Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

problem z phpmyadmin; MySQLAdministator

Witam!

Chciałbym odpalić pewien skrypt CreateDb.sql na serwerze. Znalazłem na nim dwa programy - MySQL Tools for 5.0 oraz phpMyAdmin.

W katalogu F:\Program Files\MySQL\MySQL Tools for 5.0 mam pliki grtsh.exe, MySQLAdministartor.exe, MySQLMigrationTool.exe, MySQLQueryBrowser.exe, MySQLSystemTrayMonitor.exe, MySQLWorkbench.exe i sporo innych. Uruchamiam MySQLAdministrator.exe, próbuję znaleźć coś w rodzaju "execute script", ale nigdzie nie potrafię tego znaleźć.

Uruchomiłem też Internet Explorer i wpisałem F:\Inetpub\wwwroot\index.php. Otwiera mi plik php w notatniku.

Tak generalnie to mam pewną aplikację webową do zainstalowania na serwerze. Aplikacja została napisana w MSSQL, na serwerze jest zaś MySQL. Pierwszym krokiem w jej instalacji jest właśnie odpalenie CreateDb.sql. Męczę się z tym i mi się nie udaje.

Pozdrawiam!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Niby wszyscy polecają ten phpMyadmin, a w sumie to ani nie jest przyjazny i błędy robi też podobno.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

@johnyjj2
    Może tak zacznij od początku. Postaw sobie XAMPP dla Windows (zostaw ustawienia domyślnie przy instalacji), w trakcie instalowania będziesz musiał podać kilka loginów i haseł - więc zapisz je sobie w jakimś notesie.
    Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu - konfiguracja nie jest trudna. Przejdź do folderu xampp\htdocs. Utwórz sobie katalog (ot choćby test). Wrzuć do niego pliki twojego skryptu. Odpal przeglądarkę www. Wpisz 127.0.0.1/Phpmyadmin lub IP przypisane do twojej karty sieciowej. Wpisujesz hasło i login podane przy instalacji. tworzysz nową bazę - system kodowania i połączenia z bazą ustaw na UTF8. Zaimportuj swój plik jakiś_tam.sql, chyba że w katalogu ze skryptem asz plik install.php, wtedy w przeglądarce piszesz 127.0.0.1/test/install.php i wszystko powinno się ładnie samo zainstalować. Tak czy siak najpierw utwórz bazę.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)