Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Konto bankowe - internetowe

Witam. Zastanawiam sie nad założeniem konta bankowego. Mam 18 lat i brak stałych dochodów miesięcznych, jedynymi pieniędzmi jakie będą wpływać mi na konto to z rzeczy, które sprzedam na np. allegro + ew. jakiesz kieszonkowe. Myśle, że kwota ta będzie w okolicach 100zł miesięcznie.Szukam jakiegoś taniego rozwiązania, oczywisćie z możliwością zrobienia wszystkiego czego potrzebuje przez internet. Czy np. mbank będzie dobrym rozwiązaniem? Czekam na jakiekolwiek propozycje, dziękuje :wink: .

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja opisze sytuacje na swoich doświadczeniach.
    Jestem w wieku 16 lat konto w mBank posiadam od października oczywiście wszystko bezpłatnie, ma takie same możliwości jak pełnopłatne konto bankowe w tym samym banku. Moje miesięczne wpływy wahają się od 200 do 400 zł plus przelewy. Jestem bardzo zadowolony z posiadania tego konta ponieważ nie obciąża ono mnie dodatkowymi kosztami a oprócz tego dostaje co miesiąc jakiś tam procent sumy wpływu przy dużej ilości pieniędzy to jest opłacalne.
    Miałem możliwość nałożenia też konta w milenium bank lecz mBank ma większe możliwości w moim mieści (chodzi o dostępność bankomatów)
    Ale w milenium podobnie jak w mBank jest wszystko za darmo tek więc niema tu zbytnio co wybierać bo tylko kilka banków ma możliwości założenia konta z bezpłatną usługą.

Osobiście polecam mBank zapewne z tego że jestem sam tam mam konto.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

rafal, posiadam konto w mBanku oraz ING Bank Śląski oba bezpłatne z tym że w ING jest opłata za kartę bankomatową której nie musisz brać. Wydaje mi sie że ważną sprawą jest dostepnośc do bankomatów a jeszcze ważniejsze WPŁATOMATÓW bo konto w mBanku możesz zasilić z wpłatomatu albo przelewu z innego konta-banku możesz oczywiscie przekazem na poczcie , ale to kosztuje kasę dlatego ja mam i tu i tu (do wpłatomatu oraz siedziby ING mam ok. 1 km. do mBanku 10)

Uczestnik Forum moderator Avatar Rybzor
    Siła Reputacji
    0

Posiadam dwa rachunki w mBanku. Jeden kiedy zakładałem nie mając jeszcze 18 lat (izzyKonto), oraz jeden po 18stce (eKonto). Prowadzenie obu rachunków jest bezpłatne, prowizje za jakieś tam czynności całkiem niewielkie. Na obu kontach mam karty bankomatowe Visa, co pozwala mi na wpłaty przez internet nawet w Euro.

Z czystym sumieniem mogę polecić Ci eKonto (jako, że masz już 18 ) mBanku.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Powiem trochę po wiejsku: ino mBank... Za darmo i przyjemnie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Rownie polecam mBank. Darmowe zalozenie i prowadzenie konta. Duzy wybor funduszy inwestycyjnych.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja z kolei do tej pory korzystałem z inteligo. Polecam ze względu na przyjazny interfejs i w miarę niskie koszty utrzymania. Transakcje do innych banków 0,99 gr, co roku karta za 20zł i jeśli na koncie leży sto parę złotych, to za prowadzenie konta nic się nie płaci. W przeciwnym razie dochodzi 4,50 zł.

Posiadałem konto w PKO BP zwane iPKO, ale tam niestety wychodziło mi więcej kasy do zapłaty, a jak zdarzył się debet na koncie (okolo -350zł), to potrącili mi sporo bo ze 30,00 jakichś kosztów manipulacyjnych i wysłanie listowne. Muszę pochwalić Panią z banku, która wcześniej do mnie zadzwoniła i ostrzegła że jeśli nie wyrównam to zapłacę. Cóż, nie da się zarzucić PKO BP, że rozwiązanie umowy z nimi trwa (po wypełnieniu kilku kwitów) około pół godziny.

Na co chciałbym zwrócił uwagę, to oferta Alior Banku. Jak donosi Dziennik.pl bank ten ma najkorzystniejsze warunki. Przymierzam się do założenia tam konta, którego prowadzenie z moich ustaleń wynosi najmniej. Zakładając oczywiście, że zdecyduję się na Konto Osobiste. Otwarcie konta nic nie kosztuje a przelewy do innych banków są za darmo (w inteligo prawie złotówkę), no i korzystanie z internetowego banku też darmowe.

Alior wygląda atrakcyjne o ile nie ma żadnych haczyków. Korzysta ktoś z tego?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Inteligo jest drogie! Sam policz, ile przez rok marnujesz pieniedzy na same przelewy internetowe.

Co do Alior Banku, to BYŁ on dobry, ale wlasnie oglosili spore podwyzki:
    http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wyzs...y-2065051.html

Co do darmowych bankow internetowych - zdecydowanie polecam mBank i Volkswagen Bank.
    Paru znajomych chwali sobie rowniez Eurobank w miksie z mBankiem.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Rafał a myślałeś o Eurobanku, mają lepsze warunki niż mbank. Ja tam mam konto i paru moich kumpli i naprawdę wszystko jest oki. A co do bankowości elektronicznej to nawet dostajesz TokenGSM na komórkę i dzięki niemu masz wszystkie kody więc wszystko w zasięgu ręki

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja polecam posiadanie dwóch kont - i w mBanku i w Inteligo. mBank wychodzi taniej jeśli chodzi o przelewy wychodzące, za to Inteligo ma lepsze zabezpieczenia i taniej wychodzą sms'y o operacjach na koncie. Inteligo się też łatwiej konfiguruje i zapewnia wyższy poziom prywatności jak również łatwiej jest z niego wysłać przelew. (Nie są niezbędne dane o adresie zamieszkania adresata wpłaty oraz bank nie wysyła naszego adresu).

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)