Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Przyslij swoje CV

Przetwarzanie Danych (art 7.2 u.o.d.o.) Każda operacja na danych jest właściwie przetwarzaniem: od zbierania, przez przechowywanie, aż po usuwanie. Konsekwencją tego zapisu ustawy jest min. to, że samo przechowywanie danych wymaga przestrzegania tych samych przepisów, które stosuje się przy ich wykorzystywaniu.
    1. Przesłanki dopuszczalności przetwarzania danych (art. 23 i 27 u.o.d.o.)
    Aby przetwarzać dane administrator musi udowodnić, że ma do tego prawo. Ustawa wymienia pięć podstawowych przesłanek przetwarzania danych:
    Zgoda – ma ona charakter oświadczenia woli. Nie może być domniemana tzn. wywnioskowana z innego oświadczenia tej osoby. Nie musi mieć formy pisemnej (choć ciężar dowodu spoczywa na administratorze danych). Zgoda powinna być uzyskana przed rozpoczęciem przetwarzania danych. Wyrażona zgoda odnosi się tylko do kategorii danych, celu, czasu, obszaru, administratora..., o których wiedziała osoba udzielając swojej zgody. Nie można zatem przetwarzać np. numeru telefonu osoby, jeżeli w momencie wyrażenia zgody zbierane było tylko imię, nazwisko i adres.
    Usługi Elektroniczne
    Od 10 marca obowiązują przepisy ustawy oświadczeniu usług drogą elektroniczną...
    Reguluje ona również kwestię przetwarzania danych osobowych. W ustawie poruszone zostały następujące zagadnienia w kontekście sytuacji przed i po wykonaniu usługi:
    zakres przetwarzania danych, które można przetwarzać z podziałem kategorie:
    dane podstawowe niezbędne do nawiązania stosunku prawnego
    dane wynikające z właściwości danej usługi
    dane eksploatacyjne określające sposób korzystania z usługi
    możliwe cele przetwarzania danych:
    zawarcie, realizacja i rozliczenie usługi
    reklama, badanie rynku i zachowań konsumentów
    wyjaśnienie niedozwolonego korzystania z usługi
    na podstawie innych przepisów
    Przetwarzanie danych w celach marketingowych jest dozwolone po uzyskaniu zgody od usługobiorcy. Zgoda nie może być domniemana, może być odwołana w każdym czasie.
    Pewną analogią do ustawy o ochronie danych osobowych jest obowiązek informacyjny wprowadzony przez ustawę. Usługodawca zobowiązany jest w sposób wyraźny, dostępny przez system, bezpłatny podać:
    swoje dane (adresy elektroniczne, nazwę, siedzibę i adres),
    aktualne informacje o zagrożeniach związanych z usługą,
    informacje o funkcji i celu oprogramowania niebędącego składnikiem usługi,
    regulamin usługi
    Ustawa wprowadza także dodatkową ochronę wobec sytuacji wykorzystywania adresów elektronicznych przez nadawców niechcianej informacji handlowej - według opinii Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego (Ministerstwo Infrastruktury) taką ochroną objęte są wszystkie adresy, nawet te dostępne na oficjalnych witrynach internetowych. Wykorzystanie adresu bez zgody będzie karane - zajmą się tym sądy grodzkie.

No tak, a jak czytasz ogloszenia z praca to gdzie jest to prawo przestrzegane?
    Jeszcze nie zatrudnil cie ten pracodawca a juz szantazuje, ze odpowie na wybrane zgloszenie albo ofert bez cv nie bedzie rozpatrywal.
    Jak z Biedronka tak trzeba postepowac z internetowymi pracodawcami, ktorzy o sobie nie mowia nic a zbieraja twoje dane osobowe.
    Moze masz inne zdanie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

widzisz - poruszyles super tamat. ja juz kilka razy zglaszalem na policji (prokuratura mnie tam odeslala) kwestie zwiazane ze spamem i podszywaniem sie w spamie pod moja firme - ktos wysylal maile do tysiecy ludzi (dokladnie znam ilosc maili) podpisujac, ze niby moja firma, uzyl adresu firmowego - komus cos poleca. Niestety od kilku miesiecy (a spraw jest kilka zalozonych w kartotekach policji) na zadne zgloszenie nie ma odzewu. I to policja i prokuratra, odbijaja pileczke miedzy soba. Wg nich problelem jest np miejsce spowodowania zlamania ustawy - cyztaj wykroczenie - bo firma ma siedzibe w miejscu X a spam zostal wyslalny z serwera w miejscu Y. Niestety zadne moje prosby i inne... spelzaja na niczym. Widzisz, jest ustawa, sa inne... ale nasze organia scigania sa "ubogie w wiedze i sprzet". Nawet dziesiatki styron wydrukow logow serwera sa dla nich czarna magia. Tutaj zaczyna byc mnlynskie kolo... i poki co jest ciezko. Niestety musze czekac. Ale ile.... ?? Kto zwroci mi utracone korzysci i inne..... ??? Udokumentowalem. zalaczylem wydruki dziesiatkow mali od ludzi ktorzy bluzgaja pod adresem mojej firmy ze poleca cos tam....a tak naprawde nic nie poleca. tymardziej uslug konkurencji...... jedna z firm.. co wyslala to cosik.... jej czlowiek pwoiedzial ze znalazl mail na jakies stronie skopiwoal i z niego wyslal.... szkoda ze nie nagralem rozmowy telefonicznej... tzn wyslal od sieboe ale podpisal ze moja firma poleca to badziwie.

tutaj mozna powiazac ze soba wiele ustaw jak i kodeksy. ale wszystko oparte jest na cyferkach.... logi i inne - a to nic policji nie mowi.

zostaje nam blokowanie czego sie da... ale to nie rozwiazanie. zatem dalej dochodze swojego i mam nadzieje, ze za jakis czas - oby nie za kiklka lat - na tym foprum bede w stanie napisac, ze policja sie spisala.

jak cos sie ruszy - a spraw jest kilka - dam znac. oby nie za pozno......

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

No, nie bardzo wierzę, że powódz panu nie grozi
    Oj, ma policja sprzęt do namierzenia wszystkich. W Olsztynie jest chyba centralna siedziba.
    Właśnie, to co pan opisuje, to są wyniki ogłoszeń różnego typu w internecie bez podania informacji o ogłoszeniodawcy.
    Zbierają oni za pomocą CV wszystkie dane zgłaszających i prawdopodobnie sprzedają te informacje dla wysyłających emalie.
    Na ogól nie odpowiadają, ale jak im nabluzga się to reagują gdyż prawdopodobnie mają wyższe miemanie o sobie niż jak o człowieku.
    Nie prowadzą oni zrejestrowanych baz danych a są i tacy co nie mają o tym pojęcia i ci są ustawieni na zbieranie informacji technicznych w internecie w celu ich przywłaszczenia.
    Element różny.
    Chciałbym wprowadzić tego typu informacje o różnych niby firmach publicznie

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Po pierwsze dla zasady nie Pan bo tu nie per panuje sie. Po drugie Tomek. Po trzecie z ta powodzia... przezylem w 97 gdy mialem dom do polowy zalany, przezylem i inne gdzie woda byla w piwnicy czy na ulicy. Z racji swojej pracy z powodziami stykalem sie juz kilka razy i zawsze to dramat. Ale badz optymista!

Po czwarte. Tak policja ma srodki i mozliwosci ma i coraz wieksza wiedze w temacie. Ale to nie wystarcza. Gro pracy robia zwykli policjanci, ktorzy odbiajaja pileczke. Widzisz - czekalem ciepliwie miesiac na zalatwienie jednej sprawy podszywania sie w spamie pod moja firme, teraz juz szczekam i szczekam i nic. Sprawe przejela inna jednostka policji, adekwatna do miejsca popelnienia wykroczenia, a wiec do miejsca siedziby danej firmy co rozeslala spam. Tam musza sie od nowa zapoznac z materialem jaki zgromadzili (a dalem im wszystko... poza wydrukami logow serwera bo nie chcieli sie w to bawic bo nie rozumeija, a po drugie w logach jest znacznie wiecej niz tylko to, wiec nie chcialem tego i tak im dac bo to poufne). No chyba ze sprawa pojdzie dalej i zazadaja logow... sa zabezpieczone.

nasuwa mi sie jedna mysl.. lepiej lapac i karac rowerzystow po piwku... niz to co nam zagraza bardziej - czyli wszelkie wykroczenia i przestepstwa w internecie.

Ale mam na to juz sposob. Kazdy niezamowiony mail z oferta drukuje z pelnymi naglowkami. I jak sie zdraznie, ze dalej nic sie w moich sprawach nie dzieje, zaczne co dzien biegac na policje z kolejnym przykladamem zlamania odpowiedniej ustawy. Tak co dzien. Ciekawe co wtedy powiedza i zrobia? W koncu utrzymuja sie z naszych (twoich, moich i innych) podatkow.

--
    ps po modtyfikacji posta

co do stworzenia takiej listy polskich firm slacych spam, niezamowione oferty, wykorzystujace dane odbiorcow bez zgody - jestem ZA! kiedys o tym pomyslalem, bo nie ma dnia zebym czegos nie dostal. A ze mam kilkadziesiat wlasnych domen + tyle jak nie wiecej kont pocztowych, problem faktycznie jest.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Może to zadanie dla BOWI? Co Ty na to Artur? Czy Wasza działalność obejmuje też takie sprawy?

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

ooooooo

O,ooooo, policjanci to też ludzie i w dodatku polacy.
    No jesteśmy paskudnym narodem.
    Nie widzimy tzw belki w swoim oku a włos w czyimś oku to napewno zauważymy.
    Co prawda, Belka to zauważlna w chwili obecnej postać a Włosa nie ma
    Przeżywszy lat sześć dziesiąt w tym kraju i na własny rachunek a przy okazji tracąc zdrowie doszedłem do wniosku, że nie warto walczyć z sąsiadami, którzy pracuja w urzędach, policji czy innych potrzebnych lub całkowicie zbytecznych instytucjach.
    Pogadajcie z nimi prywatnie po pracy to Wam powiedzą jak jest niedobrze w tym kraju. Jak ta reszta urzędasów jest leniwa i boi się podjąć jakiejkolwiek decyzji a tymbardziej na korzyść petenta a powinno być klienta.
    Obok tych ludzi, a jest ich mało i najwyżej 20% całego społeczeństwa są tzw biznesmeni z prawdziwego zdarzenia. Teoretycznie powinni oni sobie poradzić z tak prostymi sprawami ale co ma logika wspólnego z uczciwością. Co z tego, że masz dowody i dajesz je do odpowiedniego działu w celu pozytywnego załatwienia. Mogę Wam dodać, że jeszcze teraz zdarzają się sytuacje, że jeżeli jesteś po przeciwnej stronie to sam możesz znaleść się w pierdlu szukając ochrony.
    Ta mentalność pozostała i naprawdę trzeba pokoleń aby to zmienić.
    Wszystko zależy od nas samych.
    Jak mnie kilku skubneło w internecie to nie tylko jestem ostrożny ale nawet agresywny bo na spokojnie nie poradzisz sobie z tą watachą.
    Dam miejsce na takie czy inne forum. Dam uprwnienia administratora tego forum człowiekowi, który zna trochę prawa i ma znajomych prawników, którzy jemu pomogą w postępowaniach prawnych.
    Wszystko po to aby opisywać na nim różne sytuacje w kontaktach z firmami, urzędami itd. Zrobić liste tych zdarzeń i dać możliwość wypowiedzi się na skargi.
    Nie będzie tam anonimów.
    Może do tego byc wydawany biuletyn.
    Zaznaczam, że opisywane osoby faktycznie popełniające błędy w swojej pracy będą bronieni przez swoich przełożonych i ci zaczną atakować osoby już pokrzywdzone w obronie dobrego imienia urzędu.
    Nie należy więc atakować urzędu i urzędnika, ale konretną osobę w tym urzędzie. Każdy pracownik posiadający umowę o pracę na podstawie kodeksu pracy nie jest urzędnikiem. Urzędnicy są mianowani i przeważnie na stanowiskach kierowniczych.
    Jak z tego wynika, to nie urzędy, sądy czy rząd jest winien takich sytuacji a konkretni ludzie, którzy zaczynają znajdować się w pierdlu.
    Ostatnia uwaga w tym temacie. Nie wolno dać sprowokować się, że te działania są polityczne a nie gospodarcze. Mnie akurat nie interesuje polityka a jedynie gospodarka. W naszym kraju jest tak, ze polityka i politycy kierują gospodarką a nie odwrotnie. Każde logiczne działanie w gospodarce jest dla nich jak czerwona płachta na byka, gdyż nie mają zielonego pojęcia o gospodarce i są z krwi i kości socjalistami.
    I właśnie nie chodzi tylko o spam.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia