Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Unhappy Sterowniki Bluetooth

Kupiłam lapka Medion i jest w nim wbudowany bluetooth, ale że lapek jest niemiecki to wszystko po niemiecku też było więc system został przeinstalowany. No i jak przed instalacją bluetooth sam wykrywał jak chciałam z telefonu przesłać coś na lapa tak teraz w ogóle telefon nawet nie może go znaleźć chyba że wcześniej ustawię na lapie odbierz plik. Telefon jest ustawiony nawet jako urządzenie stałe i to też nic nie daje. Wyskakuje mi tylko że nie może znaleźć jednego sterownika, a mianowicie Bluetooth Peripheral Device. Przeszukałam różne fora, było na nich żeby ściągnąć sterowniki Toschiby, ale... Ściągnęłam, zainstalowałam i nic. Przy wyszukiwaniu ręcznym dałam zainstalowany katalog toschiby i dalej nic. Może ja coś źle robię? Na stronie Mediona też tego stareownika nie ma niestety a nie bawi mnie przesyłanie kilkudziesięciu plików z telefonu pojedynczo za każdym razem ustawiając pojedynczo odbierz plik na lapie bo to troche męczące się robi. Mam Vistę x32 z SP1

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Poszukaj sterowników WidComm najnowsza wersja chyba powyzej 5 działa z Vistą, integruje sie z exploratorem windows

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Unhappy

Zainstalowałam Widcomm 5.0.1.801 i dalej nic. Pojawiła mi się dodatkowa, ale w ogóle nie znajduje mi telefonu. Kiedy laptop normalnie widzi telefon i potrafi go znalezc, ten interfejs cały czas pokazuje że żadnego urządzenia nie znaleziono. Telefon także dalej nie widzi samodzielnie laptopa :/
    I dalej szuka tego Bluetooth Peripheral Device

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Podaj dokładną nazwę oraz oznaczenie tego Mediona trzeba rozgryźć co w nim siedzi. Niestety Medion składa kompy często z podzespołów dość egzotycznych i tanich producentów dlatego wsparcie może nie być łatwe.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

yyyy dokladna nazwe? w sensie? Niestety to mój pierwszy laptop więc wszystko mi trzeba jak dziecku powoli i dużymi literami wytłumaczyć xD Najlepiej gdzie to mogę znaleźć to po prostu spiszę xD

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Może byc np.MD95862xx Najlepiej spisz z tabliczki-naklejki od spodu obudowy.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Windows XP od wersji SP2 ma juz w sobie wbudowany sterownik bluetooth. Niestety jak juz zauwazylas korzystanie z niego nie nalezy do najwygodniejszych.
    Widcomm nie bedzie dzialal, dopuki korzystasz z tego pierwszego - albo to albo to.
    Moja rada - odinstaluj widcomma i ten od toshiby, aby zostal tylko ten oryginalny, a nastepnie zainstaluj jakis menedzer od producenta telefonu, np. Nokia PC Suite, jesli masz telefon Nokii oczywiscie, itp.

W przypadku napotkania problemow podczas instalowania zewnetrznego sterownika Widcomm, mozna zajrzec tutaj (niestety po ang.).

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Marshall mam Vistę niestety, z XP byłoby mi chyba łatwiej...

Ale zainstalowałam PC Suite nokii i hmmm no niby działa, bo łączy telefon z lapem i mogę sobie na lapie otworzyć katalogi telefonu i w nich szperać i kopiować je na lapa, ale takie przesyłanie ustawione przez telefon wyślij na laptopa za pomocą bluetooth nie działa. Czyli ogółem jakbym chciała użyć innego telefonu niż nokia i przesłać z niego za pomocą bluetooth coś na lapa to nie da rady...

brennman
    mam model MD 96640 z tym, że na stronie mediona nie ma tego sterownika. Sprawdzałam ja, sprawdzał kumpel nic co nosi w nazwie bluetooth nawet tam nie ma :/ Co najlepsze z pomocy technicznej mediona także odesłali mnie do tej strony, ale jeśli jest tam sterownik do bluetooth to nie wiem, który to bo jak już napisałam, żaden nie ma tego w nazwie, a opisu nie rozumiem bo jest po niemiecku

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Z Vista jest jeszcze prosciej, bo ma wieksza baze sterownikow.
    Kazdy telefon ma swoje specjalne funkcje i zazwyczaj jego producent dostarcza swoj autorski program do jego obslugi, np. przez kabel czy wspomniany bluetooth.
    W sumie nie probowalem, ale mysle, ze przy podstawowym przesylaniu plikow PC Suite sobie poradzi nawet przy modelach od innych producentow.
    Jest tez dostepny program od niezaleznej firmy, masowo dokladany do wersji bluetooth na usb - zwie sie BlueSoleil. Ma on rowniez wbudowane swoje sterowniki do tych urzadzen, niestety jest platny.
    Co do Mediona, to widocznie wyszedl z zalozenia, ze jesli Bill G. w swoich systemach daje jako taka obsluge tych urzadzen, to nie ma potrzeby ich dublowac

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)