Strona 4 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 160

Twoja ocena: Yes No

Hmmm, kiedyś napisałem taką instrukcję na projekt na studiach, jednak po każdym zaliczonym semestrze raczej nie archiwizuję materiałów, więc przepadło
    Chcesz instrukcję? No to masz:
    1) http://www.ubuntu.com/getubuntu/down...g%2F&arch=i386 - kliknij
    2) zawartość ściągniętego obrazu nagraj na płytę (potocznie "wypal obraz płyty".
    3) bootuj komputer z tej płyty
    4) wybierz język polski
    5) skuteczne odpowiadaj na pytania instalatora.
    6) jeśli masz kartę wifi na chipsecie atheros, prawdopodobnie nie będziesz musiał instalować sterowników, w przeciwnym razie możesz zainstalować windowsowe za pomocą ndiswrapper. Reszta Twojego sprzętu powinna być obsłużona bez żadnych problemów.

Jakbyś miał jakieś dodatkowe pytania - pytaj

ps. jeden plik w fat32 może mieć 4GB....

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

format

witam
    hda1 to jest linuksowe oznaczenie dysku (pierwsza partycja pierwszego dysku) odpowiada to zwykle dyskowi C: w systemie windows
    max rozmiar dysku wynika z tego że dla robienia scrinów taki wykorzystałem. W twoim przypadku będzie to 80GB i system sam wykryje dysk i jak otworzysz Gparted to zobaczysz.Zółte pole to obszar zajęty na dane jak będziesz zmniejszał partycje to tak żeby zostało na zmniejszonej partycji jeszcze wolne miejsce.
    Partimage poradzi sobie automatycznie z FAT32 jeżeli skompresowany plik z obrazem partycji będzie większy niż 2GB to utworzy automatycznie drugi plik.
    Odmontowaną partycję można zamontować analogicznie jak odmontowanie klikając zamontuj jako
    Jeżeli jesteś zainteresowany linuksem to służe radą.
    Mam zainstalowany XP i kilka linuksów na jednym komputerze .Na początku używałem windowsa a linuksa sporadycznie a teraz sytuacja jest odwrotna.
    pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Sgueeze

Dzięki.Będę powoli (na ile zdrowie i wzrok pozwoli) przystępował do partycjonowania. Na razie zgram na CD Moje dokumenty i Dane aplikacji,choć w tym drugim folderze jak już pisałem prawie nic nie ma!
    Linuksem jestem zainteresowany, ale to"pieśń przyszłości".
    Na razie muszę sobie poradzić z partycjonowaniem. A później kto wie?
    Z pewnością będę jeszcze pytał w starym temacie jak przystąpię do "dzieła".
    Pozdrawiam

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

format

napisz ile GB masz w tej chwili zajętego miejsca na dysku C: to dobierzemy wielkość partycji

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał JasonSpine Zobacz post
    Hmmm, kiedyś napisałem taką instrukcję na projekt na studiach, jednak po każdym zaliczonym semestrze raczej nie archiwizuję materiałów, więc przepadło
    Chcesz instrukcję? No to masz:
    1) http://www.ubuntu.com/getubuntu/down...g%2F&arch=i386 - kliknij
    2) zawartość ściągniętego obrazu nagraj na płytę (potocznie "wypal obraz płyty".
    3) bootuj komputer z tej płyty
    4) wybierz język polski
    5) skuteczne odpowiadaj na pytania instalatora.
    6) jeśli masz kartę wifi na chipsecie atheros, prawdopodobnie nie będziesz musiał instalować sterowników, w przeciwnym razie możesz zainstalować windowsowe za pomocą ndiswrapper. Reszta Twojego sprzętu powinna być obsłużona bez żadnych problemów.

Jakbyś miał jakieś dodatkowe pytania - pytaj

ps. jeden plik w fat32 może mieć 4GB....
    Dzięki za linka.W wolnej chwili zapoznam się z zawartą tam instrukcją,bo chyba do niej mnie odsyłasz. Na razie spróbuję poradzić sobie z partycjonowaniem. Jak zapoznam się z ta instrukcją będę Cię pytał. Jeśli jednak Linuks jest taki łatwy i prosty nawet dla początkującego informatycznego analfabety jak piszesz,to dlaczego tak nie wielu go używa a i "spece" ze sklepów komputerowych go odradzają ? Jeśli Ty jak opiszesz skończyłeś informatykę to dla Ciebie wszystko jest jasne i proste.
    Pozdrawiam

W sklepach to odradzają z lenistwa... W razie jakichś pytań nie będą umieć udzielić pomocy i wyjdą na noobów. W sklepie, w którym się zaopatruję w moim mieście nie wiedzieli co to jest patch panel jak chciałem kupić... i tak znalazłem tanio na allegro W sklepach są nastawieni na sprzedaż, w wielu przypadkach niewiele więcej wiedzą niż użytkownicy. Bo po studiach informatycznych raczej nie pracuje się jako sprzedawca tylko programista, administrator sieci itp. Ja dopiero drugi rok informatyki skończyłem. Link do którego Cię odsyłam to nie instrukcja tylko obraz płyty z Ubuntu do ściągnięcia. Co od stwierdzenia, że jak się skończy informatykę to wszystko jest łatwe i proste to założenie jest błędne Trzeba się tym interesować, a nie tylko zaliczać poszczególne przedmioty, bo się w tym nie będzie miało wprawy (bardzo duży odsetek ludzi na moim roku preferuje Windowsa i z Linuksa nigdy nie korzystali) i właśnie zazwyczaj Ci, którzy z niego nie korzystali, go odradzają

Co do pytania, dlaczego tak dużo ludzi korzysta z Win, a tak mało z Linuksa... Faktem jest, że Linuks zdobywa coraz większą popularność. Kiedyś rzeczywiście bez menadżera pakietów i innych udogodnień ciężej było go używać. Może właśnie dlatego jest tylu zrażonych do niego ludzi? Mój kolega niedawno się wypowiadał, że nie lubi się bawić w kompilację jądra itp., ale przecież teraz tą czynność się wykonuje w bardzo skrajnych przypadkach (kiedyś to była kluczowa sprawa, aby się cieszyć tym systemem) Równie dobrze można by się pytać, dlaczego tylu ludzi korzysta z GG, skoro są dużo lepsze protokoły/usługi. Mniej awaryjne (np. Jabber, Skype, może nawet tlen). Po prostu ludzie się przyzwyczaili, a te przyzwyczajenia ciężko zmienić. Dodając do tego wątpliwości "czy sobie poradzę z innym systemem" to ciężko w ogóle daną osobę posadzić przed kompem z zainstalowanym Linuksem...
    Masz tutaj trochę artów:

http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php...o-nie-windows/
    http://jakilinux.org/dlaczego-linux/

Przekonasz się, że to nie takie straszne

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie trzeba być po studiach informatycznych, ja np. jestem po polonistyce i na studiach komputera na oczy nie widziałem. Wszystkiego uczyłem się sam.

Linuksem bawiłem się nieraz - ma i plusy i minusy względem Windows, ale generalnie to jednak lepszy system. Sam na co dzień używam Windows z lenistwa, jak to dobrze określił przedmówca. Siła przyzwyczajenia i brak chęci do tworzenia sobie na nowo środowiska pracy.

andrzej2y: widzę, że jesteś naprawde początkujący. Nie masz nikogo znajomego, kto by ci pomógł w tym partycjonowaniu? Kto się trochę zna? Byłoby bezpieczniej i szybciej. Sam bym ci o zrobił, gdybyś mieszkał gdzieś bliżej.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

CD do Formatu.Odp.Sgueeze i Jurgi'emu

Na dysku mam w tej chwili zajęte 15,5GB, wolnego miejsca jest 55,7GB.
    Jurgi, piszesz,że gdybym mieszkał bliżej to sam byś mi zrobił te partycjonowanie.
    Nie wiem gdzie mieszkasz, może gdzieś gdzie mógłbym dojechać,ale nie wiem gdzie"krowy wylegują się na kanapach". U mnie czasem pies leży na kanapie, więc kto wie, może mieszkamy blisko siebie? A tak na poważnie,nie mam blisko nikogo zaawansowanego,kto mógłby mi w tym pomóc.Jestem naprawdę "raczkujący" i na dodatek wiekowym dinozaurem co mi wcale w tym nie pomaga, ale staram się na ile zdrowie pozwala.Mam kolegę,który dłużej ma komputer, ale jest jeszcze większą nogą niż ja.Ma tego kompa w sklepie z programem do sklepu i boi się cokolwiek zmienić czy ruszyć aby nie unieruchomić przypadkiem tego programu sklepowego.Tak,że jestem zdany na siebie i życzliwych userów na forum. Boję się tego partycjonowana podobnie jak formatu.Jednak liczę się z tym,ze kiedyś i tak będzie to nieuniknione więc muszę zebrać więcej wiadomości,zebrać się na odwagę i skoczyć na głęboką wodę licząc że nie utonę.
    Z pewnością będę jeszcze nie raz pytał.:zakuty_leb:
    Pozdrawiam

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

format

witam
    proponuje zmniejszyć partycje C: (oznaczenie linuksowe hda1 lub sda1) do 20GB
    po zmniejszeniu uruchom windows nie wykonuj żadnych ryzykownych operacji (usuwanie plików defragmentacja itp na to będzie czas później)
    utwórz z windowsa parycje według uznania np jedna 45 GB ntfs i 10 GB FAT32 na pliki kopi partycji Chda1) które zrobimy programem partimage.
    Jak to wykonać napiszę ze scrinami krok po kroku.
    Jak już zrobimy kopie partycji to będzie czas na porządkowanie dysku C: i zrobienie kopi już uporządkowanego dysku C:.
    W przypadku niepowodzenia zawsze będzie można przywrócić stan poprzedni (tj dysk C: zmniejszony do 20GB)
    Przy zmniejszaniu partycji nie śpiesz się i postępuj zgodnie z załączonymi scrinami.
    Robiłem to wielokrotnie na laptopach i nigdy nie było niespodzianek.
    Nie wiem dlaczego w nowych laptopach jest tylko jedna partycja ale tak jest i nic na to nie poradzimy.
    Jak już zmniejszysz partycje to się odezwij i zrobimy kopie zapasową
    Pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Format CD,choć tytuł przestał być adekwatny do tematu.

W poniedziałek jadę kupić płytki CD i przystąpię do wypalania plików z:
    Moje dokumenty i Dane aplikacji.
    Pobiorę też i wypalę System Slax - PL.
    Mam nadzieję,że w ciągu tygodnia wypalę potrzebne płytki (mój napęd nie wypala DVD)
    Co jeszcze mam przygotować na CD przed przystąpieniem do podziału?
    sgueeze piszesz:
    W przypadku niepowodzenia zawsze będzie można przywrócić stan poprzedni (tj dysk C: zmniejszony do 20GB)
    .
    Czy w przypadku niepowodzenia będę miał internet aby prosić o pomoc (podpowiedź jak rozwiązać problem?)
    Na razie tylko tyle pytań.Następne z pewnością zjawią się po przystąpieniu do wykonywania porad związanych z podziałem.

Do Jason'aSpine
    Nie mam karty wifi,pracuję na "kablu" z Neostrady TP.
    Czy w zw. z tym po podziale dysku bez formatu będę musiał instalować sterowniki?
    Jak się instaluje sterowniki za pomocą ndiswrapper?
    Pozdrawiam:zakuty_leb:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)