Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Jak wyglądają wyniki widać. Co to znaczy wiesz (jest w opisie) Niestety pula na relokowane sektory wyczrpała się (1023 bady zamapowane do tej pory). W takim razie i zerowanie to ogromny ? Obstawiam, że nawet nie dojdzie do połowy i da mu status Catastrophic Failure. Gdyby nawet, to i tak nie ma on już zaufania i praca na takim dysku to ryzyko - zwłaszcza, że to ma być dysk podstawowy (bo to laptop). Jak dla mnie ten dysk jest do wymiany, co radzę Ci też zrobić.

Edit:

Co do wczeniejszych postów. Żeby nie grzebać się na naszym podwórku, bo już i tak ta branża przez takich pseudo ma nieciekawą opinię, taki przykład:
    http://www.datarecovery.com.sg/data_...tion_table.htm

Świetna porada . Tylko jak dla kogo, po co i w jakim przypadku. Coś nie tak, to dzwonisz/piszesz do nich, oj coś pan zrobił, nie ma?, możemy pomóc.

Na prawdę przez takich $%*&?# na polskich forach coraz ciężej uzyskać pomoc w takich tematach.
    1. Podpuch nie brakuje - co jakiś czas pojawiają się żartownisie, ale zostają wyłapani.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1190486.html
    I setki temu podobnych, a czego to juz nie próbują
    2. Handlarze (lichwiarze) masowo skupują uszkodzone dyski za bezcen i potem przy pomocy for próbują je naprawiać.
    3. Nikt nie będzie wiecznie naiwny. Można i chce się pomagać bezinteresownie, ale nieuczciwa konkurencja wkrótce ukróci to maksymalnie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

dziękuje za pomoc R2D2

R2D2
    dzieki za próbe pomocy z moim laptopem.
    przy okazji mam pytanie jaki dysk polecisz?chce cos o podobnych parametrach bo w zasadzie mam laptopa do internetu!
    i jak można ustawić laptopa,żeby proces ładowania zminimalizować,tzn:żeby mi sie szybko uruchamiał?

pozdro

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Najprościej dla Ciebie jak weżmiesz taki sam. Bo tu nie ma co patrzeć na tą sytuację. Nie wiadomo co tak na prawdę było z nim robione i jak był traktowany. Miałem podobny przypadek z dyskiem Toshiba w laptopie, ale to o niczym nie świadczy. Tam został wymieniony na taki sam i ma się świetnie. Najważniejsze żeby dbać o laptopa - regularnie czyścić kanały wentylacyjne (sprężone powietrze), bądź jeśli po gwarancji - wyczyścić okresowo wewnątrz. Przegrzewanie jest jedną z podstawowych przyczyn powstawania błędów logicznych na dyskach. Co do przyśpieszenia startu, to po świeżej instalacji zauważysz znaczną poprawę, chociaż laptopy maja to do siebie, że maja przeładowany start (soft producenta+reszta pierółek użytkownika). Jak się uporasz z dyskiem, a zajdzie taka potrzeba to dasz log z HJT
    http://www.trendsecure.com/portal/en...hijackthis.php

Zobaczy się jak można odciążyć start. Do tego trzeba jeszcze sprawdzić, czy przypadkiem nie ma detekcji na pustych kanałach. To też opóżnia start, bo system szuka czegoś czego nie ma. (czyli strata czasu)

Edit:

BTW.Możesz sobie dokupić podstawkę chłodzącą (koszt niewielki) a znacznie poprawia komfort pracy. Zwłaszcza w upalne dni, badź przy długotrwałym użyciu. Dobrze też mieć na oku temperaturę, to można monitorować takimi programami jak np. SpeedFan, HD Tune, etc. Minimalizujesz program i masz cały czas podgląd w tray`u. Co jakiś czas skan kontrolny i powinno być ok.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)