Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Kontrola w sieci lokalnej - prośba o pomoc

Witam serdecznie. Mam w firmie problem z którymś z użytkownków i nie wiem jak temu zaradzić. W ogóle się na tym nie znam ale spróbuję opisać problem, może ktoś będzie wiedział jak mam sobie z tym poradzić. To znaczy sieć działa na Hubie do którego podłączony jest swich. Komputerów jest 7. Jeden z użytkowników stale spowalnia działanie całej sieci, przypuszczam, że nieustannie ściąga jakieś filmy lub muzykę jednak nie mogę tego udowodnić. Inni koledzy i koleżanki nie mogą czasem nawet otworzyć poczty...Wszyscy są tym wkurzeni i mamy wytypowanego sprawcę jednak śmieje się nam w twarz. Czy jest możliwość zainstalowania jakiegoś monitora tego co dzieje sie w naszej sieci. W ten sposob zdobylibyśmy dowod na działania tego kreta...Proszę o pomoc.

owszem jest możliwość, sam jestem w takiej sieci tyle że ja jestem właśnie takim użytkownikiem, mogę skanować sieć np programem WireShark który pokazuje jakie pakiety i z jakiego nr IP wychodzą i przychodzą, działa on nawet w całkowitym zawaleniu sieci, możesz użyć równierz sniffera który monitoruje sieć dokładnie, jednak jeśli nie znasz sie na pakietach i info w nich zawartych to nic nie zrobisz więcej, zobaczysz jednak skąd te pakiety wychodzą, niektóre sniffery chyba mają możliwośc rozkodowania pakietów ale tego nie jestem pewny. w każdym razie u mnie w sieci administrator daje dostęp do netu poprzez przypisanie IP ale według adresu MAC osobno dla każdego komputera, ten też da się ominąć ale wątpie żeby tamten użyszkodnik się połapał o co chodzi.
    Spróbuj Tu
    http://www.ks-soft.net/ip-tools.eng/
    albo Tu
    http://www.eprogramy.net/programy/internetowe/ip-tools/

możesz wpisać sobie w googlach
    ip tools
    i też coś napewno znajdziesz.

Pozdro.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

gdybys napisal czego uzywasz do routingu byloby znacznie latwiej ...

jezeli jest to router sprzetowy mozesz napewno w nim zobaczyc statystyki przeslanych pakietow ... logicznie wiec ten co najwiecej pakietow przeslal jest waszym kretem.

jezeli uzywasz komputera z windows/linux mozesz zainstalowac jedno z wielu dostepnych narzedzi do monitoringu sieci lan.

pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

nierozumiem co ma narzedzie do sterowania zdalnego komputerem wspolnego z monitoringiem sieci. VNC to narzedzie do zdalnej pomocy a nie monitoringu

Kiedy kolesia nie ma w pracy można zainstalować i przetestować VNC na jego komputerze, chyba że przynosi swojego laptopa do pracy to pomysł raczej odpada.

Jak zacznie sieć mulić, to wystarczy uruchomić i zobaczyć co na jego pulpicie się dzieje.... Można to nagrać i przedstawić jako dowód.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

a nie latwiej poprostu sprawdzic jak sie rozklada ruch w sieci ?

moim zdaniem duzo bardziej sensowne rozwiazanie.

duzo latwiejszym od VNC bylby poprostu zwykly skaner portow i zobaczyc jakie porty ma otwarte i wtedy wiadomo jakie aplikacje sieciowe ma odpalone....

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)