Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Poza tym okienka w GIMP'ie można sobie połączyć jedne z drugimi, poustawiać tak żeby układ przypominał Photoshopa (jak ktoś naprawdę tak musi mieć) i w ustawieniach zaznaczyć żeby zawsze odtwarzał ich aktualny układ. Czasami mam wrażenie, że wszyscy, którzy narzekają na niecodzienny wygląd tej aplikacji nie używali jej od lat i po prostu nie wiedzą jak wygląda...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A jednak moje "pisanie" nie było na Berdyczów...

A jednak... okazało się,że ja i wielu innych użytkowników, którzy czytali moje posty i mieli te same lub podobne problemy z GIMP-em mamy teraz "drogowskaz", gdzie szukać rad i podpowiedzi w posługiwaniu się GIMP-em. I choć może nie wszystkie porady do których kierują linki mogą być aktualne do nowych wersji tej aplikacji, to jednak pomoże to zapoznać się z opcjami i sposobem poruszania się po tej aplikacji... a reszta przyjdzie z czasem.
    Czasem warto zamiast psioczyć na niechęć czy nieumiejętność posługiwania się wyszukiwarką podpowiedzieć coś czy podać kilka linków do konkretnych stron, jak miało to miejsce w tym wątku.
    Ja np.od jakiegoś czasu mam duże problemy ze wzrokiem i dłuższe siedzenie przed monitorem wolę poświęcić na konkretne zajęcie jak choćby czytania porad i stosowane ich w praktyce niż szukanie i czytanie tematów na różnych forach w których duża część wiadomości jest w ogóle nie przydatna. Niestety po takim przeglądaniu oczy wymagają dłuższego odpoczynku i czytanie właściwych porad i stosowanie ich w praktyce z konieczności jest odkładana na "potem".
    Poza tym wielu początkujących nie bardzo potrafi na początku szukać, co ich zniechęca, dlatego za koleżeńskie podejście i pomoc serdecznie dziękujęoklony:oklony:oklony:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeszcze w sprawie posługiwania się GIMP-em...

Witam i przepraszam,że pisze post pod postem,ale myślę że edytowanie i dopisanie do poprzedniego posta mogło by postać niezauważone.
    Po wielu próbach już trochę nauczyłem się posługiwać GIMP-em, ale napotykam jeszcze na przeszkody.
    Teraz proszę o pomoc w następującej sprawie:
    Przerobiłem GIMP-em fotkę na "obraz olejny ( 4 warstwy) i wysłałem do siostrzeńca. Niestety on nie ma GIMP-a a fotkę tą można otworzyć i obejrzeć tylko przy pomocy GIMP-a.
    Jak zrobić aby taką fotkę "obrabianą" Gimpem mógł otworzyć użytkownik który nie ma tego programu na swoim komputerze?
    A może istniej jakiś sposób aby go otworzyć innym dostępnym programem np. IV,FSIV czy Picasem3 ?:hmmm:
    Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

O ile w trakcie zapisywania nie masz możliwości wyboru typu pliku, to zapewne w menu Plik(Files) jest opcje eksportuj. Użyj jej do zapisu w innym formacie(jpeg, png, gif)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał andrzej2y Zobacz post
    (...)Niestety on nie ma GIMP-a a fotkę tą można otworzyć i obejrzeć tylko przy pomocy GIMP-a.
    Jak zrobić aby taką fotkę "obrabianą" Gimpem mógł otworzyć użytkownik który nie ma tego programu na swoim komputerze?
    A może istniej jakiś sposób aby go otworzyć innym dostępnym programem np. IV,FSIV czy Picasem3 ?:hmmm:
    Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    Można "zapisać jako" i z otwieralnej listy "Wybór typu pliku", w oknie które się otworzy wybrać jpg albo psd, albo bmp, albo png, kliknąć w zapisz, potem wybrać (jeśli to nie jest psd) połącz warstwy, a potem opcję "exportuj" i gotowe...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Grzech...

Dziękuję pomogło.
    Teraz męczę się z ramkami.Jakbym nie ustawił wartości Y i X, to i tak mam tylko ramki "boczne"-pionowe, ale już nie śmiem prosić Cię o podpowiedź.:???:
    Pozdrawiam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Może ten tutorial będzie pomocny: http://gimp-savvy.com/BOOK/index.html ? Jaki filtr stwarza problem?
    Pozdrawiam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Niestety ...

Niestety, kiedy klikam na podanego linka jest strona w j,angielskim,którego nie znam zbyt dobrze,ale nie widzę tam tutka przynajmniej w takiej postaci w jakiej pisane są na polskich stronach GIMP-a.:???:
    Za dobre chęci dziękuję i pozdrawiam
    PS
    Ciekawe ile czasu trzeba poświęcić aby nauczyć się jako tako posługiwania GIMP-em?.:hmmm:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Mnie nauka podstaw Paint Shop Pro zajęła kilkanaście intensywnych dni (od razy musialem pracować nad projektem), ale miałem książkę - podręcznik po polsku i jakieś-tam doświadczenie i znajomość podstaw koloru.
    Dobre techniczne opanowanie narzędzi w nowej wersji (8) podobnie, dzięki świetnej pomocy i tutorialom w programie (po angielsku niestety).

Zajrzyj może do księgarń, czy nie ma książek i podręczników do Gimpa? Skoro są do Photoshopa, Corela, czy nawet (mało w końcu popularnego) Paint Shopa? Na pewne w twoim przypadku byłoby to mniej męczące od poradników w sieci.
    U mnie w miejskiej bibliotece jest sporo takich poradników, może u ciebie też się znajdą?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jurgi...

Jurgi, mam Picasa,FSIV i ich używam. A GIMP-a chcę właśnie do malunków i poprawiania fotek których FSIV nie jest w stanie poprawić, oraz do fotomontaży itp obróbek graficznych. Tak np jest w GIMP tutorial o dodawaniu do fotki tęczy, ale mi to nie wychodzi.
    Krzywa nie zawsze chce być krzywą a jeśli już nawet jest to jak dodaję następny kolor tęczy to nie chce się ułożyć obok tylko nakłada sie na poprzedni lub łuk następnego koloru ma inna krzywiznę, Problemów jest dużo,ale się nie poddaje.
    Byłem u znajomka,który na Photoshopa jeszcze 6.0 CE, ale nim jak próbowałem to z warstwami np trudniej się "działa" niż w GIMP-ie.
    A może ja jestem nieudacznikiem?:???:
    Pozdrawiam.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)