Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

Question Uniwersytutki, sponsoring a odpowiedzialność rodziców

Kiedy się czyta o takich sytuacjach:
    Na najpopularniejszym serwisie internetowym dla dziewczyn szukających sponsora znajdujemy kilkadziesiąt ogłoszeń. Wysyłamy do nich maila zachęcającego. (...) Tego samego dnia na skrzynkę spływają odpowiedzi. Wszystkie dziewczyny są zainteresowane.
    Źródło: ?dlaczego Czy trudno wyrwać uniwersytutkę?

...to włos się jeży na głowie, szczególnie rodzicom. I dlatego każdy tata i mama MUSI zrobić wszystko, by tak zabezpieczyć finansowo przyszłość swoich dzieci, żeby nie musiały się sprzedawać w ten sposób, by jakoś żyć, czy móc studiować.

Niestety, zdaję sobie sprawę, że łatwo jest tak gadać, a życie czasem tak daje w kość, że realizacja tych planów nie zawsze jest możliwa... Nie powinno to być jednak wytłumaczeniem dla rodziców, bo przecież dużą rolę odgrywa tutaj jeszcze kwestia wychowania i nauczenia dzieci stawiania czoła trudnym sytuacjom w taki sposób, by potem nie musiały sobą pogardzać.

Z drugiej strony zastanawiam się, czy przypadkiem nie ulegam jakiemuś choremu cywilizacyjnemu praniu mózgu, uważając tego typu zachowania za niewłaściwe. Dlaczego dorosłemu człowiekowi odmawiam prawa do decydowania o dysponowaniu jego własnym ciałem, czasem, itd. i z góry zakładam, że będzie miał w przyszłości z tym problem?

Gdybyśmy wyzbyli się tego typu ugruntowanego od setek lat przez niektóre religie poglądu, czy przypadkiem sponsoring nie byłby dla nas normalną formą zarabiania pieniędzy, która nikomu nie przynosi ujmy? W końcu prostytucja to najstarszy zawód świata, a jednak dla wielu z nas o najmniejszym prestiżu społecznym (choć osobiście dużo niżej w tym rankingu stoją dla mnie np. politycy oraz te grupy, które próbują innym ludziom narzucać korporacyjny ład świata). :hmmm:
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Tylko, że te dziewczyny wcale głodem nie przymierają. Puszczają się, bo po prostu nie mają poczucia własnej godności. Jakby miały bogatych rodziców i pieniędzy w brud robiłyby to samo, może tylko były by bardzie wybredne jeśli chodzi o klientów. Zastanawiasz się czy takie zachowanie jest właściwe czy nie. Nie wiem jak Ty, ja bym nie chciał zakładać rodziny z osobą, która chodziła do łóżka z byle kim. Skoro nie ceniła siebie, to i innych ludzi, mnie i naszych dzieci, taka osoba nie będzie cenić. Takie osoby korzystają ze swobody, mylnie nazywaną wolnością, jaką nabyły po opuszczeniu rodzinnego domu, nie zastanawiając się nad skutkami swojego postępowania. A skutki są. Fizyczne i psychiczne. Spójrz ile jest teraz rozwodów - ludzie wolą się rozstać i poszukać kogoś nowego (nie innego, tylko nowego) niż stawiać czoło problemom - ile chorób przenoszonych drogą płciową, zabójstw własnych dzieci (tutaj wspomnę też o aborcji, bo to również tylko pozbycie się problemu, zwykłe zabójstwo tylko inna nazwa) - to wszystko bierze się z braku moralności.

Każdy sam decyduje o sobie - ale jeśli postępuje nie myśląc o przyszłości, to niech potem nie ma pretensji, że mu się życie nie układa albo czegoś w nim brakuje.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

sponsoring, to nie koniecznie seks

Cytat Napisał S3S Zobacz post
    Nie wiem jak Ty, ja bym nie chciał zakładać rodziny z osobą, która chodziła do łóżka z byle kim. Skoro nie ceniła siebie, to i innych ludzi, mnie i naszych dzieci, taka osoba nie będzie cenić.
    Jasne S3S, popieram Twój punkt widzenia. Dobrze powiedziane, bo związek jest silniejszy, gdy pokonujemy problemy, a nie je omijamy.

A co do samego sponsoringu.. Znam dziewczynę, której sponsoring to okazja na całkiem niezły zarobek. Tutaj jednak trzeba rozgraniczyć pewne sprawy. Nie każdy bowiem sprzedaje swoje ciało w ramach sponsoringu, ponieważ często na pieniądze wymieniany jest po prostu czas.

"Klientami" zazwyczaj są mężczyźni w starszym wieku, którzy nie liczą na seks a po prostu na możliwość spędzenia czasu czy ucięcia pogawędki.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)