Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Twoja ocena: Yes No

Question Wybór laptopa (do wszystkiego właściwie)

Witam.
    Moja dziewczyna zamierza kupić sobie laptopa (generalnie gra trochę, filmy, internet, nauka - więc właściwie do wszystkiego) -> powinien mieć sensowną kartę graficzną. Generalnie wybór jest między:

1. Acer 7738 MBE/SF - cena 800E (górna granica) - ekran 17.3, Nvidia GT130M
    http://www.acer-ee.com/acer/product....CRC=3481621127 - ten produkt
    Z jednej strony niezłe IMHO parametry, z drugiej - Acer :P I do tego troche za duży.
    Opcja druga: HP Pavilon dv5-1156eg - http://www.amazon.de/gp/product/B001...pf_rd_i=301128 -niewiele gorsze parametry chyba, za to mniejszy ekran (czyli odrobine lepiej, ale to stosunkowo mało ważne), lepsza marka, trochę tańszy, ale kiepski podobno touchpad i, zdaniem przyszłej właścicielki, dużo gorszy design ^^
    Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Co wy byście brali? Jak duża jest różnica w jakości między HP a Acerem? Ew. jakaś alternatywa dla tych dwóch - w cenie do ~700-800 EUR.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Za markę taką jak HP płaci się ekstra, czy warto? Otóż moim zdaniem tak. Serwis Heise-Online przedstawił kiedyś statystyki awaryjności laptopów, czyli jaka ich część trafia do naprawy gwarancyjnej. HP (i jeszcze jedna firma ex equo, nie pamiętam teraz która, ale też z tych znanych) okazał się marką najmniej awaryjną.

Sam kupiłem HP (Compaq) i początkowo byłem trochę krzywy, bo za tę cenę mogłem mieć sprzęt o znacznie lepszych parametrach. Kiedy jednak kuzyn kupił sobie Asusa o znacznie lepszych parametrach (za niższą cenę) i z wiąkszą ilością bajerów, kierując się właśnie wyglądem, stwierdziłem, że nie zamieniłbym się z nim. Mnóstwo drobnych, ale uciążliwych niedoróbek (typu kijowy układ klawiatury, odklejający się touchpad, brak możliwości wyłączenia mikrofonu, przez co po zamknięciu klapy mamy buczenie sprzężenia akustycznego, itp) skutecznie mnie zniechęciły.

Mój nx7300 ze słabiutką kartą Intela (za to dłużej na baterii trzyma) nie ma wielu bajerów typu wyjście TV, czytnik kart, kamera, mikrofon, za to jest solidny i działa bez zarzutu już 2 lata (odpukać). A po spróbowaniu Asusa wręcz pokochałem „swój” touchpad.

Akurat Paviliony moim zdaniem mają niezły design, poza tym to fajny sprzęt, gdyby nie kasa, oraz kwestia systemu (nie chciałem Visty), to właśnie Paviliona bym kupił.

Ach, jedna uwaga: nie dajcie się zwariować i szukajcie z matrycą matową. Błyszcząca wcale przy pracy nie jest lepsza, a odblaski potrafią uprzykrzyć życie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zgadzam się z kolegą Jurgim. Uważam, że warto zainwestować w HP. Modele HP Pavillion nie tylko wyróżniają się funkcjonalnością, dobrymi parametrami, ale także designem dla profesjonalistów. Zazdroszczę mojemu narzeczonemu, który kupił jakiś czas temu HP serii DV6000, którego znaleźć możesz chociażby w sklepie swiat-laptopow.pl, który zaciekawił mnie faktem, że prowadzi tzw. opiekę poserwisową - czyli pogwarancyjną.
    Laptop DV6000 i jego parametry:
    http://www.swiatlaptopow.pl/p/pl/543...-+fk137ea.html

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

a moze wybierzesz Toshiba Qosmio F55-Q5021 MR (Qosmio F50), wydaje mi sie ze jest w sam raz cena tez nie jest wysoka. patrz: http://lapkowo.pl/product_info.php?c...roducts_id=111. pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Możesz zaglądnąć jeszcze na sklep 3kropki.pl mają duży wybór często w bardzo fajnych cenach. Ostatnio troche się rozglądam po tym serwisie za różnymi rzeczami i chyba będe sobie słuchawki kupował. Ale pod względem laptopów też jest interesująco tylko obecnie w potrzebie nie jestem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja też zgadzam się z przedmówcami. Warto zainwestować w HP. Pisałam już we wcześniejszym wątku, że sama posiadam Acera i to nie jest najlepszy wybór. Ponadto Acery są tanie i dlatego są właśnie kiepskie jakościowo. Warto zainwestować i cieszyć się porządnym sprzętem. Możesz poszperać w necie, wybrać jakiś sklep internetowy i poradzić się obsługi Na pewno pomogą

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Tylko Toshibę albo HP. Reszta to są "podróbki laptopów"...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)