Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

konfiguracja sieci LAN w domu - win XP

witam, chcę zwyczajnie kabelkiem połączyć 2 komputery (1 stacjonarny, 1 laptop), oba z windowsem XP

wszystko zawsze chodziło dobrze, a dzisiaj przyjezdzam, podlaczam kabel i nie dziala ;/

we wlasciwosciach tcp/ip skonfigurowane:

komp1:
    ip 192.168.0.1
    maska 255.255.255.0
    brama 192.168.0.1
    DNS 192.168.0.1
    komp2:
    ip 192.168.0.2
    maska, brama, DNS jak w kompie1

zapora windows calkowicie wylaczona, nawet antywir wylaczony, zeby nic nie blokowal
    w komputerach grupy roboczej na laptopie nic nie widac, na stacjonarnym widac raz oba komputery, raz tylko jeden (stacjonarny), ale nawet jak widac laptopa to i tak "brak uprawnien" czy cos takiego i wejsc nie mozna
    w "moje miejsca sieciowe" nic nie widac po za dokumentami udostepnionymi z wlasnego komputera
    dodam, ze nic kompletnie nie zmienialismy w ustawieniach od ostatniego razu, kiedy to wszystko dzialalo, nawet internet z PLAY byl udostepniony i dzialal na obu kompach

probowalem juz wszystkiego, konfiguracja za pomoca windowsowego konfiguratora, potem reset kompa, bez reseta, konfiguracja reczna, szukam juz 2 godziny w necie jak to zrobic i wszystkie rady, ktore stosuje nie daja zadnych efektow

dodam, ze jak u siebie ustawie adres IP na identyczny z drugim komputerem to w ulamku sekundy ten drugi to zauwaza i wyswietla "konflikt adresow IP", tak wiec kabel najwyrazniej dziala skoro jakies dane przesylaja ;/

Uczestnik Forum moderator Avatar Rybzor
    Siła Reputacji
    0

Jesteś pewien, że kabel jest skrosowany? Przy okazji, adres bramy pierwszego kompa jest adresem interfejsu który wychodzi do drugiego kompa, czyli drugi komp jest dla niego internetem to dlatego net nie działa. Spróbuj tak:
    PC 1 Brama to adres interfejsu z którym jest podłączony do neta :: PC 2 Brama to interfejs PC1 który jest podłączony do PC2

A jak chcesz sobie zrobić taką sieć o lokalną, to lepiej za pomocą kreatora, (powinno działać?) bo musisz sobie ustawić adres grupy roboczej jak chcesz żeby kompy się widziały.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

nie wiem czy jest skrosowany, nie wiem jak to sprawdzić, o tym jeszcze nie słyszałem, wiem tyle, że przez pół roku na tym właśnie kablu działało wszystko, a teraz nie działa
    IP, brama, dns itd byly zawsze ustawione tak jak napisalem i WSZYSTKO dzialalo, wiec raczej nie jest to wina tych ustawien skoro wczesniej tyle czasu dzialalo
    mi teraz chodzi o to, zeby byla siec LAN, nie o internet na drugim kompie, bo jak dzialal LAN to udostepnianie internetu bez problemu juz robilem

za pomoca kreatora robilem juz ze 30 razy i efekt - nie dziala
    pisalem, ze robilem za pomoca kreatora i recznie, pisalem tez, ze wczesniej na takich ustawieniach dzialalo

edit: kabel skrosowany, sprawdzilem, wszystko robilem wg 20 roznych poradnikow internetowych jak zrobic siec w domu, wszedzie pisali, ze "na 100% dziala" i u mnie nigdy nie zadzialalo, moze ktos odpowiedziec co robic w takiej sytuacji, kiedy nie chce za cholere dzialac, choc ustawienia takie jak wczesniej (a dzialaly)

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)