Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Od jakiegoś czasu w WWDC pokazuje sie okno z komunikatem:

Witam wszystkich mądrych userów i proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu:
    Mam zainstalowaną aplikację WWDC która od pewnego czasu po kliknięciu na Uruchom pokazuje się okno z komunikatem-ostrzeżeniem:
    http://naforum.zapodaj.net/59699804.jpg.html
    Przy czym numery błędów( czy infekcji?) zmieniają się i za każdym razem są inne.Wymienię kilka z nich:
    SVCHOST 65740Ko
    " 60004Ko
    " 60620Ko
    " 60520Ko
    " 61844Ko
    " 59940Ko
    " 22300Ko
    " 60432Ko
    " 62568Ko
    Ko kliknięciu na OK w "Komunikacie" pokazuje się okno w którym widać "zielone",czyli zamknięte wszystkie robaczywe porty. Po kliknięciu na>> widać wykaz portów,których ilość waha się od 9 do 13.Po zamknięciu WWDC i powtórnym uruchomieniu najczęściej nie widać okna z ostrzeżeniem tylko "Komunikat gratulacyjny".Jednak czasem komunikat z ostrzeżeniem pokazuje się powtórnie.Po drugim kliknięciu na OK następne próby nie pokazują komunikatu z ostrzeżeniem.I tak może być przez kilka dni (lub włączeń komputera),aby następne np dwa czy trzy włączenia powodowały pokazanie się komunikatu.W komputerze mam działający w tle ArcaVir -pełny pakiet.Przeprowadzałem skanowanie Windows Defender'em i Malwarebytes' Anti-Malware oraz sprawdzenie EConfickerRemover'em, które niczego nie wykazały. W tej sytuacji nie mam już pomysłu jak rozwiązać ten problem i co o tym myśleć.
    Mam krótki staż "komputerowy' i nie wiele na ten temat wiedzy, dlatego oczekuje porady zrozumiałej dla laika,za którą z góry dziękuję.

21.04.09
    Nikt nie odpowiada.Pytanie jest głupie, czy nikt nie potrafi na nie odpowiedzieć,na tylu odwiedzających?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twój post
    Ty też nie spieszysz się z odpowiedziami...
    To nie piekarnia, chłopie! Nikt tu nie siedzi i nie czeka aż zadasz pytanie, żeby "natentychmiast" Ci odpowiedzieć!

Moim zdaniem masz zainfekowanego kompa - i tyle. Sprawdź jakimś offline'owym skanerem - uruchamianym z płyty. Albo podłącz dysk do innego kompa z aktualnym AV i przeskanuj,

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Siriah, Skan on-line F-secure nic nie wykazał .Skanowanie Norton Security Scan w/g aktualnej bazy też czyste.Te komunikaty "wyskakują" nie zawsze.Bywa,że kilkanaście dni,czy startów komputera ich nie widać.Jeśli jak piszesz może to być infekcja, to dlaczego po klik na OK znika i przy następnym uruchomieniu WWDC już widać komunikat "gratulacyjny"? Przecież WWDC nie jest aplikacją usuwającą infekcje a numery w komunikatach zawsze się zmieniają i nigdy dwa razy nie powtarza sie taki sam nr.
    Co do "piekarni" to nie chodziło mi o pośpiech, tylko zwątpiłem czy ktoś mi odpowie.Widzę wiele pytań pozostających bez odpowiedzi a przecież ma to być kawałek Forum "Dla początkujących", którzy nie bardzo potrafią poruszać się w świecie komputerów i informatyki.
    Za odpowiedź dziękuję i pozdrawiam.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ostatnia wersja Windows Worms Doors Cleaner v1.4.1 zostala wydana 3 lata temu, wiec nie ma sie co dziwic, ze nie jest kompatybilna z aktualnym oprogramowaniem. Moja rada - odinstaluj ten program i zaufaj tym, ktore sa na czasie.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Hmmm... dziwne, [WinXP Prof +SP3] bo mam zainstalowany ten programik i działa prawidłowo. Przeskanuj może kompa TUTAJ
    :kawa:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Marshall, czy Twoim zdaniem to niekompatybilność powoduje emitowanie tych komunikatów? Jako nowicjusza ciekawi mnie dlaczego po klik na [OK] na dole w oknie tego komunikatu widać okno WWDC z "zielonymi" zamkniętymi wszystkimi robaczywymi portami a po zamknięciu tego programy i powtórnym jego uruchomieniu nie ma okna z ostrzeżeniem lecz "prawidłowe" okno z gratulacjami ,ze wszystko jest w porządku.
    Czy jest na to jakieś wytłumaczenie?
    Pozdrawiam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja mam XP HE z SP3, może dlatego u Ciebie działa prawidłowo, choć u mnie przez długi czas(kilka m-cy)też było OK.Teraz jak pisałem kilkanaście lub więcej uruchomień komputera bywa prawidłowych a ni z tego ni z owego przy następnym uruchomieniu wyskakuje ten komunikat, przy czym po klik na [OK] w nim znów jest prawidłowo z "komunikatem gratulacyjnym".Komputer cały czas działa bez zastrzeżeń!
    Pozdrowienia.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dla swietego spokoju wrzuc ten plik svchost.exe (jest w folderze Windows\system32) na stronke www.virustotal.com/pl/ zeby miec 100% pewnosc.
    Ale to jest raczej normalna rzecz, bo ten plik posredniczy w uruchamianiu wielu uslug systemowych - widac to wyraznie w Menedzerze zadan - moze byc tam nawet 5 wpisow o tym pliku.
    Dowod, ze to nie tylko moje zdanie:
    http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=74469
    http://support.microsoft.com/default...EN-US;Q314056&

Tak na koniec, to te skoki w ilosci uzywanej pamieci przez ten plik, najpewniej sa zwiazane z usluga automatycznych aktualizacji - jesli wylaczysz ja, problem powinien automagicznie zniknac.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Marshall dziękuję.Zrozumiałem,że te zmieniajace sie liczby to ilość aktualnie używanej pamięci przez te usługi, a plików o tym wpisie (sprawdziłem)potrafi być i 8. Jednak wolałbym nie wyłączać automatycznej aktualizacji,bo można coś pominąć i narazić system na infekcje.
    Plik zgodnie z Twoją radą sprawdę na vuirustotal. Moim zdaniem (laika) Twoja teza wydaje się słuszna.Przecież po klik na [OK] i restarcie komputera przy uruchomieniu WWDC emitowany jest juz komunikat"gratulacyjny"- mówiący że sytem jest już dobrze chroniony . A chyba WWDC sam nie usuwa ewentualnych infekcji dlaczego by więc już ich nie dostrzegał?
    Pozdrawiam.

04.05.2009r.
    Sprawdziłem przy pomocy Virustotal oraz Virusscan jotti. Skanowanie przy użyciu każdego z wymienionych narzędzi wykazało że plik jest czysty.Tak więc miałeś rację.Myślę,że na tym trzeba zakończyć.
    Dziękuję.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)