Jak Zmienić Win. Viste W Win. Xp?!
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Jak Zmienić Win. Viste W Win. Xp?!

Witam, slyszalem, ze mozna majac viste zmienic RAZ ja na XP. Podobno jest taka opcja ktora pozwala jednorazowo zmienic viste w xp ale juz nie mozna wrocic do visty. Ja bym chcial zmienic wlasnie viste w Xp, moze mi ktos powiedziec gdzie jest taka opcja? I prosze nie pisac postow typu: "Nie ma takich opcji, glupku", bo ja jestem pewien ze jest, bo sama mi pani od informatyki mowila, tyle ze juz jest na urlopie. Bardzo prosze o pomoc! I prosze, badzcie wyrozumiali, nie jestem najlepszym informatykiem...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zapewne chodzi Ci o tzw. downgrade Visty do XP.
    Niestety jest on mozliwy jedynie z drozszych wersji Visty - Business i Ultimate. Dzwonisz wtedy do Microsoftu z informacja, ze chcesz zrobic downgrade i podaja Ci klucz do XP Professional.
    Trzeba tez wczesniej sprawdzic, czy producent laptopa przewidzial sterowniki do XP - zeby nie bylo niespodzianek i dlugiego szukania w sieci.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Tzn. ja jak kupywalem nowego kompa w Media Markt, to Vista byla w zestawie a ze nie mialem XP na plycie to bylem zmuszony ja zainstalowac. W takiej sytuacji moge dzwonic? A jak tak to skad wziac nr. tel. itd. te wszystkie informacje. Z gory dziekuje.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wpierw sprawdz, na naklejce licencyjnej, jaka wersje Visty posiadasz. Potem zajrzyj tutaj: http://support.microsoft.com/?ln=pl

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mam: "Win. Vista Home Premium OEM Software" i nie wiem co dalej robić.

P.S.: Na tej stronie nie moge znalezc tego czego potrzebuje... Za bardzo "nadziabdziane".

P.S.2.: Zrobiłem wszystko co pisza >tutaj<, potem poczytalem troszke na necie ii... Okazalo sie ze od stycznia nie mozna legalnie robic tych "downgrade'ow"... A ja juz go zrobilem. Czy moze mi sie cos stac??? Teraz chyba bede czekal 30 dni czy cos takiego... nie znam sie... PROSZE O SZYBKA POMOC!!!

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Przy tej wersji Visty, ktora posiadasz, nie mozesz zrobic bezplatnego downgrade'u.
    Aby miec w pelni legalny system Windows XP, musisz go kupic.

Co do pomocy technicznej, to poszukaj na dole strony w linku, ktory podalem wczesniej.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

o trudno nie pozostaje nic innego jak wydac te pare stow Dziekuje Ci za pomoc jestes super

@edit: Nie wie kts gdzie najtaniej i oczywiscie legalnie kupic XP ?? Allegro, empik, najlepiej jak podacie link. Z gory dziekuje.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Przede wszystkim masz do wyboru wersje Home oraz Professional. Do domowych zastosowan jest ta pierwsza.
    Druga sprawa to rodzaj licencji - OEM lub BOX. Pierwsza jest o polowe tansza, ale oczywiscie cos za cos - poczytaj tutaj http://forum.di.com.pl/showthread.php?t=7317
    Najtansza opcja, czyli Windows XP Home Edition OEM, to wydatek ok 300 zl.
    Np.: http://www.allegro.pl/item619374467_...j_od_reki.html

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Wink

Windows XP także tutaj
    http://www.agito.pl/systemy-operacyj...99.333469.html

Natomiast na twoim miejscu zastanowiłabym się czy warto płacić 300 zł za kolejnego windowsa jak Vistę i tak masz. A nie taki diabeł straszny jak go malują. Działam na niej od 7 miesięcy i wcale nie jest aż taka zła. Fakt zżera dużo pamięci, ale w obsłudze właściwie niewiele odbiega od XP, choć piszę to z opinii takiego bardzej podstawowego użytkownika. Miałam parę problemów ze sterownikami do filmów, ale przy odrobininie pomocy i dobrej woli dało się rozwiązać i jakoś specjalnie nie narzekam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

jeśli chcesz zainstalować XP'ka to sprawdź sobie najpierw, czy będą pod ten system sterowniki - bo może się okazać, że praca z XP będzie bardziej uciążliwa niż na Viście
    sprawdź sobie również, czy masz w biosie możliwość zmiany trybu pracy dysku IDE/AHCI - jeśli nie to będziesz musiał nagrać sobie płytkę XP razem ze sterownikiem SATA

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)