Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Allegro i Urząd Skarbowy - jak to się ma do siebie

Witam.
    Do napisania tego postu sklonil mnie artykul z DI: http://di.com.pl/n/?lp=9160&r=2

Kilka slow wstepu.
    Aby rozliczac sie z Urzedem Skarbowym, jak co rok, trzeba miec co najmniej miesieczny (albo roczny) przychod w wys. ok 140 zl. Sam nie pamietam dokladnie ile, ale to bedzie cos kolo tego.
    Ja sam mam konto na allegro, kupowalem i sprzedawalem rozne badziewia okazjonalnie. Mam lekko ponad 30 pozytywnych komentarzy, samych pozytywnych.

Rozwiniecie.
    Nasówa mi sie pytanie. Czy i kiedy nalezy odprowadzac podatek do Urzedu Skarbowego z tytulu sprzedazy roznego rodzaju towarow lub uslug na allegro. Z tego co wiem, aby moc odprowadzic taki podatek trzeba posiadac jakies dowody sprzedazy (paragony, faktury VAT). Jednak gdy uzytkownik sprzeda kilka lub kilkanascie sztuk jakiegos towaru nie prowadzac firmy, nie wystawiajac rachunku za towar, to jak pozniej sie rozliczyc z US.

Prostu przyklad z zycia wziety.
    Sam kupilem nagrywarke za 50 zl od uzytkownika "X" - nie dostalem zadnego dowodu kupna, nie mam paragonu; nagrywarka byla uzywana przez "X" i po prostu ja sprzedal. Przypuscmy, ze ten uzytkownik "X" sprzedal kilkanascie takich nagrywarek i uzyskal dochod 500 zł.
    I do prostego przykladu, proste pytanie: Czy uzytkownik "X" musi rozliczac sie z US z tytulu uzyskania dochodu. Jezeli tak, to na jakiej podstawie pozniej udowodni ze sprzedal te nagrywarki - no chyba nie na podtsawie logow z allegro...

Zakonczenie.
    Mam nadzieje ze zrozumieliscie o co mi chodzi...
    Przekazuje te sprawe w rece dziennikarzy DI, bo wiem, ze na nich mozna polegac.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Calkiem dobra odpowiedz jest zawarta tutaj:
    http://podatki.pl/roczne.php/roczne02.htm

Trzeba sie tylko zarejestrowac, ale chyba warto, jesli interesuja Cie tego typu tematy.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dzieki... to mi pomoglo...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)