Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Czy nie za późno...

Witam, w wieku lat 10 miałem ładny czysty głos, po mutacji i latach zaniedbania nie jest zachęcający by śpiewać publicznie. Obecnie mam 19 lat i tu moje pytanie, czy nie jest już za późno na naukę śpiewu, oraz na naukę gry na instrumencie. Zawsze zazdrościłem i pragnąłem stanąć na scenie ale niestety przez lata zaniedbania ( prosto z mostu - LENISTWO) marzenie się oddaliło.

Zrozumiałem, że leżeniem nic nie osiągnę (trochę za późno), piszę piosenki a gitara już do mnie jedzie. Chciałbym znaleźć w przyszłości gitarzystę i perkusistę (dopiero jak się nauczę grać - myśle że pójdzie to szybko dzieki mnóstwu wolnego czasu i samozaparcia które odnalazłem po kilku latach :P) i stworzyć może zespół. Ale sam nie znam odpowiedzi na moje pytanie...

CZY NA TO WSZYSTKO NIE JEST ZA PÓŹNO?? - może na gitarkę nie, ale na śpiew?

Pozdrawiam
    Anim

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czy za późno? Wcale nie. To że zdecydowałeś się coś zmienić, już jest sukcesem. Pamiętaj, że kiedy coś Ci się nie powiedzie, to jeszcze nie koniec, bo zawsze możesz zacząć od nowa.

Jak powiedział kiedyś Churchill: "Pamiętaj! Nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj". Gitara to również moja pasja. Pamiętam jak było gdy zaczynałem. Bolące palce nie pozwalały na dalszą naukę gry na gitarze, a głos od śpiewania bywał zdarty jak papier ścierny.

Głos częściowo możesz sobie wyćwiczyć choćby przed odpowiednie ćwiczenia, śpiewając przeponowo itp. w sieci masę informacji na ten temat. Kiedyś mojego śpiewu nie mogłem słuchać ja sam, teraz jest dużo lepiej

Polecam też przerobić parę kursów motywacyjnych tudzież o rozwoju osobistym. Przyda się, bo zdobędziesz więcej pewności siebie i motywacji do działania.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zdecydowałem się coś zmienić i bardzo sie z tego cieszę, zainspirował mnie, może to głupie ale zespół Green Day który z roku na rok jest co raz lepszy i chociaż słucham ich od ładnych 10 lat nie wiem dlaczego dopiero teraz zdecydowałem się na ten krok. Może ze względu na dobrą ostatnią płytę. Tak czy siak jestem im wdzieczny :PP - "mówiłem" że głupie Dzięki za odpowiedz dankot i jeśli można wiedzieć co spiewasz? jaki rodzaj muzyczki grasz?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nieporozumieniem dla mnie jest ograniczanie się do jednego rodzaju muzyki, to tak jakbyś jadł cały czas jedno i to samo danie. Co śpiewam i gram? Wszystko albo prawie wszystko. Co wleci w ucho.

Jeśli mam dobry humor to jakieś łagodne kawałki i gram utwory klasyczne, jeśli jestem zły albo chcę się zmobilizować do pracy, to gram bardziej hardkorowe fragmenty. Generalnie gram od utworów klasycznych (np. Fur Elise, The Beatles - Blackbird, przez Santany Europę, po Rammstein, Offspring, Disturbed, Nirvanę, Metallicę).

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Na spełnianie marzeń a przede wszystkim realizację siebie podobno nigdy nie jest za późno. Jest takie powiedzenie, że lepiej późno niż wcale. Skoro mając naście lat uważasz, że jest za późno to co powiedzą starsi marzyciele o rockowym duchu?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Huh, dawno mnie nie było :P

W sumie na spełnienie marzeń nigdy nie jest za późno, nigdy tez nie jest za późno by się czegoś nauczyć. Myślę że do 25 roku życia (czyli za 5.5 roku) będę miał już pełny skład oraz pewien zasób własnych kawałków (minimum kawałków na dwie płyty) z którymi będziemy mogli się udać np. do jakiejś wytwórni czy znaleźć sponsora. Te 5.5 roku to nie wiem czy długo czy krótko. Zawszę wolałem trochę dłużej ale dokładniej i lepiej coś zrobić niż szybko i na od........ Od tego też zależy jakość muzyki bo lepsze 10 kawałków które są lipne czy 1 "hit" :P

Będzie to bardzo trudne ale ja wychodzę z takiego założenia, że można mieć wszystko, trzeba tylko chcieć, mieć dużo wiary i dużo dawać od siebie. Muszę zwalczyć jeszcze swoją chorobliwą nieśmiałość :stupid: :stupid: :stupid:

Dzieki i pozdrawiam,
    Anim

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hej, jeśli chodzi o nieśmiałość, to dobrze Cię rozumiem. Cierpiałem na tę przypadłość do czasów studiów. Tu z pomocą własną, wiarą w siebie i wiedzy zawartej w sieci oraz bazując na doświadczeniu "tych którzy byli śmiali" pokonałem tę szkodliwą cechę.

Jeśli chcesz mieć więcej odwagi, poszukaj kilku Twoim zdaniem odważnych, podpytaj, zaobserwuj jak się zachowują w niektórych sytuacjach i duplikuj ich zachowanie.

Warto w Twoim przypadku zdać sobie sprawę ze swoich zalet i wad. Musisz zauważyć i docenić zalety i zaakceptować, a potem poprawić nieco wady. W jest sieci mnóstwo informacji o rozwoju osobistym. Nie polecam żadnej, bo nie będę spamował, a każda coś wnosi.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Podobno na naukę nigdy nie jest za późno. Zwłaszcza, kiedy chodzi o rozwijanie własnych zdolności artystycznych. Talent nie zanika, trzeba go trochę podreperować. Wielu młodych ludzi myśli, że w pewnym wieku jest już za późno na rozwój własnych zdolności. To błąd. Przemysł kulturowy rozwija się dynamicznie, innowacyjne rozwiązania sprawiają, że warto inwestować w tą dziedzinę rynku.
    Nawet jeżeli nie zostaniesz wielką gwiazdą, to na pewno sprawisz sobie przyjemność.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wielką gwiazdą kto by nie chciał Na razie to ja marzę o napisaniu 20 - 25 (mam dopiero 6, gdyż idzie to bardzo ciężko z początku jeśli się nie ma talentu) tekstów z których może 10 byłoby dobrych i nauczeniu się grać. O fajnej przygodzie w czasie nagrywania płyty która będzie dla mnie taka "pamiątka na starość :-D" A jeśli będzie dobra to kto wie jak to się dalej potoczy

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń
    Daj znać jak wyglądają Twoje postepy.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia