Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

karta gwarancyjna pentagramu

Około 11 miesięcy tj. w kwietniu temu kupiłem sobie mp4 firmy pentagram. Niestety ostatnimi czasy zaczęła się sama wyłączać, a kilka dni temu przestała już zupełnie funkcjonować. Zaniosłem więc ją razem ze wszystkimi (tak mi się wydaje) elementami do serwisu. Posiadałem przy sobie kart gwarancyjną oraz paragon potwierdzający mój zakup. Niestety z sklepie computronik (w miejscu gdzie ją kupowałem) człowiek obsługujący mnie stwierdził, że powinienem posiadać też kartę gwarancyjną firmy pentagram. Ponoć jest ona dodawana od niepamiętnych czasów, a jej brak spowoduje na 99,9% odrzucenie reklamacji. Na dowód tego rozpakował przy mnie nowszy model (posiadający ładowarkę samochodową którą jestem pewien, że mój model nie posiadał), w którym się faktycznie takowa gwarancja znalazła. Nie przypominam sobie, żebym ją kiedykolwiek miał - wszystkie elementy trzymałem w jednym pudełku.

Co powinienem teraz zrobić? Czy mają prawo odrzucić moją reklamację, jeżeli nie posiadam firmowej karty gwarancyjnej? Prosiłbym o nie pisanie rad typu "porządnie poszukaj pewnie się znajdzie" - całe mieszkanie przeszukałem już 2 razy.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wydaje mi się, że wg prawa wystarczający jest sam dowód zakupu (w teorii nawet nie jest niezbędny, jeśli zakup potrafisz udowodnić inaczej).

Zwróć się do Rzecznika Praw Konsumenta. Placówka RPK znajduje się co najmniej w każdym byłym mieście wojewódzkim. Namiar i numer telefonu znajdziesz w internecie – konsultacje są oczywiście bezpłatne. Powie ci, jak sprawy stoją i poda nawet paragrafy, które narusza sklep. Z doświadczenia wiem, że większość sprzedawców mięknie na same słowa „rzecznik praw konsumenta”. Jeśli mimo przysługujących ci praw sklep będzie się stawiał, możesz wnieść skargę, wtedy RPK się sprawą zajmie.
    W podobnej reklamacyjnej sprawie (buty) rzecznik wręcz się spytał mojej znajomej „czy chce pani tylko odzyskać pieniądze, czy mamy mu narobić kolo pióra?”.

Wal do rzecznika.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jeśli korzystasz z gwarancji producenta, to nie jest tak różowo. Taka gwarancja nie jest obowiązkowa, więc dając ją producent może narzucić pewne ustalenia, których nie mógłby narzucić sprzedawca (producent może np. określić że gwarancji udziela tylko osobom o niebieskich oczach) i w większości przypadków Rzecznika Praw Konsumenta nie ma tu nic do gadania. Dlatego musisz swoje roszczenia wystosować do sprzedawcy i zażądać naprawy z tytułu niezgodności towaru z umową lub gwarancji (jeśli sprzedawca takiej udzielił). W tym przypadku rzeczywiście wystarczy dowód zakupu.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A jaką masz kartę gwarancyjną skoro nie jest ona kartą firmy Pentagram?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeśli korzystasz podczas wykonywania swojej pracy z Internetu, a na swoim dysku przechowujesz, tworzysz i wysyłasz dane, które są ściśle związane z Twoją firmą (know-how, umowy i inne cenne informacje) powinieneś zainwestować w program zabezpieczający.
    Koszty o dziwo nie są wysokie. Przeliczając na opłaty miesięczne wyjdzie Cię to parę złotych. Jeśli zdecydujesz się na kupno większej ilości licencji za jednym razem, będziesz miał jeszcze taniej. Oczywiście nie wszystkie pracujące komputery muszą mieć program antywirusowy - choć warto i nad tym się zastanowić.
    Celem ataków wirusowych nie są osoby prywatne - bo nie przynoszą żadnych zysków krakerom.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)