Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Trzeszczące głośniki, laptop, nowy zasilacz..

A więc tak.
    W laptopie lenovo zepsuł "mi" sie zasilacz. Kupiłem nowy na allegro, jednak po jego podłaczeniu do laptopa głośniki trzeszczą, na starym zasilaczu nigdy ten problem nie występował. Głośniki creativ'a 2 + 1 ( jeśli będzie to potrzebne napisze model). Próbowałem podpiąć osobno zasilacz, osobno glośniki ( do dwóch innych kontaktów), problem nie znikł. Domyślam się, że powodem tego jest nowy zasilacz ( podobno orginalny lenovo ). Czy istnieje jakiś sposób na pozbycie się tego problemu?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

witam, mam podobny problem z głośnikami, mam laptopa lenovo idea pad Y530, kupiłam go stosunkowo niedawno, bo we wrześniu,i od jakiegoś czasu moje głośniki strasznie trzeszcza, tak, ze nie da sie sluchać muzyki.nie wiem w czym lezy problem, i zastanawiam się czy moge temu zaradzić sama czy mam go oddac do serwisu? dodam, ze jest to dla mnie bardzo wazna kwestia, bo kupilam ten akurat model ze wzgledu z wbudowany subofer, zalezalo mi na dobrej jakosci odtwarzanej muzyki.. prosze o pomoc.:cry:

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Głośniki trzeszczą podczas odtwarzania, czy trzeszczą też jak nic nie 'leci' przez nie w danej chwili ?

M

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mi trzeszczały w obu przypadkach. Problem zniknął po pewnym czasie sam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dla mnie wygląda to jak wada/słabe wykonanie zasialcza, który dużą ilość zakłóceń emituje do sieci elektrycznej oraz wokół siebie. Proponowal bym wpiac taki zasilacz do jakiejś listwy z filtrami przeciw zakłóceniowymi i zobaczyc czy jest roznica...a takze odizolować go jakąś metalową obudową. Można by tez pokusić sie o izaloację przewodów z głośników

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witam,
    mam świadomość, że to stary wątek i już nie pomogę tym, którzy wtedy tu rozmawiali, ale zawsze może się przydać komuś, kto właśnie szuka pomocyMiałam kiedyś ten sam problem, a nie miałam ani czasu, ani pieniędzy, żeby się zastanawiać, co jest nie tak. Doszłam do tych samych wniosków, co sebasu. Zasilacz, ewentualnie przewody. Uśmiejecie się, ale wzięłam pudełko po pierniczkach, takie metalowe, zrobiłam z niego obudowę na zasilacz i wytrzymało tak do czasu, kiedy już mogłam się tym spokojnie zająćPolecam

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Trzeszczące głośniki, laptop, nowy zasilacz..

Witajcie

To problem kiepskiej (chińskiej) karty dźwiękowej. Zbiera wszelkie zakłócenia z samego zasilacza jak i z płyty głównej jak wyżej kolega napisał.
    Odłącz zasilacz i pracuj na baterii - trzaski powinny zminimalizować się o jakieś 80%. Tak to wygląda u mnie na Y510P.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Trzeszczące głośniki, laptop, nowy zasilacz..

Problem rozwiązany!

W energy management wystarczy przełączyć z trybu wysoka wydajność na tryb zrównoważony i trzaski znikają w 100%.
    Tracimy jednak pełną parę wydajności naszego laptopa

Pozdrawiam

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)