Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Twoja ocena: Yes No

Popularność ideologii nienawiści.

Czytałam ostatnio książkę Gortata- Szczury i wilki - i wyszło mi że ideologie które ten pan opisuje wciąż są cholernie popularne.
    Szczególnie wśród młodych ludzi - antysemityzm, rasizm, ksenofobia - są bardzo popularne. Wręcz pożądane.
    Ba. wydaje mi się że ostatnio gdy ktoś mówi o tolerancji, o poszanowaniu drugiego człowieka z miejsca naraża się na wyzwiska i obelgi pod tytułem: jesteś tylko ciemnym POwiakiem, komuchem, czerwonym, lesbijką i feministką. Do tego brzydką.

Dlaczego?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dlatego że na każdym kroku mamy poprawność polityczną i ludzie w końcu zaczęli reagować odruchowo-alergicznie.

Nienawiść jako alergia?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jest różnica między osobą która lata i wypisuje "White Power" i ozdabia to jakimiś znaczkami, a osobą która ostro reaguje na ciągłe "męczenie bryły" jak to trzeba wszystko i wszystkich tolerować.
    Ja odniosłem się do tych drugich, bo o tych pierwszych nie ma co pisać.

A nie jest tak że powinno się tolerować wszystko i wszystkich póki podmiot sprawy nie krzywdzi drugiego człowieka? Nikt nie mówi o tolerancji dla ideologii nienawiści czy dla złodziejstwa i morderstw.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał blues Zobacz post
    A nie jest tak że powinno się tolerować wszystko i wszystkich póki podmiot sprawy nie krzywdzi drugiego człowieka?
    Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie.
    Ale powstało następne:
    Według jakiej, czyjej definicji "krzywda drugiego człowieka" mamy osądzać co jest o.k., a co nie ?

Wszędzie tam gdzie naruszona zostaje godność i wolność drugiego człowieka. A może inaczej: mogę robić co mi się żywnie podoba póki do moich wartości, stylu życia i upodobań nie zmuszam drugiego człowieka. To zmuszanie = krzywda drugiego człowieka.
    To jedna strona medalu. Druga jest taka że moje wartości, styl życia i upodobania nie mogą zagrażać życiu, godności, zdrowiu i wolności drugiego człowieka.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wszędzie tam gdzie naruszona zostaje godność i wolność drugiego człowieka. A może inaczej: mogę robić co mi się żywnie podoba póki do moich wartości, stylu życia i upodobań nie zmuszam drugiego człowieka. To zmuszanie = krzywda drugiego człowieka.
    To jedna strona medalu. Druga jest taka że moje wartości, styl życia i upodobania nie mogą zagrażać życiu, godności, zdrowiu i wolności drugiego człowieka.
    Znalam taka pewna starsza osobe, ktora zwykla mawiac: "Robta co chceta, byle bez deptania godnosci i wolnosci drugiego czlowieka...". To byla bardzo madra kobieta.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A może inaczej: mogę robić co mi się żywnie podoba póki do moich wartości, stylu życia i upodobań nie zmuszam drugiego człowieka.
    Dlatego też, jak napisałem wcześniej, ludzie reagują odruchowo-alergicznie na ciągłe powtarzanie jak to są kseno-homo-heksakosjoiheksekontaheksa-whatever-fobiczni, a takie chociażby parady równości sobie pomykają i jedyne co im przeszkadza to, ludzie którym to ciągłe "męczenie bryły" i zmuszanie do patrzenia na to przeszkadza, a którzy według Ciebie mają prawo tego nie tolerować.
    Więc OCB ?

Jak jesteśmy przy homoseksualistach:

Chociaż może Elton nie jest najlepszym przykładem, to przekaz jest chyba jasny.

To mam nadzieję że nie palisz papierosów; ubierasz się w odziez wykonaną z naturalnych włókien i produkowaną nie w ChRL; jadasz naturalne, nisko przetworzone produkty spożywcze; segregujesz, recyklingujesz śmieci; do ogrzewania, mieszkania\domu używasz ekologicznych paliw odnawialnych; stosujesz energooszczędne świetlówki, urządzenia elektryczne; a do komunikacji dom-uczelnia\praca\koleżanka\whatever używasz przynajmniej komunikacji miejskiej.

Przejście ulicami miast nie zmusza nikogo do życia w ten sposób. Każdy ma prawo przejść ulicami. Przechodzą katolicy, organizuje się parady rodzinne, organizuje się festyny miłośników ziemniaków. Każdy ma prawo do korzystania z przestrzeni publicznej. Póki nie nawołuje do nienawiści, zbrodni czy łamania prawa.
    Za to próby leczenia homoseksualistów owszem ingerują w ich zdrowie a niejednokrotnie w życie.
    Można nie akceptować wielu postaw, zachowań i sytuacji. Ale nie akceptować a nie tolerować to dwie zupełnie inne rzeczy.

W jaki sposób jedzenie przeze mnie mięsa uderza w godność drugiego człowieka? Bo nie bardzo rozumiem?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)