Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

[QUOTE=Grzech;94118]Nie kpimy z ludzi tylko z ich pomysłów.

WKLEJKA od dankota

25 tysięcy euro grzywny można dostać za bluźnierstwo. W rozumieniu tego słowa oznacza to: "opublikowanie lub wypowiedzenie treści w sposób oczywisty nadużywających lub obraźliwych wobec kwestii świętych dla którejkolwiek religii, przez co w sposób umyślny wzbudza się oburzenie znacznej liczby wyznawców tej religii".

Z tą ustawą jest problem w tym co ktoś uważa za "oczywiste".

blasfemia jest raczej jednoznacznie rozumiana ... chyba że ktoś ma problemy ze zrozumieniem ... ...

I buddyści i chrześcijanie spokojnie patrzą na karykatury papieża czy Buddy, ale już muzułmanie na widok karykatury Mahometa dostają piany na ustach i chcą przeprowadzać egzekucję.

no i z kogo tu kpimy ... z Buddy , papieża , Mahometa ... ? z ich przekonań , zachowań ... ? wiary ...? no nie wiem ... wrzucasz do jednego wora twórców religii z głową państwa oficjalnie uznanego i podlegającego ochronie prawa międzynarodowego ... karykaturowanie papieża nie jest zabronione o ile nie uwłacza godności osobistej albo nie znieważa głowy jak by nie było państwa stanowiącego podmiot prawa ... coś strasznie mącisz i nie wiem co tak naprawdę chcesz przez to udowodnić ...

satyra czy karykatura mają stary rodowód i o ile kpiono i wyśmiewano różnego rodzaju idiotyzmy i głupoty karykaturowanych to jednak nie kpiono ze "świętości" ani z przekonań ...

staraj się rozdzielać czyny od światopoglądów i nie mieszaj jednych z drugimi bo to dwa różne aspekty egzystencji ludzkiej ...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie pisałem o papieżu jako o głowie państwa, tylko jako o szefie religii. Krytykowanie papieża i jego podwładnych jak tez tworzenie satyrycznych rysunków ich boga w większości krajów jest uważane za normę.
    Krytykowanie ajatollachów, muzułmanów, a zwłaszcza rysowanie ich boga jest za nich uważane za agresję i bluźnierstwo, więc autorów usiłują zamordować.
    Dwie religie - dwie różne postawy. - (Buddyści, hinduiści i podobni mają reakcje takie jak katolicy.)
    Więc od razu to prawo jest niesprawiedliwe, bo za jeden rysunek w zależności od tego kogo akurat przestawia można dostać karę albo nie.
    Moim zdaniem tworzenie przepisu opartego na reakcji jakiejś grupy religijnej jest postawieniem sprawy na głowie. To nie prawo powinno się dostosowywać do religii tylko odwrotnie.
    Poprawnie to powinno być tak, że religie powinny być na takich samych prawach jak inne firmy. Czyli jeśli rozpowszechnia się nieprawdziwe pogłoski na temat ich działalności, to mogą kogoś takiego podać do sądu. Ale nie można przecież karać ludzi za to, że jakaś tam grupa przewrażliwionych gości poczuła się obrażona...

Jest taki fajny filmik Monty Pytona wyśmiewający katolików i protestantów. W jego trakcie śpiewają piosenkę "every sperm is sacred". Myślę, że znajdzie się mnóstwo katolików dla których to jest film obraźliwy. Czy mamy z tego powodu zakazać jego emisji i ukarać twórców? A co z "Żywotem Briana"?
    Ostatnio edytowane przez Grzech ; 12-07-11 o 15:28

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Przede wszystkim ... papież to nie szef ani boss a "legalny" [?] prawowity następca Piotra Apostoła , któremu jakoby Jezus powierzył władzę namiestniczą na Kościołem w swoim imieniu ... hmmm ... tak przynajmniej twierdzą [1] ewangelie ... poprawniej byłby napisać jedna z ewangelii ... cały szkopuł tkwi w tym ,że papież jest zarazem głową państwa Watykańskiego oraz namiestnikiem Jezusa uważanego za syna bożego czyli de facto Boga [też!] ... ...

Grzech'u , Grzech'u ... obca Ci jest ta wiedza ... ...?
    kpiąc z papieża ... kpisz z głowy państwa [lex Iulia], z namiestnika Boga [blasfemia]... o innych drobnych wykroczeniach już nie wspomnę ... jak widzisz TWÓRCY jedynie słusznej doktryny w randze aksjomatu zadbali aby każdy ktoby śmiał w jakikolwiek sposób "tyknąć" św.Papę był srodze ukarany a nawet smażył się w Piekle ... nie mówiąc już o tym , że ... włoczyć ich będziecie po sądach ... itd , itp ... a przecie czynią to wszystko Wam najmilsi z bojaźni bożej i dla Waszego dobra ...

ISLAM : wykład z mniemanologi stosowanej ...
    ... zabrania się pod groźbą utraty głowy , płuc oraz inszych narządów wewnętrznych oraz zewnętrznych a także siusiaka przedstawiać wszelakie stworzenia , tworzyć ich wizerunki [celem późniejszego naśmiewania się z nich albo oddawania czci bałwanom .... itd ]

Grzech'u ... widzisz , ich tzn ajjatolahów, muftich, i innych św islamskich , nieinteresuje to czy kpisz z Mahometa tylko że są tworzone wizerunki tegoż celem oddawania czci bałwochwalczej , czego Islam surowo zabrania ...

a tak zupełnie a propos ... dekalog biblijny też zabrania tworzenia wizerunków celem oddawania im czci ... " nie będziesz matole jeden sporządzał wizerunków drugiego matoła i składał mu pokłonu ..." czy jakoś tak podobnie ... gdzies to tam pisze w bibliji św.

związek religijny [gmina] to nie skarbonka do robienia pieniędzy ... toteż nie jest to korporacja oparta o prawo handlowe oraz skarbowe ... związek religijny tworzy się celem wspólnego spędzania [?] może wolnego czasu albo wspominania jak to drzewiej bywało , pośpiewać sobie można , powspominać ... pogadać z Bogiem [o ile słucha] ... poplotkować ba a nawet można walnąć sobie banie winka świętego ...

no widzisz a Ty Grzech'u piszesz gdzie indziej że "ankohol" jest be fuj ... a przeca Bóg mówi pijta i jedzta ... i patrz z jednego kielonka grzali banie , widzisz jacy byli biedni ale na mózgojebca tzn jabola mieli kasę ... carramba ... ciekawe skąd ... może jaką dziubarę walneli albo co ...

i to by był na tyle w tym odcinku ... heika ...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ale ten przepis nie jest o obrażaniu religii której szef jest jednocześnie bossem państwa tylko w ogóle o obrażaniu uczuć religijnych. Więc aspekt państwowy jest w tym momencie nieistotny.
    Niech sobie tam mówią co chcą, że on jest spadkobiercą jakiegoś tam apostoła. Dla mnie papież to gostek wybrany przez innych gostków - taki urzędnik tyle, że z innej branży. "Namiestnik boga"? A może w ogóle "bóg w swojej osobie"? Teraz to twórcy sobie mogą tylko powspominać czasy nietykalności papieży.
    Nie z mniemanologii, tylko z Koranu. A na karykatury to oni się bardziej obruszają niż na zwyczajne rysunki. Co do przykazań, to przecież chrześcijańskie i z Koranu pochodzą z judaizmu, to czemu miały by być różne? Pierwotna wersja była taka sama.

Parafia to nie skarbonka do robienia pieniędzy? Serio? A ja to mam zupełnie inne wrażenie. Sądząc po tym co dzieje się w kraju naszym, to nie tyle jest to skarbonka co skarbona.

Nie chodziło mi o to że jest fuj tylko o to, że to narkotyk a zakłamane rządy uznają go za produkt spożywczy w przeciwieństwie do np "maryśki". Czysta hipokryzja. Ja tam nie wiem co bóg mówi - nie miałem przyjemności z nim rozmawiać.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

oni nie mówią co chcą ... to zapis konstytucyjny , ewangelie to konstytucja Kościoła ... poczytaj sobie ... taka jest prawda ... w oparciu o zapis ewangeliczny jest stanowiony dogmat ... wykonanie ... ? no cóż nie tylko oni stoją na bakier z konstytucją ... vide nasi ... parlamentarzyści ... też łamią konstytucję ...

niestety państwo Watykan jest państwem teokratycznym [religijnym] toteż bez znaczenia czy obrażasz osobę czy religię ...... jeden h** ... jak widzisz gostki są cwane ... ...

Tu WKLEJKA:
    Nie z mniemanologii, tylko z Koranu. A na karykatury to oni się bardziej obruszają niż na zwyczajne rysunki. Co do przykazań, to przecież chrześcijańskie i z Koranu pochodzą z judaizmu, to czemu miały by być różne? Pierwotna wersja była taka sama.

ani chrześcijanie ani muzułmanie ... to oni tak twierdzą ... ale to lipa ... poczytaj Torę ... wiesz nawet da sie czytać ...

no sam widzisz ... Jezus mówi : darmo dostaliście , darmo dawajcie ... to może nie natrafiłeś na Jezusowców ... może jakies łachudry się podszywaja ...

wow ... teraz sobie przypomniałam ... w ewangeliach jest taki tekst ... Jezus mówi : " będą tacy co się na mnie będa powoływać ... albo podobnie ...

to może na takich trafiłeś ... ? i mówisz że ciupią kasiorę ...? to nie jezusowcy tamci wszystko rozdawali biednym ... ..

a co do gorzały ... to jednak produkt spożywczy ... sorry ale nie jestem tego wstanie zmienić a marycha to jednak narkotyk ...

ale wiesz Grzech'u jest szansa ... jak zdobędziesz władzę to możesz zarządzic inaczej dopuki co ... jest jak jest ... miłego wieczorku i extra nocki ...
    Ostatnio edytowane przez rebecca2001 ; 13-07-11 o 22:20 Powód: literówka

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia