Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Pilne

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Pilne

Witam...mam problem...zainstalowałam sobie program StyleXPInstallMale aby zmienić wygląd mojego windowsa xp, wszybko jednak niego zrezygnowałm, ponieważ przy każdym uruchamianiu komputera system wymusza na mnie wybór systemu, skasowałam już ten program i mimo iż nie ma go juz w moim kompie, to nadal komputer używa wygaszacza który pochodzi właśnie z tego programu, mało tego nadal przy włączaniu pokazuje się wybór systemu między 1.windows xp profess. a 2windows xp profess<bootscreen>. Co mam zrobić aby komputer włączał się normalnie???:zlosnik:

Twoja ocena: Yes No

to nie trudne.. wejdź na partycje systemową domyślnie to C:\ i tam masz ukryty plik boot.ini
    wejdź w niego i usuń linie poleceń startu tych systemów które masz do wyboru a zostaw ten prawidłowy. to wygląda mniej więcej tak :
    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOW S
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

u mnie jak widzisz są dwa XP Home, kolejność który wybierasz system na bootscreenie zależy od tego właśnie pliku boot.ini jeśli wybierasz 1 to usuń z tego pliku 2 linie i na odwrót.
    jeśli masz system na C:\ to wpis powinien wyglądać mniej więcej tak :
    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /

a wygaszacz możesz sobie zmienić poprzez kliknięcie na pulpicie prawym myszy menu :
    Właściwości>Wygaszacz ekranu
    i wybierz sobie z listy co tam chcesz i jaki czas.
    Pozdrawiam

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)