Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Płatności komórką zamiast kartą kredytową

Oto cel jaki muszą spełnić operatorzy sieci komórkowych, aby w najbliższych latach ich przychody nie zaczęły spadać. Nasycenie rynku i spadek cen połączeń to główne przyczyny za upowszechnieniem płatności komórką.

Zeszły rok należał pod względem płatności do mobilnego internetu, ten z kolei to rozwój płatności telefonem: za pomocą premium SMS oraz zbliżeniowej technologii. Więcej na forsal.pl.

A wy korzystacie już z tego typu rozwiązań? Od pewnego czasu można już płacić za bilety telefonem. Wkrótce przyjdą także nowe rozwiązania.

Początkujący
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Siła Reputacji
    0

Google podobno pracuje nad tym tematem. W tej chwili np. w Szwecji można już płacić za drinka w barze za pomocą telefonu. Koszt doliczany jest do rachunku. Nie wiem jak technicznie to wygląda. Czy ktoś się orientuje w temacie?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Przy tego typu płatnościach niezbędna jest obecność w telefonie modułu NFC (near field communication) który który umożliwia bezdotykowe (odległość telefonu od konsoli płatniczej do 20 cm) między innymi płatności.

W tej chwili google testuje NFC z wykorzystaniem platformy Android oraz swojego flagowego smartfona Nexusa S (a raczej jego nowej wersji 4G) w 2 amerykańskich miastach w Nowym Jorku oraz San Francisco

W telefonach "bez zaawansowanego systemu" technologia ta jest już od jakiegoś czasu - można ją znaleźć np w telefonie Samsung Avila GT-S5230N czy też Nokia 6212 Classic

Witka
    Gość

a ja chcę płacić chuchem.
    Chuchnę raz i zapłacone, chuchnę 2 razy i dostanę kredyt w chuchach. (późna pora, ironizuję)

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Płatności komórką zamiast kartą kredytową

Fajnie że są takie plany. Ale warto pomyśleć o tym ze wtedy operator będzie miał wgląd w nasze finanse...

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

oj i to jest bardzo dobry temat ja się osobiście tego obawiam bo jak toś mi ukradnie telefon to może sobie porobić zakupów aż mu się znudzi

nartowy
    Gość

ja uważam że płacenie komórkami nie tylko pozwoli operatorom na wgląd w nasze konta bankowe ale uważam że kradzież telefonu może wiązać się z utrata kasy. Ogólnie wolę płacić kartą albo gotówką lub przelewami internetowymi

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Czy korzystał ktoś z Was może z aplikacji Sprytny Bill do opłacania rachunków? Pytam bo przed pełną konfiguracją chciałbym poznać opinie na temat tej apki. Czytałem o tym trochę na stronie uPaid oraz na blogach.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Ja kupiłem raz bilet przez sms :P i jakoś to działa, co prawda taka technologia jest tak samo niebezpieczna jak noszenie karty z paypassem, ktoś buchnie i może narobić sporo zakupów więc raczej się nie boję, poza tym jeśli ktoś ukradnie ci telefon to szybciej się dowiesz niż na przykład o kradzieży karty a to znaczy że możesz szybciej zareagować. Ja również uważam za minus wgląd operatora w to co się kupuje i ile sie kupuje, później pewnie zaczną się dziwne telefony z różnymi ankietami albo ofertami sprzedaży czegoś co się najwięcej kupuje... raczej wolę zostać przy zwykłej karcie

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

ja bilet też czasami kupuję przez sms i również zgodzę się z tym, że w przypadku kradzieży łatwiej zareagować, gdy ukradną telefon niż kartę płatniczą. Dlatego nie uważam, żeby było to bardziej niebezpieczne od noszenia całej zawartości portfela przy sobie.

Wracając do Sprytnego Billa, skonfigurowałem sobie wszystko i zeskanowałem kod pierwszego rachunku (za abonament tel). Działa to na prawdę sprawnie

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)