego, bo można mieć tylko problemy. Znakami rozpoznawczymi takich "cudów" sa zazwyczaj adresy e-mail w darmowych domenach, ogłoszenia nei zawierające nic prócz ogólników takich jak ten na górze. Ludzie oferujący złote góry nie istnieją więc uważajcie w co wchodzicie. Niektóre z oferowanych systemów są wręcz nielegalne w Polsce.

P.S. Przepraszam, że usunąłem wszystkie ogłoszenia dotyczące zarabiania w internecie i skasowałem przez to kilka postów krytycznych wobec tych projektów, ale trzeba poświęcać się dla dobra ogółu :-).

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Szkoda, ze pousuwales i nie wstawiles kopii tych ogloszen w tym poscie, stanowilyby od razu przyklad z zycia wziety.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Z tego co słyszałam to nielegalne są w naszym kraju firmy działające w tzw. systemie argentyńskim. O takich firmach można poczytać tu:
    http://raven.tatrynet.pl/cgi-bin/tp/...rok=03&nr=tp47
    http://www.bankier.pl/centrum/multia...448&position=4
    http://www.money.pl/u/drukuj.php?p=/.../a=addmessage/
    http://www.kodeks.wirt.pl/teksty/tek...&id=1092735591
    Są także podane przykłady z życia wzięte.
    Nie spotkałam w internecie umowy jaką podpisuje klient z taką firmą (być może gdzieś jest, ale specjalnie nie szukałam). Dlaczego tak jest? Wiadomo. Gdyby klient wiedział dokładnie co podpisuje i miał czas na zastanowienie się, to zapewne nigdy takiej umowy by nie podpisał. Miałam kiedyś egzemplarz takiej umowy... być może jeszcze mam. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to poszukam. Od razu jednak powiem, że jest to umowa z firmy, która już nie istnieje.
    Słyszałam także, że niektóre z tych firm zmieniły nieco swój profil, dopasowały go do obowiązujących aktualnie przepisów i działają dalej oszukując naiwnych. I to nie tylko w internecie. Ich anonse można spotkać bardzo często w prasie codziennej.

Nie wiem jak jest z wszelkiego typu piramidkami (mam na myśli stronę prawną). Ale można je spotkać już chyba wszędzie.
    Całkiem niedawno trafiłam na takie cudeńko na aukcji internetowej. Kupujący dopiero po otrzymaniu zakupionego "towaru" zdał sobie sprawę z tego, co nabył. A tu jest link do tej aukcji: http://www.swistak.pl/aukcje/422136.html . Jest już zamknięta, ale... nigdy przecież nie wiadomo gdzie i kiedy pojawi się taka sama.

Dla mnie pierwszym wskaźnikiem, że oferowana praca to piramidka (to samo słowo występuje w systemie argentyńskim, ale usłyszysz je dopiero w trakcie lub po podpisaniu umowy - nie wcześniej) jest słowo: "system". Czasem obok znajduje się dość popularne ostatnio słowo: "raporty". No i oczywiście: "nie musisz nic robić bo kasa i klienci sami do ciebie przyjdą".
    Być może są jeszcze inne "bardzo atrakcyjne" oferty, o których jeszcze nie jest tak głośno, ale i te można dość łatwo rozpoznać. Myślę, że dobrze jest pamiętać o jednym: jeśli ktoś oferuje ci szybkie i łatwe pieniądze to te pieniądze na pewno będą... tyle tylko, że nie dla ciebie a dla niego.

cutwater
    Gość

Za każdym razem trzeba ostrożnie podchodzić do tego typu ofert.
    Najlepiej je w ogóle nie czytać, wtedy nie ma czym się martwić :stupid:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)