Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Sherlock Holmes - pomóżcie

Poszukuję opowiadania, w którym opisywany jest przypadek, gdy Holmes jedzie z Kimś w przedziale kolejowym i na podstawie cech zewnętrznych danej, obserwowanej osoby dokonuje jego szczegółowego opisu - zawodu, miejsca zamieszkania, stanu cywilnego itd.
    Może kojarzycie tytuł opowiadania? Porszę, odpowiedzcie jak najszybciej. To BARDZO ważne.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Może jednak orientujecie się gdzie był taki fragment? Oto kilka szegółów więcej: Tak jak już pisałam, Sherlock jechał w pociągu, po pewnym czasie Ktoś wszedł do przedziału i wówczas SH zaczął charakteryzować tego człowieka. Pamiętam, że analizował między innymi błoto na jego butach - wyciagając z tego wnioski - w jakim rejonie Anglii był i jakie drogi przemiarzał. O ile mnie pamięć nie myli brał również pod uwagę producenta jego marynarki (z metki) wnioskując m.in. o zasobności portfela delikwenta itd. Rzeczywiście również wygląd dłoni był pomocny (czy pracował fizycznie, czy też był raczej intelektualistą).
    Może chociaż pamiętacie w którym opowiadaniu SH jechał pociągiem?

Bardzo proszę, pomóżcie.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

z mojej strony cieżko będzie, opowiadania o Holmesie czytalem jakies 15 lat temu kojarze coś z pociągiem, ale nic poza tym, że był pociąg a w nim Holmes ;-)

Niedawno oglądałem też na kanale Jetix (dla dzieci) odcinek Lucky Lucka, w którym pojawił się sam Sir Holmes i chyba nawet jechał pociągiem ;-)
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dziekuj za pomoc Krzysiek I co Sherlock robi z Lucky'm Kogo tropili?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja niestety nigdy nie lubiłem przygód słynnego detektywa stąd też zupełny brak kompetencji do odpowiedzi na to pytanie.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Krzysiek zaczynam się o ciebie bać, Jetixa zaczales ogladac ;D
    Dziecinniejesz na starosc czy co?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Nimitz
    Ja niestety nigdy nie lubiłem przygód słynnego detektywa stąd też zupełny brak kompetencji do odpowiedzi na to pytanie.
    Wybaczam Ci :P

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Konkord, ja czasem i pół dnia mam włączony komputer i coś robie a w tle leci Cartoon Network i bajki dla dzieciaków. Gdyby nie to to pewnie mój blaszak już kilka razy lądowałby gdzieś na chodniku... Pozatym ja uwielbiam oglądać bajkiw stylu Toma i Jereego, Bugsa Bunnego (i wszystkich postaci pobocznych) itp. Nie bawią mnie za to zupełnie bajki w stylu zabij kopnij uduś których niestety jest coraz więcej :-( Może to dziecinnienie, ale jak otworzysz rano gazetę przeczytasz o syfie jaki wszędzie jest, jadąc do pracy usłyszysz o tym w radiu, wracając z pracy czy ze szkoły włączysz TV i zobaczysz to samo będziesz chciał zmienić program. Kanały z serii Discovery niestety nadają wieczne powtórki w stacjach muzycznych muzykę bardzo trudno zobaczyć, łatwiej dobry striptiz więc pozostaje telewizja Trwam i bajki. Jak myślisz co wybierze człowiek który dba choć odrobinkę o swoje zdrowie psychiczne i samoocenę? Odpowiedź jest prosta...
    taki OT mi się zrobił. Sorka ale to wszystko Konkord :P

Co do detektywa - popytam kolege on uwielbiał te książki. Ja tam wolałem naszego swojskiego Pana Samochodzika :-)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Nimitz
    Odpowiedź jest prosta...
    Włącza sobie w piątek i sobote MTV o 22:00 i oglada FREAK NIGHT? :>
    Viva la Bam rlz :>

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)