Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Czy przy instalacji nowej wersji programów starą należy odinstalować?

Witam i proszę o podpowiedź w sprawie instalowania nowszych wersji programów.Chcę zainstalować nowsze wersje FastStone Image Viewer oraz Wise Registry Cleaner 3 Free,które sie pokazały i nie wiem czy przed pobraniem nowych wersji tych programów stare należy odinstalować, czy też nie potrzeba bo nowe nadpiszą się na starych, oraz czy to dotyczy wszystkich programów, czy też tylko niektóre nadpisują się na starszej wersji a inne należy usuwać? Jeśli tak,to po czym poznać których nie potrzeba usuwać?
    Myślę,że ta sprawa interesuje nie tylko mnie ale i innych początkujących użytkowników.
    Za podpowiedzi z góry serdecznie dziękuę i pozdrawiam wszystkich którzy zechcą zbrać głos w tej kwestii oraz takich "zielonych" jak ja.:?::sad:

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Hmm... Na to chyba nie ma generalnej recepty. Lepiej jest odinstalować i zainstalować na nowo. Chociażby ze względu na wpisy w Rejestrze systemowym. Niektóre programy mają wbudowany deinstalator starszej wersji i podczas instalacji wyrzucają stare wpisy zastępując nowymi. :-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No ja uważam tak jak kolega wyżej, ale do tego czyszczę po deinstalacji programów/gier system CCleaner'em i Easy Cleaner'em tak dla świętego spokoju;-)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zależy od programu
    Fast Stone Image Viewer na pewno nie wymaga deinstalacji starej wersji (dobrze napisany program jej nie wymaga). Ten drugi nie wiem, bo nie znam.
    Warto pobierać programy w wersji portable – jeśli taka jest: nie maja instalatora i wypakowyjemy sie ręcznie, gdzie chcemy, nową wersją wypakowujemy po prostu w to samo miejsce (pamiętając, aby program wyłączyć). Za miast deinstalować, wystarczy skasować katalog.
    Można też założyć, że program posiadający wersję portable jest na tyle dobrze napisany, że nawet w wersji z instalatorem nie potrzebuje deinstalacji dla uaktualnienia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Tylko jak poznac...

Dzięki za odpowiedzi tylko skąd mam wiedzieć (po czym poznać),które programy są w wersji portable?
    Czy WRC 4.31 Build 188 (dotychczas używałem wersji 3). nie spełnia tej samej roli co Easy Cleaner?Interfejsy (nawet wygląd okien) są bardzo podobne i oba "działają" na wpisach w rejestrze? Jednak jestem jeszcze za"zielony" aby mieć co do tego pewność .Proszę więc o opinię.
    Pozdrawiam

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)