Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Problem ze sterownikami cd-rom/dvd

Wczoraj po odinstalowaaniu programu deamon tools, przestał działać mi napęd dvd-rom. Znikł on kompletnie z "moj komputer". W menadżerze urządzeń mam ikonke z wykrzyknikiem:

Domyślam się że wystarczy zaintalować sterowniki i wszystko zacznie działać. Niestety nie posiadam takowych. Płyty z windowsem nie włoże bo jej i tak nie wykryje. Pomyslalem, że może gdy zrobie sobie obraz płyty z windows'a i wtedy zamontuję ją w napedzie wirtualnym to może uda się tam znaleźć potrzebne sterowniki. Niestety myliłem się. Czy ktoś ma jakiś pomysł co mogę z tym zrobić? Dziękuje za wszelką pomoc.

Kolego proponuje odinstalowanie sterowników całkiem, tak jak byś wogóle wcześniej nie miał sprzętu, wyłącz komputer i włącz z powrotem, system powinien sam wykryć urządzenie, jesli to nie zadziała, możesz skorzystać z przywracania systemu do poprzedniego stanu, jesli opcję masz włączoną.

Pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Próbowałem dwóch różnych punktów przywracania, jednak po każdym z nich wyświetlał mi sie komunikat, że nie można przywrócić systemu, żadne zmiany nie zostały wprowadzone.
    Po odinstalowaniu urządzeń i restarcie komputera, urządzenia dalej widnieja na liście, w takim samym "stanie" jak wcześniej.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Kolego-i jak rozwiązałes ten problem?Ja mam identycznie taki sam i pozostało mi juz chyba tylko format dysku i od nowa instalacja oprogramowania.Jeżeli mógłbys to proszę o rade jak to rozwiązałeś.Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Tak, rozwiązałem problem. Obyło się naszczęście bez formatu.
    Upewnij sie ze odinstalowałeś demon tools, upewnij sie nawet jesli go odinstalowałeś :sz_usmiech: , chodzi o to, że u mnie dopiero po 2x zniknoł od z dodaj usun programy. Jeśli nie masz go tam, mozesz sprobować zainstalować go jezscze raz i odinstalować, ten sposób też powinien pomóc. Nie zawsze demon chce sie "poprawnie" odinstalwoać. Mam nadzieję, że to Ci pomoże. Nie jestem pewien, ale usunięcie dwóch wpisów w rejestrze też powinno to naprawić ( u mnie to pomogło tylko na jeden restart komputera).

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)