Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Avast - niewykrywa wirusów

Cytat Napisał rafal Zobacz post
    Skanować przed rozruchem mozesz np. Avastem.
    Ja skanowałam Avastem i nic niby nie mam, ale cały czas wyskakuje mi co 2 minuty System Securrity Warning wykazujący, że mam niby 38 vir-ów i nawet podaje ich nazwy w systemie Win (próbuję go odrzucić, ale zachowuje sie jak wirus i nie sposób go unieszkodliwić, na odwoływanej stronie najpierw pokazywały się karty płatnicze, a teraz jest ona nieaktywna). Jak mam się tego pozbyć, jeśli ikonka pod zegarem jest bez tytułu i nie można jej usunąć prawym przyciskiem myszy? Do tego pojawia mi sie ciągle skrót na pulpicie i wraca mimo kasowania.
    Czy to możliwe by Avast nic nie wykrył? Do tego nie mogę sformatować dysku - dlaczego?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeżeli skanowałeś z poziomu windows'a to nie dziwie sie wcale ze avast sobie z tym nie poradził. Przeskanuj podczas rozruchu, napewno jeżeli cos znajdzie to to usunie. Nie mozesz sformatowac dysku? A w jaki sposób chciałeś to zrobić?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Po pierwsze - nie doczepiaj do wątku rzeczy średnio z tym wątkiem powiązanych.
    Po drugie - poproszę administrację o oddzielenie wątku o usuwaniu wirusów od wątku o programach.

Po trzecie - próbowałęś może zapytać Pana Lupki? To nie boli, nie gryzie, jest łatwe, chociaż może nie aż tak przyjemne jak reklamują. Temat pozbywania się syfu z komputera był poruszany wielkrotnie. Że podpowiem:
    - ComboFix;
    - Spybot;
    - HiJackThis.
    Co do Avasta i jego skuteczności - nie ma antywira w 100% skutecznego - gdyby był, inne firmy by padły. Każdego antywira można obejść lub zmusić, by coś przepuścił.
    Avast jako jeden z niewielu AV ma możliwość skanowania dysków przed startem systemu. Wystarczy tą opcję włączyć. Takie skanowanie jest dużo skuteczniejsze, niż skanowanie z poziomu systemu op.

//Oddzielone . Macol

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał xqzm Zobacz post
    Ja skanowałam Avastem i nic niby nie mam, ale cały czas wyskakuje mi co 2 minuty System Securrity Warning wykazujący, że mam niby 38 vir-ów i nawet podaje ich nazwy w systemie Win (próbuję go odrzucić, ale zachowuje sie jak wirus i nie sposób go unieszkodliwić, na odwoływanej stronie najpierw pokazywały się karty płatnicze, a teraz jest ona nieaktywna). Jak mam się tego pozbyć, jeśli ikonka pod zegarem jest bez tytułu i nie można jej usunąć prawym przyciskiem myszy? Do tego pojawia mi sie ciągle skrót na pulpicie i wraca mimo kasowania.
    Czy to możliwe by Avast nic nie wykrył? Do tego nie mogę sformatować dysku - dlaczego?
    Avast jest bardzo dobrym programem, wykrywa większość wirusów(bo nie istnieje nic skutecznego w 100%).
    Jeżeli ikony wracają itp.
    To masz tak jak ja, niestety.
    Najprościej mówiąc, usuń cały system i zainstaluj od nowa
    Jeżeli jakiś wirus zostanie(a ty bd mieć np. Avast'ra) to program wykryje go i pozbędzie się z Twojego dysku :-)

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)