Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Netia - problem z rozwiązaniem umowy/przeniesieniem usługi Internetu

Witam,

mam poważny, jak sądzę, problem z Netią, który z mojego punktu widzenia wygląda na naciąganie klienta. Proszę Was o pomoc, jeśli wiecie, jak mogę sobie z tym poradzić.

Mama sie przeprowadza, od roku ma usluge "Cztery Mb/s w cenie jednego" w technologii miedzianej od Netii, placi miesiecznie 54 zł brutto, umowa byla na 3 lata. Teraz sie przeprowadza i chce przeniesc usluge na inny adres. Pomijajac fakt, ze w trzech rozmowach z konsultantami Netii kazdy przedstawial skrajnie inne mozliwosci, opisze krotko problemy, jakie mama ma z Netia.

W nowej lokalizacji Netia nie ma miedzianej linii, jest za to linia TP SA, poza tym Netia juz wczesniej swiadczyla w tej lokalizacji usluge Internetu na linii TP SA.

Okazuje sie jednak, ze w nowej lokalizacji Netia nie ma mozliwosci przeniesienia tej uslugi "Cztery Mb w cenie jednego". Nie chce mi sie w to wierzyc, skoro juz wczesniej byl tam Internet Netia na linii TP. Ale nawet nie o to chodzi, jest jeszcze gorzej...

Jedyne, co Netia ma do zaproponowania, to zupelnie nowe oferty: albo w technologii radiowej Wi-Max z obowiazkowym telefonem (czyli w sumie okolo 100 zl miesiecznie), albo Internet 2Mb/s na linii TP za 74 zł (plus za linie w TP 21, czyli razem tez prawie 100 zł miesiecznie).
    Oczywiscie jest tez opcja odstapienia od umowy, co bedzie kosztowalo - bagatela - 819 zł.

Czyli mowiac krotko, mama sie wyprowadza, wiec nie ma ruchu - musi zrezygnowac lub przynajmniej przeniesc. Netia, mimo, ze sama nie mam mozliwosci technicznych na przeniesienie (choc wczesniej mozliwosci do swiadczenia uslugi Internetu na liniach TP miala), nie przewiduje nawet w takiej sytuacji rozwiazania umowy za porozumieniem stron, czyli bez konsekwencji !!! (w TP SA nie ma z tym problemu). Nie tylko to, ale Netia pozostawia mamie jedynie mozliwosc podpisania nowej umowy na dwa razy wyzsze koszty niz miala poprzednio.

Ta sprawa mi "cuchnie" wyciaganiem pieniedzy od klienta za wszelka cene.

Gdybyscie mogli mi cokolwiek poradzic, jak w tej sytuacji rozwiazac umowe z minimalizacją kosztów, bylbym bardzo wdzieczny.

Czy gdyby wypowiedziec umowe, mozna uniknac placenia tej kary 819 zł ? Moze ktos wie czy Urzad Ochrony Konsumenta moze mi pomoc ?

Pozdrawiam,
    Marek.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cena 54zł/mies. jest ceną promocyjną. Realna cena jest inna. Prze rok czasu korzystałeś z promocji. Netia - w przypadku rezygnacji - chce odzyskać pieniądze, które "dostałeś w gratisie". Stąd te 800zł do zapłacenia.

Jeśli chodzi o niemożliwość świadczenia 4Mbit na linii TP - to akurat jest możliwe. Wystarczy, że TP nie udostępni tak szybkiego łącza lub nie będzie miała możliwości świadczenia tak szybkiej usługi. Z resztą - u mnie - na linii TP 2Mbit a jak już Netia się dochrapie urządzeń - 4Mbit za tą samą kasę. Więc to nie Netia, tylko problem we współpracy Netia-TP.

Co możesz zrobić? Próbuj. Zbombarduj Netię podaniami. Proś o przeniesienie usługi, proś o obniżenie abonamentu na usługi możliwe do świadczenia w nowym mieszkaniu. Proś. W końcu trafisz na jakieś rozwiązanie. Wykaż im też to, że masz dobrą wolę, bo możliwe, że na razie sprawa została potraktowana jako próba wyłudzenia kasy z promocji, a nie przeniesienia usługi.

Pozdrawiam i powodzenia życzę

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)