Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Twoja ocena: Yes No

Podatki a expekt

Witam po raz pierwszy na forum
    Od jakiegos czasu 'bawie sie' programem partnerskim expekta. Dla niewtajemniczonych - to internetowe zaklady bukmacherskie.
    Jako, ze moja zyciowa dewiza jest haslo: 'jesli masz cos zrobic, zrob to dobrze', juz pierwszego miesiaca dzialalnosci zarobilem sume z dwoma zerami [i 9'tka na poczatku ], kolejny miesiac przyniosl kilkukronie wieksze dochody.
    Jak dotad nie przejmowalbym sie jakimikolwiek podatkami - aby przystapic do programu nie trzeba podpisywac zadnych umow, etc... Jednak ostatnie doniesienia o kontrolach na allegro sklonily mnie do rozliczenia sie z ww. dochodow.
    W jaki sposob powinienem oplacac podatek? Nie prowadze dzialalnosci gospodarczej.
    Z gory dziekuje za wszelka pomoc.
    Pozdrawiam serdecznie, Piotr.
    PS. Jesli temat umiescilem na zlym forum, przepraszam :]

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Byl o tym przedruk na DI :
    Przestępcy mimo woli - [06.01.2005]
    Biznes bukmacherski w Internecie kręci się w Polsce doskonale, ale pieniądze płyną za granicę, a grający to formalnie przestępcy skarbowi. Dlaczego? Bo polskie prawo nie zauważyło jeszcze istnienia Internetu...
    http://di.com.pl/archiwum/n/?lp=8622
    Powyzsze jest w platnym archwium DI, ale tu masz link do arta w GW:
    http://gospodarka.gazeta.pl/gospodar...2,2475201.html
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Witaj Krzysiek.
    To nie jest tak, że jesteś przestępcą bo polskie prawo tego nie zauważyło.
    Przestępca to ten, który postępuje wbrew prawu, prawda?
    Przestępca mino woli? Jak to jest?
    Ja dostałem list gończy za stosunki seksualne z żoną. Działa to na takiej samej zasadzie.
    Za moich czasów tak bylo, że ja byłem podejrzany za to, że urodziłem się i żyję i ja musiałem tłumaczyć się z czego żyję.
    Teraz jest lepiej, że nie muszę tłumaczyć się z czego żyję i wygodnie bo nikt nie musi się martwić z czego ja żyję.
    Ja mam żyć i koniec a jak nie to drugi koniec ale linki.
    Krzysiek, ja tam nie będę czytał płatnych informacji bo za 450 zł renty nie da się studiować prawa.
    Zastanawiając się nad tym wszystkim to może ja jestem przestępcą mimo woli. Nie dlatego, że gdzieś tam gram i korzyści z tego nie opodatkowuje bo nie gram i nie mam co opodatkować ale dlatego, że żyje.
    Jak słysze w tv to ludzie nie mogą za 1200 zł wyżyć a ja muszę za 450 i to trzy osoby.
    Krzysiek, nas jest prawie lub ponad pięć milinów. Żyjących w ubustwie bo tak prawnie się to nazywa.
    Zaraz powiesz, a co ja wtedy tu robie w internecie?. Internet nie jest dla bogaczy a dla ludzi.
    Są tu naprawdę różni.
    Naprwdę chętnie bym podyskutował na temat tezy, przestępca mimo woli.
    Polski podatnik składa deklaracje podatkową i zgodnie z prawem powinien podać swoje dochody legalne i nielegalne. US nie ściga i nikogo nie informuje o dochodach nielegalnych.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia