Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Podpis elektroniczny

Czy ktoś z was dysponuje możliwościami złożenia takiego podpisu i wie, jak się go wyrabia? I czy jest to stuprocentowo bezpieczne? Bo ja się chciałam wymeldować z mojego rodzinnego miasta, poza tym mam dużo załatwień w urzędzie miasta, a czasu prawie wcale żeby tam cały czas jeździć, bo pracuję. A do tych wszystkich załatwień niezbędne jest podpisywanie rozlicznych dokumentów. Jakieś wskazówki?

Fretka
    Gość

moja koleżanka ma i jest to zwykły plik który dodaje się do wiadomości mailowej, ciekawe jak to w środku działa pozdrawiam i też czekam na jakieś info jestem ciekawa

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja także wiele słyszałem na temat tego podpisu i szczerze mowiac wydaje mi się,że jest to bardzo wygodne rozwiazanie. Próbował może ktoś jeszcze?? Trzeba miec do tego jakies specjalne uprawnienia?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Tak, konieczne jest zaświadczenie o niekaralności i list pochwalny od proboszcza... Niby dlaczego miałaby być jakieś uprawnienia? W tym wszystkim chodzi tylko o to by potwierdzić Twoją tożsamość przy wydawaniu podpisu, a sam podpis ma gwarantować identyfikację osoby podpisującej i integralność podpisywanych danych.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Podpis elektroniczny przydaje się też do podpisywania deklaracji do US i ZUS-u - bardzo wygodne.

taki e-podpis kosztuje coś około 200/300 zł i jest ważny przez rok. Ale rzeczywiście jest bardzo dużym ułatwieniem. Co do ZUS i rozliczeń typu pit - to od tego roku podpis elektroniczny nie jest już niezbędny, żeby rozliczyć się przez internet. Teraz wystarczy podać bodajże przychód brutto z tamtego roku

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał dragongirl Zobacz post
    Co do ZUS i rozliczeń typu pit - to od tego roku podpis elektroniczny nie jest już niezbędny, żeby rozliczyć się przez internet. Teraz wystarczy podać bodajże przychód brutto z tamtego roku
    Co do ZUS-u to od niedawna jest niezbędny. Jeśli chodzi o edeklaracje do urzędu skarbowego to większość wymaga podpisu. Nie wymagają podpisu tylko deklaracje roczne. Jeśli się ma firmę to trzeba składać co miesiąc/kwartał vat-7

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czytając niektóre wypowiedzi, dochodzę do wniosku że pewnie niedługo e-podpis będzie miał prawie każdy, bo będzie trendy and cool...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Fakt,że elektroniczny podpis staje się coraz bardziej popularny w naszym otoczeniu. Zastanawiamy sie jedynie nad bezpieczeństwem takiej operacji,ale mimo wszystko myślę,że nie każdy będzie uprawniony do takiego e-podpisu.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Podpis elektroniczny każdy może sobie załatwić. Mój kumpel posługuje się takowym, ale mówił mi, że jest trochę za dużo zachodu z używaniem tego. Może jednak jest to też kwestia podejścia, bo on średnio łapie się w nowinkach elektronicznych.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)