Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

3,7 tys. zł dla każdego Polaka

Taka kwota przypadłaby na jedną polską głowę, gdyby wziąć pod uwagę wszystkie fundusze unijne z okresu pięciu lat - podaje Money.pl.

Na co więc idą te pieniądze? Bo chyba nie do przeciętnego szaraczka.. Oczywiście dzięki środkom z UE mamy wagony dla Intercity, obwodnice, oczyszczalnie ścieków, ale także wybieg dla małp w Świerkocinie czy gród średniowiecznych wojów, nie wspominając o miasteczku kowbojskim w Mrągowie.

Suma sumarum od 2004 roku dostaliśmy od Unii 140 miliardów złotych, z kolei na lata 2007-2013 przyznano nam 67 miliardów euro, a wydaliśmy jedynie 17,2 mld euro. W przyszłym roku będzie to kwota około 29 mld euro.

A jakie Wy macie pomysły na wydatki z funduszy UE?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

1. Zaprząc te pieniądze do pracy nad AI.
    2. AI zaprząc do rzadzenia (przynajmniej bedziemy mieć jasno sytuacje bo nieludzie będą tworzyć nieludzkie prawa, a nie jak teraz).
    3. Helloooo Skynet.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Niestety część tych pieniędzy jest marnotrawiona przez np. Organizacje Pozarządowe, w których pracowałam. Fikcyjne projekty i kombinowanie faktur na udokumentowanie wydatków.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

polska = nic sie od komuny nie zmienily! dalej te same przekrety! wstyd normalnie, niech staruchy ida na emeryture i dadza porzadzic mlodym polakom!

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie bądźcie tacy szczęśliwi - te pieniądze skadś musiały się w tym budżecie UE wziąć ;p Żebyście nie mieli wątpliwości - również z waszych podatków.

Mówi się, że UE sponsorują Niemcy. Ale bez złudzeń - kraj który powstał na twardych kapitalistycznych zasadach będzie za darmo i całkiem bezinteresownie płacił po 100mld euro do wspólnej kasy nie mając nic w zamian?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Suma sumarum od 2004 roku dostaliśmy od Unii 140 miliardów złotych...

Ta kto dostał ten dostał. Rolnicy to nie powinni narzekać choć to oni nie chcieli UE a dostali od niej najwięcej i to w gotówce a nie wyrównaniu drogi pod blokiem.

Ja tam nic nie dostałem i pewnie nie dostanę.

zimny
    Gość

...dostalismy od Unii 140 miliardów złotych, z kolei na lata 2007-2013 przyznano nam 67 miliardów euro, a wydaliśmy jedynie 17,2 mld euro...
    Jak 17,2 euro przeliczymy na pln'ki to będzie ciut gorzej to wyglądało, ale i tak wychodzimy bardzo do przodu. Tylko czy oby napewno? Bedąc w unii godzimy się na limitowanie naszej rodzimej produkcji. Nie wnikałem za bardzo jak to nas olimitowano, ale mogę chyba załozyć, że w większości przypadków raczej narzucono nam mniejsze ilości produkcji. Część producentów więc padło, zamknięto, wyprzedano by zamknąć, a jak padło, to ludzie poszli gdzie? Na zasiłki nieraz z całkiem dobrą odprawką. Jak mniej produkujemy i zaczyna brakować (a do braków przyczyniają sie nie tylko limiciki, ale i susze, powodzie i inne katastrofki), to musimy importować, a skąd? Nie z unii? No raczej, bo cła chyba na towarki z poza UE są znaczne. I nie chcem wnikać, a i nie mam dostepu do wszystkich tych danych by to podliczyć, ale obawiam się, że w ostatecznym rozrachunku jednak jesteśmy porządnie pod kreseczką, bo nie znam takiej organizacyjki jaką jest UE, aby kogoś przyjąć pod swoje skrzydełka z dobroci serducha

Początkujący
    Mieszka w
    Poznań
    Siła Reputacji
    0

Odp: 3,7 tys. zł dla każdego Polaka

Z własnego doświadczenia wiem, że często środki unijne idą w błoto. Kiedy była jeszcze moda na to żeby je dostawać to chcieli wszyscy. Wystarczyło zapłacić za "przygotowanie wniosku" komuś kto kiedyś pracował przy ich przyznawaniu o mieliśmy duże szanse, że niezależnie od celu środki otrzymaliśmy. Ja znam przypadek kiedy firma wnioskowała o 100 tyś na serwer komputerowy, z zasilaniem awaryjnym i skomplikowanym oprogramowaniem, z którego korzystają teraz 2 osoby... A prędzej czy później nam wszystkim przyjdzie za takie środki unijne zapłacić.

masterchef
    Gość

Odp: 3,7 tys. zł dla każdego Polaka

Ja korzystałam ze szkoleń unijnych i chyba jako jedyna nie będę narzekać swoje 3, 7 wykorzystałam

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)