Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Wywal całkiem i postaw od nowa.
    Z używania FF zrezygnowałem już dawno, więc więcej nie doradzę.

hej,

Przymierzam się do tego już od jakiegoś czasu, ale nie wiem czy nie stracę haseł, loginów i stron z zakładki ?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zrób backup - są do tego programy; można też ręcznie skopiować kilka plików z profilu ff. Było to poruszane już nie raz.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jest też jakiś dodatek przechowujący zakładki na serwerze, możesz z niego skorzystać.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

W Firefox 3.5.2 nie działa Notatnik...

Witam.
    Może ktoś już znalazł rozwiązanie dla działanie Notatnika Google w Firefox 3.52.
    U mnie po usunięciu starszej wersji i pobraniu 3.5.2 okazało się że Notatnik nie jest z nią kompatybilny i nie działa. Przeczytałem gdzieś radę jak to zmienić, ale rada dotyczyła wersji3.5. Spróbowałem zastosować to do 3.5.2 ale niestety nie działa.
    Chodziło o pobranie pliku Notatnika w innej przglądarce a następnie w Zip lub np. w PA po otworzeniu pliku install.rdf zmienienie wpisu<em:maxVersion>3.0</em:Version> na <em;maxVersion>3.5</em:Version>.
    Ja zmieniłem na 3.5.2 i niestety Firefox widzi to tak,że nie pozwala uruchomić Notatnika. w Dodatkach jest tylko Notatnik Google 1.0.0.22 i aktywny przycisk Odinstaluj.
    A może ktoś wie kiedy Mozilla włączy Notatnik Google do najnowszej wersji Firefox-a.
    Gdybym wiedział o tej pułapce pozostałbym przy starszej wersji.:???:
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dlatego irytuje mnie Google, jego produkty wiecznie mają problemy z różnymi przeglądarkami. A odkąd robią własną (Chrome), to się chyba nasiliło.

Wydaje mi się, że pozostaje ci czekać… Ja używam Opery (właśnie wyszła dziesiątka, na którą wszyscy czekali. ).

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jurgi

Opera ma przyjemniejszy wygląd i do wielu rzeczy ją stosuję,ale niestety nie ma (a może ja nie umiem tej opcji znaleźć) pokazywania,które strony są bezpieczne a które lepiej nie otwierać jak jest to w IE i Firefox. Chodzi mi o programy SiteAdvisor oraz WOT.
    Na razie zastosowałem takie rozwiązanie ,że przywróciłem system z kopii(zrobionej Slax-Partimage),co dzięki pomocy jakiej udzielił mi sgueeze oraz Twoim podpowiedziom chyba opanowałem.To pozwoliło wrócić do wersji FF w której Notatnik "działa".
    Jeśli w przyszłości przesiądę się na Linuksa to wyświetlanie takich ostrzeżeń nie będzie mi potrzebne i będę mógł całkiem zrezygnować z FF, choć nie jest on taki zły.
    Najmniej podoba mi się IE- mam 8.
    Ciekawe czy podzielisz moje spostrzeżenia i opinię na temat tych przeglądarek.
    Pozdrawiam.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Opera też ma coś takiego, jak sądzę, w przypadku strony podejrzanej o phishing powinno się pokazać automatycznie.
    Ręcznie można okienko z informacją wywołać: narzędzia —> zaawansowane —> zabezpieczenia strony. Tam też można zgłosić podejrzenie, że strona jest oszustwem.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to właśnie Opera jest najbezpieczniejsza: jest szybko poprawiana, kod jest zamknięty, co utrudnia szukanie dziur osobom postronnym, a przede wszystkim jest na świecie mało popularna (bodaj około 2%), co czyni ją nieatrakcyjną dla twórców złośliwego oprogramowania. Po prostu nie opłaca im się, bo po co mają się męczyć dla 2% runku, skoro IE ma pewnie z 75%, a znacznie więcej dziur i mniej pracy.

IE8 jest owszem dużo lepszy niż 6 i 7, ale nie mam zaufania. IE używam tylko do uruchamiania Windows Update i poza tym sporadycznie.
    Jeśli mi coś nie działa pod Operą, to używam Flocka lub K-Meleona (są na tym samym silniku, co FF). Bo największą wadą Opery jest właśnie jej stosunkowo niewielka popularność, przez co niektórym webmasterom nie chce się sprawdzać, czy strona poprawnie pod nią działa.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jurgi

Może masz rację, ale jednocześnie używając FF i Opery zobaczyłem,że strony niebezpieczne z których pobieranie programów lub nawet ich otwieranie zagrożone jest infekcją w FF zaznaczone na czerwono w Operze nie mają żadnego znaku ostrzegawczego w zw. z czym można nieświadomie pobrać "zarażony" program" lub otworzyć taką stronę, bo choć jak piszesz ma ostrzeżenia przed phishingiem, to brak jest innych ostrzeżeń i może się mylę,ale choć jest bardzo mało programów powodujących infekcje systemu pisanych specjalnie dla Opery, to jak już pisałem przecież z Opery korzysta się nie tylko wchodząc na strony ale i z nich pobierając programy oraz adresy i linki do innych stron i programów.
    Może się mylę,bo jestem bardzo początkującym użytkownikiem,analfabetą informatycznym, ale biorę to na "zdrowy chłopski rozum". Jeśli nie mam racji to wyjaśnij mi to, a będę bardzo zadowolony i ze spokojem zrezygnuję z FF pozostając wyłącznie przy Operze.:hmmm:
    Pozdrawiam

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Hm, przeciętny dobry program antywirusowy ostrzeże cię przed pobraniem/uruchomieniem około 55% nowych szkodliwych programów oraz około 85% już znanych szkodliwych programów. To szokujące, ale takie są statystyki.

Skuteczność ostrzeżeń przeglądarki, która posiada jedynie listę zgłoszonych stron jest pewnie kilkukrotnie niższa.

Do czego zmierzam? Otóż nic nie zastąpi rozsądku.
    Przed uruchimieniem niebezpiecznego programu i tak lepiej ostrzeże się program antywirusowy. A lista zarażonych stron to moim zdaniem słaba ochrona, zbyt łatwo infekuje się strony. Były przypadki, że szkodliwym oprogramowaniem zarażały strony producentów programów antywirusowych. Prawdopodobnie wieleset tysięcy komputerów zostało zarażonych przez stronę pajacyk.pl.

Zatem: najlepsza ochrona przed szkodliwymi programami: antywirus; najlepsza ochrona przed zarażającymi stronami: przeglądarka, której nie zarażają.

Oczywiście to moje zdanie. Nie zamierzam cię namawiać do przesiadki na Operę, moim zdaniem jednak podstawowym warunkiem wyboru powinna być twoja wygoda i przyjemność używania. Popróbuj FF, Operę, Safari, Aurę, Chrome i co tam jeszcze istnieje i wybierz dla ciebie najwygodniejszą. Dobre przeglądarki mają np. opcję powiększania stron, jak wiem, masz kłopoty z oczami, więc to będzie dla ciebie ważne (już chyba wszystkie nowe przeglądarki to mają, sam korzystam z tej funkcji, żeby nie wytrzeszczać oczu).

Jedyne, co bym odradził, to IE — nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale i to, że ta przeglądarka nie respektuje standardów i „psuje sieć”, zmuszając webmasterów do cudowania przy konstruowaniu stron.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)