Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Netia - awaria masowa

Ostatnio postanowiłem założyć internet + telefon w Netii (4mbit/s, łącze TP). 28 wygasłą umowa z TP S.A. . Tego samego dnia miałem zostać podłączony przez Netie. Jednak po podłączeniu modemu nic nie działało. Na infolinii najpierw nie dowiedziałem się niczego konkretnego, potem okazało się, że mają jakąś globalna awarie (rzekomo 2k userów było bez dostępu). Ze strony Netii właściwie zero inicjatywy, żeby jakoś problem załagodzić czy szybko rozwiązać. Żeby uzyskać jakiekolwiek informacje za każdym razem musiałem tam sam wydzwaniać. Nikt nie raczył mnie nawet poinformować, ze problem rozwiązany i muszę restartować urządzenie. Ostatecznie internet zaczął działać po 2 tygodniach, a telefon dopiero po 3. Sam nie wiem ile razy błędnie informowano mnie, że już dziś, najdalej jutro wszystko będzie działać i wystarczy, żę bede resetował urzązenie. Po czym okazywało się, ze nic nie działa, a ew, ze dopiero po moim telefonie konsultant raczy wysłać do urządzenia odpowiednie ustawienia.

Czy kogoś z forum jeszcze dotkńęła ta 'masowa awaria' ?i czy zawsze firma Netia wykazuje takie zainteresowanie problemami, wynikającymi z ich winy? Szczerze mówiąc liczyłem, ze jako firma walcząca o rynek z TP, wykażą się wyraźnie lepszym podejściem do klienta, a tu guzik ;/

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

2 tygodnie to faktycznie długo... ale z całym szacunkiem, jeśli chodzi o informowanie klientów na bieżąco to chyba przesadziłeś :-) jak wyobrażasz sobie obdzwanianie 2 tysięcy ludzi u których wystąpiła awaria, żeby poinformować ich, że awaria została usunięta? żeby można było tego dokonać to każdy klient musiałby mieć swojego stałego opiekuna (a taki opiekun pod swoją opieką nie więcej jak 20 abonentów), który nie robiłby absolutnie nic innego tylko pilnował codziennie czy u jego podopiecznych wszystko gra. Jeżeli chodzi o klientów przynoszących im zyski pozwalające utrzymać takich opiekunów to pewnie takich mają. ale skąd wziąć na taką opiekę pieniądze dla klientów przynoszących ok. 100 zł, albo i mniej... ? ;] Prawa konsumentów swoją drogą, ale zachowajmy zdrowy rozsądek w swoich żądaniach szczególnego traktowania ;-) Pozdrawiam :-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Obdzwonić ciężko, ale chociażby droga e-mailowa o.o?, smsem? To już takie trudne do wykonania by chyba nie było . Tutaj nie chodzi o prawa konsumenta, tylko o dobre obyczaje i podejście :>. Poza tym, zgodnie z danymi z lutego tego roku, Netia ma trochę ponad 400 tys tysięcy użytkowników. 2 tysiące to jest 0.5% ich userów, tak dużo :0? Nie chodzi przecież o 'stała opiekę' o której piszesz, tylko o poinformowanie o końcu przeciągającej się awarii. Również pozdrawiam

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

może nie podałeś komórki? Ja - o usunięciu awarii i przeprosinach - byłem poinformowany SMS'em. Nie wiem w czym Ty masz problem.
    Poza tym - zwróć uwagę, że konsultant właściwie niewiele - poza udzieleniem informacji - może zrobić. A sprawa na pewno cały czas była w toku. Nikt nie leżał na plecach i nie czekał z podłączeniem kabelka aż Jaśnie Pan zadzwoni.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Podalem . Gdyby taki sms został wysłany, to problemu (no, poza samym wkurzeniem 3-tygodniowym brakiem usługi ) bym nie miał . No chyba, że ty nie widzisz problemu w braku chociażby najprostszego 'przepraszam' (właściwie ostatecznie nigdy nie nastąpiło) po jednak dość długiej i uciążliwej awarii.

Konsultant - no cóż, pewnie masz racje. Aczkolwiek konsultanci 2-krotnie wprowadzali mnie tez w błąd, informując mnie, ze modem wystarczy resetować - i jeżeli naprawią to zacznie działać. Okazało się, że musiałem zadzwonić, żeby coś tam jeszcze dograć.

i możesz darować sobie Jaśnie Pana, po co ta ironia o.o

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Co do konsultantów - widzę, że nie miałeś chyba większych doświadczeń z Błękitną Linią. Ja - z racji zawodu - często. I opwiem Ci, że w porównaniu z BL Twoie problemy (błędnie udzielona informacja) to pikuś... Bez Pana Pikusia. Zresztą sam musiałem też kilkukrotnie korzystać z infolini Netii - bez porównania wyższe kompetencje i lepsza obsługa niż na BL.

"Przepraszam" - po wielkiej awarii trwającej 2 tygodnie - również otrzymałem od Netii SMS'em.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jak Netia traktuje nowych klientów

Jestem nowym klientem Netii w Krakowie i już od dwóch tygodni czekam na "lepszy telefon + szybki internet". W dniu, kiedy Telekomunikacja Polska uwolniła linię, okazało się, że Netia nie może mi dostarczać zamówionych usług, ponieważ po podłączeniu modemu do linii telefonicznej "nie utworzyło się automatycznie konto abonenta" na "platformie" lub "serwerze" Netii w [?] Warszawie.

Od dwóch tygodni jestem bez telefonu i bez internetu. Modem mobilny dostarczony przez Netię przez kilka dni mnie uratował (nawiasem mówiąc świetnie działa sieć mobilna Netii -- o niebo szybsza i tańsza od konkurencji) -- ale nie mogę go doładowywać, ponieważ ... "nie utworzyło się automatycznie konto"! Na szczęście ich modem mobilny nie ma simlocka i można do niego włożyć kartę Orange itp.

Z początku nie chcieli się przyznać, że mają wielką awarię. Teraz mówią, że "technicy" pracują nad tym i że lada dzień wszystko już będzie dobrze. Awarie się zdarzają -- ale nikt z Netii nie zadzwonił do mnie (mają przecież numer komórki), żeby mnie poinformować o tym, co się stało i co się dzieje, czy choćby przeprosić. Konsultanci w infolinii są grzeczni i wyjątkowo cierpliwie rozmawiają z rozdrażnionymi klientami ale są całkowicie bezradni, ponieważ sami chyba nie mają dostepu do informacji. Dzwonię do nich reguarnie z budki telefonicznej -- każda sesja trwa co najmniej pół godziny.

Zdaje się, że szefostwo Netii powinno się lepiej przyjrzeć temu, co się dzieje "na dole" -- w przeciwnym razie rozejdzie się fama o zwyczajnej nieudolności i niekompetencji pracowników tej firmy. Chyba do końca nie przetestowali systemu, a już na pewno nie mają żadnego pomysłu na ulżenie doli klientów w razie awarii. Moim zdaniem powinni byli natychmiast wysłać SMS z przeprosinami oraz z informacją o bezpłatnym doładowaniu modemu mobilnego (1 GB dziennie), żeby choćby częściowo zrekompensować utraconej usługi internetowej i telefonicznej.

Z lekkim sercem rozwiodłem się z Telekomunikacją Polską (ostatnio Neostrada często przerywała polączenie) ale teraz zaczynam tęsknić za nią. Niestety zerwanie umowy z Netią kosztowałoby mnie prawie tysiąc złotych. Ci, którzy rozważają przejście do Netii powinni wiedzieć, że "lepszy telefon" znaczy coś w rodzaju Skype'a przez normalny aparat. Awaria specjalnego modemu dostarczonego przez Netię (innych używać nie można) oznacza brak telefonu. Łączenie się z usługą dialup przez TPsa (0202122) jest niemożliwe, ponieważ zwykły modem nie słyszy sygnału.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witam,
    Jestem posiadaczem internetu Netii na łączach TP S.A.Płacę za 6M a wieczorem mam 0,6M.Od 14 września zgłaszam to w Netii, przez pierwszy miesiąc twierdzili, że u nich wszystko OK a teraz znowu, że mają przeciążenie na punkcie styku i cały czas usuwają usterkę.Nie wiecie czy można to gdzieś zgłosić np. do URTiPu ?:zlosnik:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Netia - "Masowa awaria" + problemy na starcie

Mieszkam w strefie numeracyjnej 077. Od 1 grudnia teoretycznie mam łącze 8 Mbps + telefon. Telefon działa poprawnie, internetu do tej pory nie mam. Infolinia mnie od tych prawie 2 tygodni spławia, każdy z dyżurnych informuje mnie, że sprawa w toku - żadnych szczegółów nie podając.
    Nie wiem czy moje łącze może być zestawione, kiedy do usuwania 'masowej awarii' przystąpią - co to za dziadowska firma? Jeżeli brak możliwości technicznych to chciałbym to wiedzieć - be wtedy wróciłbym od 1 stycznia do TP SA (5 lat zupełnie bezproblemowej współpracy - internetu nie miałem może raz czy dwa przez godzinę).
    Co to za określenie 'masowa awaria' ? jeżeli ja od początku nie jestem w stanie z skorzystać oferty, za którą, płacę, to jest to dla mnie brak technicznych możliwości. Awaria to wtedy kiedy było, działało a potem się spieprzyło.
    Przeglądałem strony i jakoś nikt 'masowej awarii' w moich okolicach nie zgłosił.
    W tej chwili korzystam - przez miesiąc jeszcze - z neostrady. Jest to skutek braku kompetencji Netii, która obiecując 'zgłoś chęć przejścia do Netii a my wszystko za ciebie załatwimy' zrobiła to co powinna ale tylko w odniesieniu do linii telefonicznej, o wypowiedzeniu Neostrady 'zapomniała'. Drogo mnie ten miesiąc będzie kosztował - ponad 200 zł za łącze 1Mbps - byłem zły na Netię ale teraz nie jestem - bo tylko dzięki temu mam internet w domu.
    Gdyby ktoś miał zamiar przejść do Netii - konieczne jest osobiste sprawdzenie w biurze obsługi klienta TP SA - czy Netia złożyła wypowiedzenie w odniesieniu do obu usług (telefon + internet). Ja upewniałem się na infolinii Netii i na błękitnej linii a i tak wpuszczono mnie 'w maliny'

Czy jest jakiś sposób aby dowiedzieć się kiedy 'masowa awaria' w Ozimku zostanie usunięta?
    Czy ktoś jeszcze w Ozimku tej 'masowej awarii' doświadcza?

Edycja 2010-01-17
    Od wczoraj mam internet marzeń, sporo trwało zanim się wszystko 'wyprostowało' ale warto było czekać.
    Na pewno opóźnienie świadczenia usługi to rzecz denerwująca ale w moim przypadku oceniam, że warto było czekać.
    Pomimo tego, że przez prawie 1,5 miesiąca byłem zirytowany sposobem reakcji Netii na moje reklamacje to teraz skłonny jestem jej to wybaczyć.

Nie jestem naganiaczem Netii, nie usuwam tekstu z żalami powyżej, to przecież była prawda.
    Od czasu mojego listu miałem też inne problemy (gdzie indziej o tym pisałem) - ale w tej chwili naprawdę jestem zadowolony i moje postrzeganie Netii zmieniło się o 180 stopni.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)