Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Toshiba a300 ukryta partycja

Tak jak w temacie.
    Posiadam laptopa Toshiba a300. Ma ona dysk 250gb,
    partycja:
    c-100gb
    d-100gb
    e-x gb
    Partycja D jest partycja do przywrócenia systemu (vista home premium).
    Partycja E jest partycja ukrytą. W jaki sposób moge sie do niej dostać? Nie interesuje mnie używanie programów typu partition magic. Chce to zrobić bez koniecznośći instalowania jakiego kolwiek oprogramowania. Czy na tej partycji znajdują sie wszystkie potrzebne sterowniki? Kupując laptopa nie dostałem żadnej płyty ( nawet od recovery), czy jest to "normalne"? Czy jeśli przeinstaluje viste na windows'a XP mogę mieć jakies problemy np. podczas naprawy gwarancyjnej ( nie wydaje mi sie,ale wole sie upewnić :wink. dziękuje za wszelką pomoc.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Partycja D jest partycja do przywrócenia systemu (vista home premium).
    Nie - partycja D jest zwykłą partycją do użytku. Partycją ukrytą jest właśnie partycja, do której nie masz dostępu.
    W jaki sposób moge sie do niej dostać? Nie interesuje mnie używanie programów typu partition magic. Chce to zrobić bez koniecznośći instalowania jakiegokolwiek oprogramowania.
    Normalnie. W "Zarządzaniu komputerem" usuń tą partycję i załóż ją na nowo - już jako zwykłą, podstawową partycję. Uzyskasz dostęp do miejsca zajętego przez ukrytą partycję, ale stracisz wszyskie dane na niej zgromadzone, czyli cały recover. Tym samym stracisz możliwość przywrócenia systemu po awarii.
    Czy na tej partycji znajdują sie wszystkie potrzebne sterowniki?
    Tak - zintegrowane w obrazie Visty. I są to sterowniki do Visty właśnie.
    Kupując laptopa nie dostałem żadnej płyty ( nawet od recovery), czy jest to "normalne"?
    Tak.
    Czy jeśli przeinstaluje viste na windows'a XP mogę mieć jakies problemy
    Tak.
    Po pierwsze - dlaczego chcesz zmieniać legalnie kupiony system(za który nota bene zapłaciłeś) na system piracki.
    Po drugie - jeżeli gubisz się przy takich rzeczach jak dostęp do partycji - wątpię, żebyś poradził sobie z odnalezieniem sterowników do WinXP

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Siriah Zobacz post
    Tak.
    Po pierwsze - dlaczego chcesz zmieniać legalnie kupiony system(za który nota bene zapłaciłeś) na system piracki.
    Po drugie - jeżeli gubisz się przy takich rzeczach jak dostęp do partycji - wątpię, żebyś poradził sobie z odnalezieniem sterowników do WinXP
    Sterowniki mam znalezione, z dostępem do partycji miałem tylko dlatego problem, że nie mam dostępu do internetu na laptopie. ( nie mam go w domu, a wszystko co chce na nim zrobić robie "zdalnie" przez brata, który jest oddalony odemnie 500km).
    Tak czy inaczej, dziękuje za pomoc.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Taki sam system, partycję recovery, stosuje HP, ale pozwala też wypalić płyty recovery.
    Notabene, mam właśnie pytanie do posiadaczy laptopów HP. Czy partycja recovery jest domyślnie ukryta? U mnie jest normalnie widoczna, ale robiłem przepartycjonowanie dysku i być może dlatego się ujawniła. Zastanawiam się nad zmianę jej na ukrytą, bo mam wątpliwości, czy nie może zostać ew. zainfekowana w takiej postacji, gdyby mi się jakieś świństwo w systemie pojawiło.
    Czy ukrycie/odkrycie partycji będzie miało wpływ na działanie domyślnej funkcji recovery (wydaje mi się, że nie)?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Hej Jurgi!... ;-)
    Domyślnie, w HP, ta partycja jest widoczna. Tyle, że przy próbie wejścia wyświetla komunikat, że jest partycją recover i żebyś spadał. Nie próbowałem się tam wbić jakoś od kuchni, więc nie powiem, czy dane są normalnie widoczne.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Faktycznie, przy próbie wejścia Eksploratorem pokazuje się tylko ostrzeżenie. Ale Total Commanderem można normalnie wejść i dane są dostępne. To mnie zmyliło, kto by Eksploratora używał… :P
    Dzięki.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)