Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

umowa tp , co mogę zrobić???

Mieszkam na zadu....... gdzie nie ma pociągniętej linii tp, zależy mi na neostradzie, Napisałem więc pismo do tp żeby postawili słup, pismo poszło, oni się zdeklarowali że do padździernika 2008 roku to zrobią ......nie zrobili , otrzymałem pismo że koszt pociągnięcia tej lini to 20 tysicy , i będą mi płacić "odsetki" z zwłokę. Jest styczeń i dalej cisza , odsetek też nie ma, co mogę zrobić ????

Uczestnik Forum moderator Avatar Rybzor
    Siła Reputacji
    0

Nic, jesteś tylko szarym klientem, no... w sumie to nawet jeszcze klientem nie zacząłeś być, a oni już mają Cie gdzieś : P

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mizerny zyski przy zbyt dużych kosztach inwestycyjnych... nic dziwnego, że zwlekają z pracami.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

niestety

Zacznijmy od tego, że nie chodzi o neta, ale o telefon. Telekomunikacja Polska jako operator wiodący jest podmiotem wyznaczonym do świadczenia usługi powszechnej, która ma być w każdym domu w Polsce. Usługą powszechną jest telefon stacjonarny (który na przykład ratuje życie). Internet NIE jest usługa powszechną !!, czyli TP nie ma obowiązku go świadczyć wszędzie. Do czego zmierzam, mogłeś zobligować TP aby podłączyła Ci linie telefoniczną, ale nie internet!! i jeśli się nie wywiązała z podłączenia samego fona możesz wystąpić o odszkodowanie. Jakby doszło do podłączenia linii a internetu byś nie mógł mieć to byłoby to zgodne z prawem telekomunikacyjnym i musiałbyś z tej usługi skorzystać (telefon stacjonarny) jako że obowiązuje względem Ciebie i TP umowa - oni że Ci podłączą a Ty że skorzystasz przynajmniej przez rok z telefonu. Moja sugestia skorzystaj z mobilnego internetu, jesli nie ma nic innego u Ciebie. jeśli nie działa u Ciebie GPRS albo UTMS to możesz zapytać o CDMA w Orange podobno bardzo duży obszar Polski pokryli a do końca 2009 ma byc objęta tym cała Polska.
    Pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

w sumie jak masz na piśmie decyzję, o tym, że telekomunikacja założy Ci kabel, to rzeczywiście możesz spróbować zawalczyć, możesz spróbować, na jakimś portalu, gdzie zajmują się prawami konsumentów, pzdr

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

nie ma takiej potrzeby

Szkoda czasu na szukanie zapisów i innych pierdół. Należy Ci się odszkodowanie jeśli podpisałeś z TP umowę 10-cio miesięczną w której to TP zobligowała się, że Ci podłączy TELEFON. TP ma obowiązek podpisywać taką umowę i nie może być inaczej pytanie czy Ty się na to zgodziłeś. Jeśli tak to wystąp do TP o odszkodowanie, ale uwaga jeśli będą Ci je wypłacać a będzie w końcu możliwość podłączenia telefonu ( samego telefonu - niekoniecznie z możliwością NETa) musisz z tego skorzystać bo Ciebie też obowiązuje umowa.
    Pozdrawiam

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)