Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 68
    Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Ja jako 100% kobieta co jakiś czas zmieniam zdanie. Ale w chwili obecnej jesem na etapie ciepłej wyspy z błękitnym ciepłym oceanem. Albo Ametyka Południowa

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Teneryfa w archipelagu Wysp Kanaryjskich - z biurem podróży full wypas to jakies 3000-3500 za osobę. Paradoksalnie, cena całkiem rozsądna.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Wink

To co caduceus Ty płacisz ja jadę??

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał majkawazka Zobacz post
    To co caduceus Ty płacisz ja jadę??
    Gdyby tylko było mnie na to stać nie kręciłbym wcale nosem
    Niemniej jednak jak napisałem w którymś z poprzednich postów, podróżuję nieco w odmienny sposób, bez wypaśnych hoteli z basenem i takich tam luksusów.

Dla mnie są dwie opcje na najbliższą podróż:
    - przejażdżka koleją transsyberyjską przez Rosję
    - Egipt + Izrael
    - (bonus: jak naprawdę oszczędzę wystarczająco kasy) Tanzania + Kenia

Miejscem, gdzie zawsze chciałem się udać są Indie, możnaby tą wyprawę połączyć z Nepalem i Tybetem, ale wówczas nie czarujmy się: 2-3 miesiące to niezbędne minimum

majkawazka: jeśli masz ochotę się podłączyć pod któryś z pomysłów to zapraszam

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Daj znać jak bdziesz któryś cel realizował a z chęcią sie podłaczę tylko tak z pół roku wcześniej, żebym uzbierała kasę i odpowiednio szefa przygotowała na taką nieobecność.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wydaje mi się, że przed lipcem nie ma na to szans. Raczej wrzesień - październik.

Koszt wycieczki Egipt-Izrael na osobę można zminimalizować do 2000zł (slownie - dwa tys!) i to na 10 dni

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

W egipcie podobno do każdego posiłku trzeba pić alkochol, bo podobno mają inną florę bakteryjną w żołądku i bardzo łatwo jest spędzić tam urlop w toalecie. A ja mam taką słabą głowę...
    2000? a co jeszcze do tego trzeba jeszcze opłacić? bo jakoś wydaje mi się, że mało

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Alkohol? Przecież to kraj arabski :shock: , wątpię by "lokalni" tak byli hojni w raczeniu przyjezdnych alkoholem. Flora bakteryjna tak czy siak da o sobie znać, najczęściej zaleca się, aby w okresie przejściowym unikać mięsa i nieprzetworzonych produktów. Wszystko dobrze jeść świeżo przygotowane, warzywa i owoce umyte, a przed i po posiłku myć dokładnie ręce. Po paru dniach nasze żołądki będą gotowe na przyjęcie bardziej "ryzykownych" rzeczy.

A najważniejsza rada - nigdy, przenigdy nie jeść rzeczy którymi zajadają sie miejscowi na straganach, bazarach czy prowizorycznych budkach wyglądających jak śmietniska ;p Należy jeść tylko w sprawdzonych miejscach. Czasem w przewodnikach typu Lonely Planet można sprawdzić polecane i przetestowane punkty.

2000 to koszt wizy, przelotu, jedzenia i ewentualnych wydatków tam. Noclegi u znajomych albo ludzi z CoachSurfingu i Hospitality Club, trochę jazdy na stopa i oczywiście uśmiech, uśmiech i jeszcze raz dobry humor :d

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

WOW aż mnie w fotel wbiło jak to czytałam. :wlosy_staja_deba: Nie wiem, czy bym zasnęła w cudzym domu, a z CoachSurfingu i Hospitality Club, nigdy nie korzystałam i nie jestem pewna czy kiedykolwiek sie na to doważę. A dobry humor i uśmiech na twarzy mam prawie zawsze.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Na początku rzeczywiście CS czy HC budzą pewne opory. Zdarzają się też ludzie którzy nie do końca pojmują "gościnność" w nasz sposób, ale w sumie to po kilku podróżach można przywyknąć. Na pewno jest to okazja nie tylko do oszczędności, ale też do poznania masy ciekawych ludzi.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)