Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Thunderbirt nie ściąga poczty. Dlaczego?

Mam problem, którego sam nie jestem w stanie rozwiązać. Pobrałem klienta Thunderbird, skonfigurowałem jak w instrukcji, "wlepiłem" programy pocztowe, z którymi chciałem aby współpracował i klops! Wysyłanie z wszystkich tych poczt z TB idzie bez problemów.Wysyłka następuje a mail jest zapisany w wysłanych.Natomiast całkowity klops jest ze ściąganiem z tych kont pocztowych maili na TB.Nic nie da się ściągnąć. Jaka może być tego przyczyna? Próbowałem różnie i bez skutku.Gdyby nie dało się i wysyłać to bym prędzej zrozumiał , ale tak kiedy w jedną stronę działa a w drugą nie! Zmieniałem porty i uwierzytelnienia i nic . W OE wszystko "chodzi jak w zegarku.
    Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać?:cry:
    Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A łączy się w ogóle? Jest jakiś komunikat z błędem?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

andrzej2y:
    1. Możesz podać, na jakich serwerach używasz kont? Chodzi mi przede wszystkim o takie ogólnie znane i używane, jak np. wp.pl, o2.pl, itd.
    2. Możesz podać jakie ustawienia wpisujesz?
    3. Próbowałeś najpierw bez szyfrowania / dziwnego uwierzytelniania?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Odp. Jurgiemu i doderic'owi

Dzięki za zainteresowanie.
    Jurgi - tak.łączył się,były komunikaty z nr. błędów.Miałem nawet screeny z tych komunikatów ale miałem dość i je usunąłem.Mój błąd.
    doderic
    Używałem na Neostradzie.TP ; o2 ; WP ;Gmail i Onet. Próbowałem na Windows Live Hotmail, ale tu w ogóle nic nie wyszło - okazało się że to Webowa poczta i przez TB "nie pójdzie".
    Próbowałem różnych ustawień. podstawowe dla wszystkich wymienionych kont to były:
    serwer pop3 port 110 , próbowałem też SSL -port 995 bez rezultatu.Tak więc ani przy ustawieniu bez bezpiecznego połączenia , ani przy włączonym SSL odebrać wiadomości się nie dało.
    Serwer smtp port 25 ale to nie istotne, ponieważ wysyłanie ze wszystkich kont używających tego serwera i portu 25 pięknie wychodziły i dochodziły do adresatów.
    Jako ciekawostkę dodam, że na początku spróbowałem wysyłać z jednych kont ale z TB i odbierać na innych w TB. tak kilka razy udało mi się odebrać na TB te wiadomości. Niestety jeśli mail był wysłany z konta poczty na www lub OE wiadomość nie była widoczna w odebranych w TB.
    Zdenerwowany i zniechęcony dziesiątkami prób bez powodzenia usunąłem Thunderbird z komputera. Myślę jednak aby spróbować jeszcze raz go pobrać i zobaczyć, czy tym razem się uda a jeśli nie to chyba na więcej prób nie będę miał ochoty i samozaparcia. Z tego też powodu zwróciłem się z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu przyczyny moich opisanych kłopotów, abym mógł poznać przyczynę ich wystąpienia i jeśli wina leży po mojej stronie poznał ją i nie popełnił powtórnie.:zakuty_leb:
    Komputer to gorsza choroba niż lotnictwo.
    Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi i rady.:-(

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ustawiałes według porad operatorów kont? Zwykle w pomocy są dokładne opisy co i gdzie wpisać i zaznaczyć w konkretnych programach pocztowych. Thunderbird jest na tyle popularnym programem, że jest w nich uwzględniany (z tego samego powodu nie ma możliwości, żeby nie działał z tak popularnymi dostawcami z powodu jakiegoś błędu).
    Może to np. sprawka zapory internetowej?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jurgi Zobacz post
    Ustawiałes według porad operatorów kont? Zwykle w pomocy są dokładne opisy co i gdzie wpisać i zaznaczyć w konkretnych programach pocztowych. Thunderbird jest na tyle popularnym programem, że jest w nich uwzględniany (z tego samego powodu nie ma możliwości, żeby nie działał z tak popularnymi dostawcami z powodu jakiegoś błędu).
    Może to np. sprawka zapory internetowej?
    Ustawiałem w/g porad operatorów.Mam cały pakiet ArcaVir 2009 w którym firewall jest ustawiony "w połowie skali możliwości" na poziomie zalecanym, więc nie sądzę żeby blokował ściąganie poczty ze wszystkich kont, ale może? Chyba zapytam speców z ArcaBit.
    Ty już nie masz innych pomysłów aby mi pomóc?
    Pozdrawiam

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Używam The Bat 2.x, Thunderbirda raz na oczy pomacałem, że tak powiem… Nie mam pomysłu. Może testowo przetestuj innego klienta poczty?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

andrzej2y Byłeś może TUTAJ ??? :tak_trzymaj:
    :-P

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)