Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Problem piniędzy w serwisie

Witam!

Jestem w trakcie projektowania serwisu, który będzie stanowił pewną zabawę w obstawianie meczy piłkarskich.
    Obstawianie będzie polegało na postawieniu wirtualnych pieniędzy. Moje pytanie brzmi: czy mogę operować nazwą PLN lub zł. jako odwzorowanie ilości wirtualnych pieniędzy na koncie użytkownika? Czy jest to w jakiś sposób zabronione?

Najlepsi obstawiający użytkownicy otrzymają drobną nagrodę w postaci prawdziwych pieniędzy, jednak nie będzie to kwota w takiej wysokości jaką "zarobił" w serwisie obstawiając mecze.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie radzę. Nie zabrania tego prawo publiczne, ale ktoś może ci wytoczyć proces sądowy o wydanie "jego" pieniędzy zarobionych w serwisie. I może wygrać.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ze swej strony powiem tak. Dopóki nie będziesz wielką konkurencją dla innych podobnych serwisów bedzie spokój. Jak tylko serwis będzie dobry i konkurencyjny to nie tyle uzytkownicy - chyba że niezadowoleni - a konkurencyjne strony zaczna szukać jak Cie załatwić.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Przejrzyj inne serwisy, w których obraca się sztuczną gotówką. Nie wiem czy to dobry przykład, ale zerknij na grę w której "sztuczną" walutą jest niemiecka Pennergame, która ma swoja Polską wersję, ale także kilka innych (hiszpania, francja czy anglia).

Tam też rozporządza się pieniędzmi w walutach krajów, zależnie od wersji gry. Nie słyszałem dotąd, żeby ktoś zakazał używania oryginalnej waluty.

Myślę, że jest to dozwolone, o ile nie bierze się pod uwagę wymiany na faktyczne pieniądze.

Warto dodać, że wszelkie internetowe organizowanie zakładów losowych w Polsce jest nielegalne.

Myślę, że powinieneś zasięgnąć opinii prawnika jeśli faktycznie masz zamiar płacić zwycięzcom.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)