Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Przeceny na różne produkty

Cytat Napisał majka Zobacz post
    A mnie za to bardzo ciekawi fakt, dlaczego promocyjne ceny żywności są głównie w hipermarketach. Małe osiedlowe sklepiki, nawet taki w których półki uginają się od asortymentu, takich promocji nie robią. Dlaczego? Bardzo rzadko oczywiście można spotkać jakąś promocję w takich sklepach, ale dotyczy ona jednego rodzaju produktu, np. jogurtu. Dlaczego tak jest?
    Jogurt ( i produkty nabiałowe)jest często przecenione, kiedy ich data zbliża się do końca ważności. Podejrzewam, iż małe sklepiki osiedlowe raczej nie stosują haniebnego procederu przebijania dat ważności. Dlatego też chcą wyprzedać taniej, zamiast wyrzucić. Natomiast na przykład wędliny, mięsa małe sklepy biorą "na styk", na jeden , dwa dni, wiec tutaj nie muszą stosować przecen, bo im wszystko schodzi.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Duża sieć, może sobie pozwolić na większe promocje art. żywnościowych z bardzo prostego powodu. Otóż oni kupują od producenta a nie hurtownika więc nie ma już narzutu hurtownii, dodatkowo hipermarket jak zamawia to odrazu kilkanaście lub więcej tirów jednego artykułu, więc producent może mu jeszcze dać dodatkowy rabat.

Raquel
    Gość

Odp: Przeceny to oszustwo

Ja tez myslę, że nie każda przecena to oszustwo, wielkie sklepy robią przeceny bo mogą sobie na to pozwolić, poza tym przeceniając klika produktów i tak każdy klient oprócz tych kupi jeszcze inne. Z kolei mniejsze sklepy przeceniaj głównie to co ma krótki termin ważności, w pobliskim warzywniaku kupuję tak owoce i warzywa na przetwory, bo np: truskawki, czy wiśnie na dżemy nie muszą być idealne, byleby nie były zepsute.
    Inna formą przecen są wyprzedażowe kluby, tzn duże serwisy, które działają tylko jako platformy wyprzedaży. Nie można ta kupić niczego innego, jak przecenione rzeczy. A przecenione są najczęściej ciuchy i akcesoria znanych marek jak np. Tommy Hilfiger, Valentino, czy Hugo Boss.

Początkujący
    Mieszka w
    Poznań
    Siła Reputacji
    0

Moim zdaniem "przecena" to tylko kolejne sformułowanie, które ma zachęcić do zakupów. Skoro ludzie coraz rzadziej ufają reklamą to sklepy muszą sięgać do innych możliwości. Skoro nie wierzymy w reklamę to jak możemy wierzyć w słowo "przecena" temu samemu sklepowi. Jedyna rada to zakupy z głową. Kupujesz to co potrzebujesz a nie to co chcą żebyś kupił. Kierujesz się jakością i ceną a nie marką albo tym gdzie dany produkt leży. Wiecie np. że produkty, które znajdują się przy głównych alejkach mogą mieć 6-7 razy wyższy obrót niż te na zwykłych półkach ? I nie wynika to z faktu, że nagle zapotrzebowanie na dany produkt wzrosło tylko z tego, że ludzie bezmyślnie wrzucają to co im się pod nogi podstawia. Tak długo jak to będzie działać będziemy mieli rozczyniania z różnego rodzaju promocjami, obniżkami i punktami.

Raquel
    Gość

W zupełności się z Tobą zgadzam, zakupy tzreba robić z głową - najlepiej korzytsać z przecen i kupowac to co jest potrzebne po niższej cenie.

masterchef
    Gość

Też mi się zawsze wydawało, że to nie jest możliwe, aby te ceny miały cokolwiek wspólnego z promocją. To tylko trik marketingowy, a my i tak zwykle przepłacamy za zakupy.

jurek87
    Gość

Sklepy sprawiły, że ludzie tracą znaczenia słów. "Promocja, czyli jest coś taniej" - niejeden tak pomyśli. Promocja, czyli promują towar i tyle. Może być z przeceną, ale często nie jest.

Nie chcę Was pouczać, tylko dorzucam swoje 3... 99 groszy do zbioru technik manipulacji :P

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

zgadza się, dość często tak jest, dlatego ja kupuję bez przecen. Ostatnio na dzień kobiet kupiłem mojej komplecik bieliznadamska-4you.pl, tanio i dobrze na niej się prezentuje

10tolek
    Gość

To prawda, już nie patrzę czy coś jest w promocji, bo wiem, że coś się pod tym kryje. Wiadomo, jak ruszamy na zakupy to np ja planuję co chciałbym kupić. I nie mam tak, że chcę mieć tu i teraz za wszelką cenę

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)